Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

Herre Håndbold Ligaen, Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
431593 05-09-12
kl. 19:00
Skjern Håndbold TMS Ringsted Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
37 - 15
  
431594 05-09-12
kl. 19:00
SønderjyskE Herrer Mors-Thy Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
33 - 30
  
431595 05-09-12
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Viborg HK Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 1
24 - 24
  
431596 05-09-12
kl. 19:00
Ribe-Esbjerg HH Bjerringbro-Silkeborg Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
24 - 26
  
431597 05-09-12
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Skive fH Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
25 - 23
  
431592 05-09-12
kl. 19:30
Skanderborg Håndbold KIF Kolding Forum Horsens
Forum Horsens 1
20 - 24
  
431591 05-09-12
kl. 20:45
Team Tvis Holstebro Århus Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
26 - 20
  
431604 08-09-12
kl. 14:30
Aalborg Håndbold Skjern Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Bane 3
24 - 27
  
431600 12-09-12
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Ribe-Esbjerg HH Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
25 - 22
  
431601 12-09-12
kl. 19:00
Mors-Thy Håndbold Viborg HK Thyhallerne
Thyhallen 1
25 - 20
  
431603 12-09-12
kl. 19:30
TMS Ringsted KIF Kolding Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
24 - 28
  
431602 12-09-12
kl. 20:00
Skanderborg Håndbold SønderjyskE Herrer Forum Horsens
Forum Horsens 1
29 - 24
  
431599 14-09-12
kl. 20:00
Skive fH Team Tvis Holstebro KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
22 - 27
  
431598 15-09-12
kl. 17:10
Århus Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Ceres Arena
Ceres Arena
21 - 32
  
431606 18-09-12
kl. 18:30
Team Tvis Holstebro Aalborg Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
29 - 25
  
431610 19-09-12
kl. 20:00
Viborg HK Skanderborg Håndbold Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
25 - 30
  
431611 22-09-12
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH Mors-Thy Håndbold Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
27 - 24
  
431609 22-09-12
kl. 15:00
SønderjyskE Herrer TMS Ringsted Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
31 - 29
  
431605 22-09-12
kl. 16:00
Århus Håndbold Nordsjælland Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
25 - 24
  
431608 22-09-12
kl. 17:10
KIF Kolding Skjern Håndbold Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
30 - 19
  
431607 23-09-12
kl. 17:00
Bjerringbro-Silkeborg Skive fH ARENA MIDT Kjellerup
Hal A
25 - 19
  
431612 26-09-12
kl. 20:00
Bjerringbro-Silkeborg Team Tvis Holstebro ARENA MIDT Kjellerup
Hal A
30 - 20
  
431616 28-09-12
kl. 19:00
Skjern Håndbold SønderjyskE Herrer Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
33 - 20
  
431614 29-09-12
kl. 15:00
Mors-Thy Håndbold Århus Håndbold Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
25 - 21
  
431615 29-09-12
kl. 16:00
Skanderborg Håndbold Ribe-Esbjerg HH Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
27 - 29
  
431613 29-09-12
kl. 16:00
Nordsjælland Håndbold Skive fH Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
22 - 22
  
431618 29-09-12
kl. 16:00
Viborg HK TMS Ringsted Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
30 - 28
  
431617 29-09-12
kl. 17:10
KIF Kolding Aalborg Håndbold Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
32 - 26
  
431625 03-10-12
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
27 - 20
  
431623 04-10-12
kl. 20:00
SønderjyskE Herrer KIF Kolding Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
26 - 27
  
431624 05-10-12
kl. 19:30
Viborg HK Skjern Håndbold Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
22 - 26
  
431621 05-10-12
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro Nordsjælland Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
27 - 25
  
431622 06-10-12
kl. 15:00
TMS Ringsted Ribe-Esbjerg HH Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
28 - 20
  
431619 06-10-12
kl. 16:00
Århus Håndbold Skanderborg Håndbold Vejlby-Risskov Hallerne
Vejlby-Risskov Hallen 1
19 - 29
  
431620 07-10-12
kl. 19:00
Skive fH Mors-Thy Håndbold KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
22 - 22
  
431630 10-10-12
kl. 18:30
KIF Kolding Viborg HK Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
27 - 21
  
431627 10-10-12
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
26 - 35
  
431628 10-10-12
kl. 19:00
Mors-Thy Håndbold Team Tvis Holstebro Thyhallerne
Thyhallen 1
27 - 29
  
431631 12-10-12
kl. 19:30
SønderjyskE Herrer Aalborg Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
26 - 27
  
431629 13-10-12
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Skive fH Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
24 - 24
  
431626 13-10-12
kl. 16:00
Århus Håndbold TMS Ringsted Ceres Arena
Ceres Arena
33 - 27
  
431632 13-10-12
kl. 17:10
Ribe-Esbjerg HH Skjern Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
33 - 36
  
431634 17-10-12
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro Skanderborg Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
29 - 22
  
431637 17-10-12
kl. 21:00
Viborg HK SønderjyskE Herrer Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
26 - 29
  
431638 18-10-12
kl. 19:00
Ribe-Esbjerg HH KIF Kolding Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
27 - 33
  
431636 19-10-12
kl. 19:00
Skjern Håndbold Århus Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
26 - 28
  
431639 19-10-12
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Nordsjælland Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
36 - 22
  
431633 19-10-12
kl. 20:00
Skive fH TMS Ringsted KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
27 - 27
  
431635 21-10-12
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg Mors-Thy Håndbold ARENA MIDT Kjellerup
Hal A
29 - 22
  
431642 23-10-12
kl. 19:30
Skanderborg Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
28 - 32
  
431641 24-10-12
kl. 19:00
Mors-Thy Håndbold Nordsjælland Håndbold Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
29 - 24
  
431644 24-10-12
kl. 19:00
KIF Kolding Århus Håndbold Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
36 - 24
  
431645 24-10-12
kl. 19:00
SønderjyskE Herrer Ribe-Esbjerg HH Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
36 - 35
  
431646 24-10-12
kl. 19:30
Viborg HK Aalborg Håndbold Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
16 - 25
  
431643 24-10-12
kl. 19:30
TMS Ringsted Team Tvis Holstebro Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
25 - 29
  
431640 24-10-12
kl. 20:00
Skive fH Skjern Håndbold KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
22 - 27
  
431648 27-10-12
kl. 14:30
Skive fH KIF Kolding KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
24 - 31
  
431652 27-10-12
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH Viborg HK Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
24 - 24
  
431653 27-10-12
kl. 15:00
Aalborg Håndbold Mors-Thy Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
30 - 28
  
431649 27-10-12
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold Skanderborg Håndbold Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 1
28 - 28
  
431650 27-10-12
kl. 15:00
TMS Ringsted Bjerringbro-Silkeborg Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
27 - 27
  
431647 27-10-12
kl. 16:00
Århus Håndbold SønderjyskE Herrer Ceres Arena
Ceres Arena
32 - 30
  
431651 27-10-12
kl. 17:10
Skjern Håndbold Team Tvis Holstebro Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
27 - 26
  
431660 09-11-12
kl. 19:00
Ribe-Esbjerg HH Aalborg Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
25 - 29
  
431658 10-11-12
kl. 15:00
SønderjyskE Herrer Skive fH Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
25 - 22
  
431656 10-11-12
kl. 15:00
TMS Ringsted Nordsjælland Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
36 - 25
  
431657 10-11-12
kl. 16:00
KIF Kolding Team Tvis Holstebro Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
25 - 25
  
431655 10-11-12
kl. 16:00
Skanderborg Håndbold Mors-Thy Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
26 - 30
  
431654 10-11-12
kl. 17:10
Bjerringbro-Silkeborg Skjern Håndbold MCH, Herning
Jyske Bank Boxen
29 - 28
  
431659 11-11-12
kl. 19:15
Viborg HK Århus Håndbold Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
23 - 21
  
431664 14-11-12
kl. 18:30
Bjerringbro-Silkeborg KIF Kolding JYSK Arena
JYSK Arena A
28 - 18
  
431662 15-11-12
kl. 20:00
Skive fH Viborg HK KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
25 - 23
  
431663 15-11-12
kl. 20:30
Team Tvis Holstebro SønderjyskE Herrer Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
25 - 30
  
431665 16-11-12
kl. 18:30
Nordsjælland Håndbold Skjern Håndbold Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 1
20 - 39
  
431666 17-11-12
kl. 15:00
Mors-Thy Håndbold TMS Ringsted Thyhallerne
Thyhallen 1
33 - 30
  
431667 17-11-12
kl. 16:00
Skanderborg Håndbold Aalborg Håndbold Forum Horsens
Forum Horsens 1
28 - 31
  
431661 18-11-12
kl. 16:00
Århus Håndbold Ribe-Esbjerg HH Ceres Arena
Ceres Arena
25 - 29
  
431671 21-11-12
kl. 19:00
KIF Kolding Nordsjælland Håndbold Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
30 - 22
  
431672 21-11-12
kl. 19:00
SønderjyskE Herrer Bjerringbro-Silkeborg Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
27 - 30
  
431668 21-11-12
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro Viborg HK Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
29 - 23
  
431669 23-11-12
kl. 19:30
TMS Ringsted Skanderborg Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
24 - 31
  
431673 24-11-12
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH Skive fH Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
29 - 22
  
431670 26-11-12
kl. 19:00
Skjern Håndbold Mors-Thy Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
37 - 25
  
431674 26-11-12
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Århus Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
30 - 21
  
431676 28-11-12
kl. 19:15
Bjerringbro-Silkeborg Viborg HK JYSK Arena
JYSK Arena A
24 - 20
  
431678 28-11-12
kl. 20:00
Mors-Thy Håndbold KIF Kolding Thyhallerne
Thyhallen 1
23 - 28
  
431680 29-11-12
kl. 19:00
Ribe-Esbjerg HH Team Tvis Holstebro Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
30 - 35
  
431681 30-11-12
kl. 19:30
Aalborg Håndbold TMS Ringsted Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
33 - 24
  
431679 01-12-12
kl. 16:00
Skanderborg Håndbold Skjern Håndbold Forum Horsens
Forum Horsens 1
26 - 29
  
431677 02-12-12
kl. 16:00
Nordsjælland Håndbold SønderjyskE Herrer Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
36 - 42
  
431675 02-12-12
kl. 19:00
Skive fH Århus Håndbold KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
24 - 29
  
431683 07-12-12
kl. 20:00
Skive fH Aalborg Håndbold KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
18 - 19
  
431688 07-12-12
kl. 20:00
Viborg HK Nordsjælland Håndbold Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
31 - 27
  
431685 08-12-12
kl. 15:00
Mors-Thy Håndbold SønderjyskE Herrer Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
33 - 27
  
431686 08-12-12
kl. 15:00
TMS Ringsted Skjern Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
23 - 25
  
431687 08-12-12
kl. 16:00
KIF Kolding Skanderborg Håndbold Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
32 - 25
  
431682 08-12-12
kl. 16:00
Århus Håndbold Team Tvis Holstebro Ceres Arena
Ceres Arena
26 - 21
  
431684 10-12-12
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg Ribe-Esbjerg HH JYSK Arena
JYSK Arena A
25 - 32
  
431690 12-12-12
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Team Tvis Holstebro Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
25 - 27
  
431694 12-12-12
kl. 20:00
KIF Kolding SønderjyskE Herrer Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
30 - 22
  
431693 14-12-12
kl. 19:00
Skjern Håndbold Viborg HK Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
34 - 24
  
431689 14-12-12
kl. 19:30
Bjerringbro-Silkeborg Aalborg Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
22 - 21
  
431695 15-12-12
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH TMS Ringsted Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
24 - 23
  
431691 15-12-12
kl. 15:00
Mors-Thy Håndbold Skive fH Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
28 - 20
  
431692 16-12-12
kl. 16:00
Skanderborg Håndbold Århus Håndbold Forum Horsens
Forum Horsens 1
15 - 27
  
431699 18-12-12
kl. 19:00
Skjern Håndbold Skanderborg Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
32 - 22
  
431700 19-12-12
kl. 18:30
KIF Kolding Mors-Thy Håndbold Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
30 - 24
  
431696 19-12-12
kl. 18:30
Århus Håndbold Skive fH Ceres Arena
Ceres Arena
27 - 20
  
431701 19-12-12
kl. 19:00
SønderjyskE Herrer Nordsjælland Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
32 - 25
  
431702 19-12-12
kl. 19:30
Viborg HK Bjerringbro-Silkeborg Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
26 - 27
  
431697 19-12-12
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro Ribe-Esbjerg HH Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
42 - 27
  
431698 19-12-12
kl. 19:30
TMS Ringsted Aalborg Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
29 - 25
  
431705 22-12-12
kl. 15:00
Mors-Thy Håndbold Ribe-Esbjerg HH Thyhallerne
Thyhallen 1
31 - 28
  
431707 22-12-12
kl. 15:00
TMS Ringsted SønderjyskE Herrer Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
36 - 32
  
431709 22-12-12
kl. 15:00
Aalborg Håndbold Team Tvis Holstebro Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
27 - 22
  
431706 22-12-12
kl. 16:00
Skanderborg Håndbold Viborg HK Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
31 - 27
  
431704 22-12-12
kl. 16:00
Nordsjælland Håndbold Århus Håndbold Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
28 - 26
  
431708 22-12-12
kl. 17:10
Skjern Håndbold KIF Kolding MCH, Herning
Jyske Bank Boxen
19 - 24
  
431703 23-12-12
kl. 15:00
Skive fH Bjerringbro-Silkeborg KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
19 - 20
  
431710 26-12-12
kl. 20:00
Århus Håndbold Aalborg Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
27 - 22
  
431712 27-12-12
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg SønderjyskE Herrer JYSK Arena
JYSK Arena A
31 - 30
  
431713 27-12-12
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold KIF Kolding Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 1
22 - 27
  
431714 27-12-12
kl. 19:00
Mors-Thy Håndbold Skjern Håndbold Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
23 - 28
  
431715 27-12-12
kl. 19:30
Skanderborg Håndbold TMS Ringsted Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
29 - 29
  
431716 27-12-12
kl. 19:30
Viborg HK Team Tvis Holstebro Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
24 - 23
  
431711 27-12-12
kl. 20:00
Skive fH Ribe-Esbjerg HH KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
26 - 29
  
431718 03-02-13
kl. 15:00
Skive fH Nordsjælland Håndbold KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
28 - 26
  
431721 05-02-13
kl. 18:00
SønderjyskE Herrer Skjern Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
30 - 33
  
431723 05-02-13
kl. 20:00
Aalborg Håndbold KIF Kolding Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
23 - 22
  
431719 06-02-13
kl. 20:30
Team Tvis Holstebro Bjerringbro-Silkeborg Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
22 - 19
  
431722 08-02-13
kl. 19:00
Ribe-Esbjerg HH Skanderborg Håndbold Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
24 - 32
  
431720 09-02-13
kl. 15:00
TMS Ringsted Viborg HK Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
27 - 32
  
431717 10-02-13
kl. 16:00
Århus Håndbold Mors-Thy Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
29 - 24
  
431728 12-02-13
kl. 18:30
SønderjyskE Herrer Skanderborg Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
29 - 27
  
431725 13-02-13
kl. 18:30
Bjerringbro-Silkeborg Århus Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
29 - 23
  
431727 13-02-13
kl. 19:00
KIF Kolding TMS Ringsted Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
37 - 23
  
431724 13-02-13
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro Skive fH Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
26 - 22
  
431730 15-02-13
kl. 19:00
Ribe-Esbjerg HH Nordsjælland Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
23 - 22
  
431726 16-02-13
kl. 14:15
Skjern Håndbold Aalborg Håndbold MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
28 - 28
  
431729 16-02-13
kl. 17:10
Viborg HK Mors-Thy Håndbold Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
32 - 27
  
431736 20-02-13
kl. 18:30
Viborg HK KIF Kolding Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
26 - 30
  
431733 20-02-13
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg Nordsjælland Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
31 - 23
  
431732 20-02-13
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro Mors-Thy Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
30 - 21
  
431735 22-02-13
kl. 18:30
Skjern Håndbold Ribe-Esbjerg HH Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
34 - 34
  
431737 22-02-13
kl. 19:30
Aalborg Håndbold SønderjyskE Herrer Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
27 - 22
  
431731 22-02-13
kl. 20:00
Skive fH Skanderborg Håndbold KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
30 - 23
  
431734 23-02-13
kl. 15:00
TMS Ringsted Århus Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
27 - 33
  
431738 27-02-13
kl. 18:30
Århus Håndbold Skjern Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
29 - 34
  
431743 27-02-13
kl. 18:30
KIF Kolding Ribe-Esbjerg HH Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
30 - 27
  
431744 27-02-13
kl. 19:00
SønderjyskE Herrer Viborg HK Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
21 - 21
  
431739 27-02-13
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Aalborg Håndbold Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
18 - 30
  
431740 27-02-13
kl. 19:00
Mors-Thy Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
29 - 40
  
431741 27-02-13
kl. 19:00
Skanderborg Håndbold Team Tvis Holstebro Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
26 - 29
  
431742 27-02-13
kl. 19:30
TMS Ringsted Skive fH Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
32 - 24
  
431746 01-03-13
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro TMS Ringsted Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
35 - 22
  
431750 02-03-13
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH SønderjyskE Herrer Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
29 - 31
  
431751 02-03-13
kl. 15:00
Aalborg Håndbold Viborg HK Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
29 - 18
  
431745 02-03-13
kl. 17:15
Århus Håndbold KIF Kolding Arena Randers
Arena, Randers 1
19 - 22
  
431748 03-03-13
kl. 16:00
Nordsjælland Håndbold Mors-Thy Håndbold Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
27 - 27
  
431747 04-03-13
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg Skanderborg Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
32 - 26
  
431749 04-03-13
kl. 19:30
Skjern Håndbold Skive fH Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
36 - 24
  
431752 06-03-13
kl. 18:30
Team Tvis Holstebro Skjern Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
18 - 22
  
431756 06-03-13
kl. 19:00
KIF Kolding Skive fH Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
32 - 19
  
431753 08-03-13
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg TMS Ringsted JYSK Arena
JYSK Arena A
34 - 24
  
431758 08-03-13
kl. 19:30
Viborg HK Ribe-Esbjerg HH Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
28 - 31
  
431754 09-03-13
kl. 15:00
Mors-Thy Håndbold Aalborg Håndbold Thyhallerne
Thyhallen 1
22 - 21
  
431757 09-03-13
kl. 16:00
SønderjyskE Herrer Århus Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
25 - 33
  
431755 10-03-13
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Nordsjælland Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
26 - 24
  
431764 12-03-13
kl. 18:30
Skjern Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
28 - 25
  
431761 13-03-13
kl. 18:30
Team Tvis Holstebro KIF Kolding Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
26 - 30
  
431762 14-03-13
kl. 19:30
Nordsjælland Håndbold TMS Ringsted Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 1
32 - 26
  
431765 15-03-13
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Ribe-Esbjerg HH Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
29 - 22
  
431760 15-03-13
kl. 20:00
Skive fH SønderjyskE Herrer KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA
27 - 30
  
431763 17-03-13
kl. 15:00
Mors-Thy Håndbold Skanderborg Håndbold Thyhallerne
Thyhallen 1
28 - 25
  
431759 17-03-13
kl. 15:30
Århus Håndbold Viborg HK Ceres Arena
Ceres Arena
20 - 28
  
431766 20-03-13
kl. 20:00
TMS Ringsted Mors-Thy Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
20 - 25
  
431767 20-03-13
kl. 20:00
Skjern Håndbold Nordsjælland Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
27 - 23
  
431768 20-03-13
kl. 20:00
KIF Kolding Bjerringbro-Silkeborg Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
25 - 21
  
431769 20-03-13
kl. 20:00
SønderjyskE Herrer Team Tvis Holstebro Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
30 - 32
  
431770 20-03-13
kl. 20:00
Viborg HK Skive fH Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
33 - 29
  
431771 20-03-13
kl. 20:00
Ribe-Esbjerg HH Århus Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
24 - 30
  
431772 20-03-13
kl. 20:00
Aalborg Håndbold Skanderborg Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
30 - 26