Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Kampprogram

HTH Ligaen , Pulje 1

Kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
679322 16-10-18
kl. 19:00
TTH Holstebro Odense HC Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
27 - 34
  
679319 16-10-18
kl. 19:00
Skanderborg Håndbold Herning-Ikast Håndbold Fælledhallen, Skanderborg
Fælledhallen - bane 1
25 - 25
  
679320 17-10-18
kl. 18:30
Ringkøbing Håndbold København Håndbold Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1
22 - 25
  
679318 17-10-18
kl. 19:30
EH Aalborg Viborg HK Nr. Sundby Idrætscenter
Nr.Sundby Idr-Ctr, Hal 1
24 - 31
  
679323 17-10-18
kl. 19:30
Nykøbing F. Håndbold Team Esbjerg Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.
21 - 31
  
679321 19-10-18
kl. 18:30
Silkeborg-Voel KFUM Randers HK JYSK Arena
JYSK Arena A
27 - 26
  
679324 21-10-18
kl. 17:00
Aarhus United Ajax København Bellevuehallerne
Bellevuehallen A
22 - 22
  
679327 23-10-18
kl. 19:00
København Håndbold Silkeborg-Voel KFUM Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning

  
679326 23-10-18
kl. 20:00
Randers HK TTH Holstebro Arena Randers
Arena, Randers 1

  
679325 24-10-18
kl. 18:30
Odense HC Nykøbing F. Håndbold Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1

  
679330 24-10-18
kl. 18:30
Team Esbjerg Aarhus United Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
679328 24-10-18
kl. 19:00
Herning-Ikast Håndbold Ringkøbing Håndbold Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A

  
679329 24-10-18
kl. 19:00
Viborg HK Skanderborg Håndbold Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg

  
679331 24-10-18
kl. 19:30
Ajax København EH Aalborg Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
679338 26-10-18
kl. 18:30
Team Esbjerg Ajax København Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
679335 26-10-18
kl. 19:30
TTH Holstebro København Håndbold Struer Energi Park
Struer Energi Park hal 1

  
679337 27-10-18
kl. 14:00
Aarhus United Odense HC Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1

  
679332 27-10-18
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold EH Aalborg Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen

  
679336 28-10-18
kl. 16:00
Nykøbing F. Håndbold Randers HK Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.

  
679333 29-10-18
kl. 19:30
Ringkøbing Håndbold Viborg HK Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1

  
679334 30-10-18
kl. 19:30
Silkeborg-Voel KFUM Herning-Ikast Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A

  
679341 31-10-18
kl. 18:30
København Håndbold Nykøbing F. Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning

  
679339 31-10-18
kl. 20:30
Odense HC Team Esbjerg Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1

  
679340 02-11-18
kl. 18:30
Randers HK Aarhus United Arena Randers
Arena, Randers 1

  
679345 03-11-18
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Ajax København Fælledhallen, Skanderborg
Fælledhallen - bane 1

  
679343 03-11-18
kl. 16:10
Viborg HK Silkeborg-Voel KFUM Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg

  
679342 03-11-18
kl. 19:30
Herning-Ikast Håndbold TTH Holstebro Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A

  
679344 04-11-18
kl. 15:00
EH Aalborg Ringkøbing Håndbold Nr. Sundby Idrætscenter
Nr.Sundby Idr-Ctr, Hal 1

  
679351 05-11-18
kl. 19:30
Team Esbjerg Randers HK Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
679349 06-11-18
kl. 19:30
Nykøbing F. Håndbold Herning-Ikast Håndbold Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.

  
679347 07-11-18
kl. 18:30
Silkeborg-Voel KFUM EH Aalborg JYSK Arena
JYSK Arena A

  
679348 07-11-18
kl. 19:00
TTH Holstebro Viborg HK Struer Energi Park
Struer Energi Park hal 1

  
679350 07-11-18
kl. 19:00
Aarhus United København Håndbold Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1

  
679352 07-11-18
kl. 19:30
Ajax København Odense HC Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
679346 09-11-18
kl. 18:00
Ringkøbing Håndbold Skanderborg Håndbold Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1