Forside > Turneringer og resultater > Hold > Kampprogram

3. Division Herrer , Pulje 5

SUS Nyborg 2

Kampprogram

Periode
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
682131 22-09-18
kl. 17:00
HØJ 2 SUS Nyborg 2 Jyllingehallen
Jyllinge-hallen
31 - 28
  
682136 30-09-18
kl. 15:00
SUS Nyborg 2 TMS, Ringsted 3 Nyborghallerne
Nyborghallerne 1
0 - 0
  
UUM
682170 07-10-18
kl. 16:30
Rødovre HK SUS Nyborg 2 Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
32 - 28
  
682147 23-10-18
kl. 19:30
TIK - Taastrup SUS Nyborg 2 Taastrup Idræts Haller
Taastrup Idræts Haller C

  
682152 28-10-18
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 HVI Himmelev Nyborghallerne
Nyborghallerne 1

  
682160 04-11-18
kl. 15:00
HK Lammefjorden SUS Nyborg 2 Svinninge Sportscenter
Svinninge-hallen

  
682165 11-11-18
kl. 16:15
SUS Nyborg 2 Holbæk HK Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
682178 18-11-18
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 Dianalund/Tersløse Nyborghallerne
Nyborghallerne 1

  
682145 25-11-18
kl. 16:00
Hvidovre IF SUS Nyborg 2 Dansborg Hallen
Dansborg Hallen

  
682190 08-12-18
kl. 16:30
SUS Nyborg 2 FIF 2 Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
682187 15-12-18
kl. 14:15
Jernløse Håndbold SUS Nyborg 2 Jernløse-hallen
Jernløse-hallen

  
682195 05-01-19
kl. 15:30
TMS, Ringsted 3 SUS Nyborg 2 Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena

  
682202 13-01-19
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 Hvidovre IF Nyborghallerne
Nyborghallerne 1

  
682206 17-01-19
kl. 20:15
SUS Nyborg 2 TIK - Taastrup Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
682215 27-01-19
HVI Himmelev SUS Nyborg 2 Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
682219 03-02-19
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 HK Lammefjorden Nyborghallerne
Nyborghallerne 1

  
682224 24-02-19
Holbæk HK SUS Nyborg 2 Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen

  
682238 03-03-19
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 Rødovre HK Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
682234 10-03-19
kl. 14:00
Dianalund/Tersløse SUS Nyborg 2 Holberg-hallen
Holberg-hallen

  
682256 16-03-19
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 HØJ 2 Nyborghallerne
Nyborghallerne 1

  
682244 23-03-19
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 Jernløse Håndbold Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
682251 31-03-19
FIF 2 SUS Nyborg 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1