Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

Herre Håndbold Ligaen, Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
602733 30-08-13
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH Bjerringbro-Silkeborg Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
26 - 29
  
602734 31-08-13
kl. 14:30
KIF Kolding København Aalborg Håndbold Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
22 - 21
  
602730 31-08-13
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Mors-Thy Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
26 - 23
  
602731 31-08-13
kl. 15:00
Århus Håndbold Team Tvis Holstebro Ceres Arena
Ceres Arena
23 - 19
  
602732 31-08-13
kl. 19:30
SønderjyskE Herrer TMS Ringsted Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
29 - 27
  
602729 01-09-13
kl. 16:00
Nordsjælland Håndbold GOG Håndbold Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 1
23 - 35
  
602728 01-09-13
kl. 19:00
Skive fH Skjern Håndbold KCL Skive
Interfjord Arena
19 - 26
  
602738 04-09-13
kl. 18:30
Team Tvis Holstebro SønderjyskE Herrer Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
25 - 25
  
602736 07-09-13
kl. 14:30
Bjerringbro-Silkeborg KIF Kolding København JYSK Arena
JYSK Arena A
25 - 26
  
602737 07-09-13
kl. 15:00
TMS Ringsted Ribe-Esbjerg HH Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
28 - 29
  
602739 07-09-13
kl. 15:30
Mors-Thy Håndbold Århus Håndbold Thyhallerne
Thyhallen 1
26 - 27
  
602740 07-09-13
kl. 16:00
GOG Håndbold Skanderborg Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
29 - 24
  
602735 09-09-13
kl. 19:00
Skjern Håndbold Nordsjælland Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
31 - 24
  
602741 09-09-13
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Skive fH Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
29 - 19
  
602744 13-09-13
kl. 18:30
Århus Håndbold GOG Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
29 - 34
  
602745 13-09-13
kl. 19:30
SønderjyskE Herrer Mors-Thy Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
32 - 18
  
602746 14-09-13
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH Team Tvis Holstebro Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
28 - 35
  
602748 14-09-13
kl. 14:30
Aalborg Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
27 - 25
  
602743 14-09-13
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Skjern Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
24 - 30
  
602747 14-09-13
kl. 16:00
KIF Kolding København TMS Ringsted Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
31 - 20
  
602742 14-09-13
kl. 16:00
Nordsjælland Håndbold Skive fH Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
25 - 24
  
602753 18-09-13
kl. 18:45
Team Tvis Holstebro KIF Kolding København Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
25 - 28
  
602751 18-09-13
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Aalborg Håndbold Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 1
32 - 31
  
602750 20-09-13
kl. 20:00
Skive fH Skanderborg Håndbold KCL Skive
Interfjord Arena
18 - 19
  
602755 20-09-13
kl. 20:00
GOG Håndbold SønderjyskE Herrer SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
26 - 27
  
602752 21-09-13
kl. 15:00
TMS Ringsted Bjerringbro-Silkeborg Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
30 - 36
  
602754 21-09-13
kl. 15:30
Mors-Thy Håndbold Ribe-Esbjerg HH Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
33 - 30
  
602749 23-09-13
kl. 19:00
Skjern Håndbold Århus Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
39 - 24
  
602761 25-09-13
kl. 18:15
Bjerringbro-Silkeborg Team Tvis Holstebro JYSK Arena
JYSK Arena A
25 - 26
  
602760 25-09-13
kl. 19:00
KIF Kolding København Mors-Thy Håndbold Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
29 - 23
  
602762 25-09-13
kl. 19:30
TMS Ringsted Aalborg Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
24 - 27
  
602759 28-09-13
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH GOG Håndbold Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
26 - 36
  
602756 28-09-13
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Nordsjælland Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
34 - 25
  
602757 28-09-13
kl. 15:00
Århus Håndbold Skive fH Ceres Arena
Ceres Arena
32 - 19
  
602758 28-09-13
kl. 16:00
SønderjyskE Herrer Skjern Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
26 - 29
  
602767 03-10-13
kl. 20:30
Mors-Thy Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
24 - 36
  
602765 04-10-13
kl. 18:30
Nordsjælland Håndbold Århus Håndbold Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
24 - 29
  
602763 04-10-13
kl. 19:00
Skjern Håndbold Ribe-Esbjerg HH Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
31 - 25
  
602766 04-10-13
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro TMS Ringsted Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
29 - 27
  
602769 04-10-13
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Skanderborg Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
28 - 25
  
602768 05-10-13
kl. 17:10
GOG Håndbold KIF Kolding København SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
22 - 27
  
602764 08-10-13
kl. 19:30
Skive fH SønderjyskE Herrer KCL Skive
Interfjord Arena
21 - 24
  
602773 08-10-13
kl. 20:15
KIF Kolding København Skjern Håndbold Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
29 - 27
  
602775 09-10-13
kl. 19:30
TMS Ringsted Mors-Thy Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
24 - 32
  
602776 09-10-13
kl. 20:30
Team Tvis Holstebro Aalborg Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
31 - 23
  
602772 12-10-13
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH Skive fH Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
34 - 29
  
602771 12-10-13
kl. 15:00
Århus Håndbold Skanderborg Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
27 - 20
  
602774 12-10-13
kl. 17:10
Bjerringbro-Silkeborg GOG Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
30 - 30
  
602770 13-10-13
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold SønderjyskE Herrer Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
26 - 31
  
602778 16-10-13
kl. 18:15
Skive fH KIF Kolding København KCL Skive
Interfjord Arena
20 - 29
  
602777 16-10-13
kl. 19:00
Skjern Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
31 - 20
  
602780 16-10-13
kl. 19:00
Skanderborg Håndbold SønderjyskE Herrer Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
32 - 35
  
602782 16-10-13
kl. 19:00
Mors-Thy Håndbold Team Tvis Holstebro Thyhallerne
Thyhallen 1
20 - 30
  
602781 16-10-13
kl. 19:30
TMS Ringsted GOG Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
20 - 32
  
602779 19-10-13
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold Ribe-Esbjerg HH Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 1
25 - 25
  
602783 19-10-13
kl. 17:10
Aalborg Håndbold Århus Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
30 - 21
  
602789 25-10-13
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro GOG Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
27 - 27
  
602785 26-10-13
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH Skanderborg Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
29 - 30
  
602788 26-10-13
kl. 15:00
TMS Ringsted Skjern Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
22 - 38
  
602784 26-10-13
kl. 15:00
SønderjyskE Herrer Århus Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
25 - 25
  
602786 26-10-13
kl. 17:00
KIF Kolding København Nordsjælland Håndbold Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
29 - 24
  
602790 27-10-13
kl. 15:30
Mors-Thy Håndbold Aalborg Håndbold Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
24 - 29
  
602787 06-11-13
kl. 19:45
Bjerringbro-Silkeborg Skive fH JYSK Arena
JYSK Arena A
23 - 20
  
602793 09-11-13
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 1
28 - 32
  
602794 09-11-13
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold KIF Kolding København Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
27 - 25
  
602795 09-11-13
kl. 15:00
Århus Håndbold Ribe-Esbjerg HH Ceres Arena
Ceres Arena
27 - 19
  
602796 09-11-13
kl. 16:00
SønderjyskE Herrer Aalborg Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
26 - 26
  
602797 09-11-13
kl. 16:00
GOG Håndbold Mors-Thy Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
27 - 25
  
602791 09-11-13
kl. 17:10
Skjern Håndbold Team Tvis Holstebro MCH, Herning
Jyske Bank Boxen
24 - 23
  
602792 10-11-13
kl. 16:30
Skive fH TMS Ringsted KCL Skive
Interfjord Arena
27 - 13
  
602799 13-11-13
kl. 18:30
KIF Kolding København Århus Håndbold Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
27 - 22
  
602804 13-11-13
kl. 20:00
GOG Håndbold Aalborg Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
20 - 26
  
602800 15-11-13
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg Skanderborg Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
24 - 19
  
602801 16-11-13
kl. 15:00
TMS Ringsted Nordsjælland Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
20 - 19
  
602803 16-11-13
kl. 15:30
Mors-Thy Håndbold Skjern Håndbold Thyhallerne
Thyhallen 1
19 - 27
  
602798 16-11-13
kl. 17:10
Ribe-Esbjerg HH SønderjyskE Herrer Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
25 - 27
  
602802 17-11-13
kl. 15:00
Team Tvis Holstebro Skive fH Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
24 - 19
  
602809 19-11-13
kl. 20:00
Århus Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Ceres Arena
Ceres Arena
27 - 22
  
602805 20-11-13
kl. 19:00
Skjern Håndbold GOG Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
30 - 33
  
602811 20-11-13
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Ribe-Esbjerg HH Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
28 - 23
  
602810 20-11-13
kl. 20:00
SønderjyskE Herrer KIF Kolding København Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
27 - 27
  
602806 20-11-13
kl. 20:00
Skive fH Mors-Thy Håndbold KCL Skive
Interfjord Arena
19 - 22
  
602807 23-11-13
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold Team Tvis Holstebro Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
24 - 29
  
602808 23-11-13
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold TMS Ringsted Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
33 - 28
  
602812 27-11-13
kl. 18:30
Århus Håndbold TMS Ringsted Ceres Arena
Ceres Arena
29 - 20
  
602813 27-11-13
kl. 19:00
KIF Kolding København Ribe-Esbjerg HH Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
33 - 27
  
602816 27-11-13
kl. 19:00
Mors-Thy Håndbold Nordsjælland Håndbold Thyhallerne
Thyhallen 1
23 - 25
  
602818 27-11-13
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Skjern Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
27 - 25
  
602815 29-11-13
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro Skanderborg Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
30 - 29
  
602817 30-11-13
kl. 16:00
GOG Håndbold Skive fH SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
31 - 25
  
602814 02-12-13
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg SønderjyskE Herrer JYSK Arena
JYSK Arena A
30 - 23
  
602822 04-12-13
kl. 18:45
Team Tvis Holstebro Århus Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
36 - 23
  
602823 06-12-13
kl. 19:00
Mors-Thy Håndbold Skanderborg Håndbold Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
26 - 29
  
602819 06-12-13
kl. 19:00
Skjern Håndbold Skive fH Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
41 - 23
  
602820 06-12-13
kl. 19:30
Bjerringbro-Silkeborg Ribe-Esbjerg HH JYSK Arena
JYSK Arena A
25 - 23
  
602821 07-12-13
kl. 15:00
TMS Ringsted SønderjyskE Herrer Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
21 - 21
  
602824 07-12-13
kl. 16:00
GOG Håndbold Nordsjælland Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
39 - 22
  
602825 07-12-13
kl. 17:10
Aalborg Håndbold KIF Kolding København Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
33 - 28
  
602829 11-12-13
kl. 18:30
Århus Håndbold Mors-Thy Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
23 - 22
  
602830 11-12-13
kl. 19:00
SønderjyskE Herrer Team Tvis Holstebro Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
27 - 30
  
602827 11-12-13
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Skjern Håndbold Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
20 - 29
  
602828 11-12-13
kl. 19:00
Skanderborg Håndbold GOG Håndbold Ry-Hallerne
Ry Hallerne A
33 - 32
  
602831 11-12-13
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH TMS Ringsted Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
30 - 24
  
602826 11-12-13
kl. 20:00
Skive fH Aalborg Håndbold KCL Skive
Interfjord Arena
25 - 26
  
602832 12-12-13
kl. 19:00
KIF Kolding København Bjerringbro-Silkeborg Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
26 - 23
  
602838 14-12-13
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH KIF Kolding København Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
24 - 27
  
602835 14-12-13
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Team Tvis Holstebro Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
28 - 24
  
602837 14-12-13
kl. 17:00
SønderjyskE Herrer Bjerringbro-Silkeborg Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
22 - 24
  
602833 14-12-13
kl. 17:10
Skjern Håndbold Aalborg Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
35 - 20
  
602836 15-12-13
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold Mors-Thy Håndbold Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 1
28 - 36
  
602834 15-12-13
kl. 16:30
Skive fH GOG Håndbold KCL Skive
Interfjord Arena
19 - 24
  
602839 16-12-13
kl. 19:30
TMS Ringsted Århus Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
30 - 33
  
602844 17-12-13
kl. 18:15
KIF Kolding København Team Tvis Holstebro Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
23 - 31
  
602841 18-12-13
kl. 18:30
Århus Håndbold Skjern Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
29 - 24
  
602842 18-12-13
kl. 19:00
SønderjyskE Herrer GOG Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
29 - 29
  
602845 18-12-13
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg TMS Ringsted JYSK Arena
JYSK Arena A
31 - 28
  
602840 18-12-13
kl. 19:00
Skanderborg Håndbold Skive fH Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
22 - 25
  
602846 18-12-13
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Nordsjælland Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
31 - 20
  
602843 18-12-13
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH Mors-Thy Håndbold Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
31 - 25
  
602853 20-12-13
kl. 19:30
GOG Håndbold Århus Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
32 - 26
  
602850 21-12-13
kl. 15:00
TMS Ringsted KIF Kolding København Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
16 - 23
  
602852 21-12-13
kl. 15:30
Mors-Thy Håndbold SønderjyskE Herrer Thyhallerne
Thyhallen 1
26 - 21
  
602847 21-12-13
kl. 16:00
Skjern Håndbold Skanderborg Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
41 - 31
  
602849 21-12-13
kl. 17:10
Bjerringbro-Silkeborg Aalborg Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
26 - 29
  
602851 22-12-13
kl. 15:00
Team Tvis Holstebro Ribe-Esbjerg HH Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
31 - 26
  
602848 22-12-13
kl. 16:00
Skive fH Nordsjælland Håndbold KCL Skive
Interfjord Arena
25 - 24
  
602854 26-12-13
kl. 19:00
Skjern Håndbold SønderjyskE Herrer Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
31 - 28
  
602858 26-12-13
kl. 19:00
Mors-Thy Håndbold KIF Kolding København Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
19 - 33
  
602859 26-12-13
kl. 19:30
GOG Håndbold Ribe-Esbjerg HH SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
28 - 25
  
602860 26-12-13
kl. 19:30
Aalborg Håndbold TMS Ringsted Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
35 - 23
  
602857 26-12-13
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro Bjerringbro-Silkeborg Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
38 - 27
  
602855 27-12-13
kl. 18:00
Skive fH Århus Håndbold KCL Skive
Interfjord Arena
29 - 28
  
602856 28-12-13
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold Skanderborg Håndbold Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
23 - 31
  
602864 28-01-14
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH Skjern Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
27 - 32
  
602862 29-01-14
kl. 18:30
Århus Håndbold Nordsjælland Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
28 - 23
  
602863 29-01-14
kl. 19:00
SønderjyskE Herrer Skive fH Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
24 - 20
  
602861 29-01-14
kl. 19:00
Skanderborg Håndbold Aalborg Håndbold Super Brugsen Arena (Hørning)
Hørning SuperBrugsen Arena
24 - 29
  
602866 29-01-14
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg Mors-Thy Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
28 - 17
  
602867 29-01-14
kl. 19:30
TMS Ringsted Team Tvis Holstebro Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
22 - 30
  
602865 29-01-14
kl. 19:30
KIF Kolding København GOG Håndbold Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
24 - 16
  
602874 31-01-14
kl. 19:00
Aalborg Håndbold Team Tvis Holstebro Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
22 - 22
  
602870 01-02-14
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Århus Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
22 - 19
  
602871 01-02-14
kl. 15:00
SønderjyskE Herrer Nordsjælland Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
31 - 26
  
602868 01-02-14
kl. 17:10
Skjern Håndbold KIF Kolding København Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
25 - 24
  
602872 02-02-14
kl. 15:30
Mors-Thy Håndbold TMS Ringsted Thyhallerne
Thyhallen 1
28 - 21
  
602873 03-02-14
kl. 20:00
GOG Håndbold Bjerringbro-Silkeborg SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
26 - 27
  
602869 03-02-14
kl. 20:00
Skive fH Ribe-Esbjerg HH KCL Skive
Interfjord Arena
22 - 28
  
602876 05-02-14
kl. 18:30
KIF Kolding København SønderjyskE Herrer Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
27 - 24
  
602881 05-02-14
kl. 19:30
GOG Håndbold Skjern Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
23 - 29
  
602880 07-02-14
kl. 19:00
Mors-Thy Håndbold Skive fH Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
26 - 12
  
602875 08-02-14
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH Aalborg Håndbold Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
24 - 28
  
602878 08-02-14
kl. 15:00
TMS Ringsted Skanderborg Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
28 - 28
  
602879 09-02-14
kl. 15:15
Team Tvis Holstebro Nordsjælland Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
34 - 27
  
602877 10-02-14
kl. 20:00
Bjerringbro-Silkeborg Århus Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
20 - 21
  
602887 12-02-14
kl. 18:30
GOG Håndbold Team Tvis Holstebro SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
24 - 26
  
602882 12-02-14
kl. 19:00
Skjern Håndbold TMS Ringsted Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
40 - 23
  
602888 12-02-14
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Mors-Thy Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
24 - 19
  
602883 14-02-14
kl. 20:00
Skive fH Bjerringbro-Silkeborg KCL Skive
Interfjord Arena
20 - 27
  
602884 15-02-14
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold KIF Kolding København Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
20 - 31
  
602885 15-02-14
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Ribe-Esbjerg HH Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
31 - 24
  
602886 15-02-14
kl. 15:00
Århus Håndbold SønderjyskE Herrer Ceres Arena
Ceres Arena
24 - 26
  
602893 18-02-14
kl. 18:30
Team Tvis Holstebro Skjern Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
26 - 27
  
602890 19-02-14
kl. 19:00
KIF Kolding København Skanderborg Håndbold Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
30 - 26
  
602895 19-02-14
kl. 19:30
Aalborg Håndbold SønderjyskE Herrer Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
25 - 32
  
602891 21-02-14
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg Nordsjælland Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
27 - 21
  
602889 22-02-14
kl. 14:30
Ribe-Esbjerg HH Århus Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
27 - 30
  
602892 22-02-14
kl. 15:00
TMS Ringsted Skive fH Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
20 - 20
  
602894 22-02-14
kl. 15:30
Mors-Thy Håndbold GOG Håndbold Thyhallerne
Thyhallen 1
26 - 27
  
602900 25-02-14
kl. 20:15
Århus Håndbold KIF Kolding København Ceres Arena
Ceres Arena
18 - 25
  
602901 26-02-14
kl. 19:00
SønderjyskE Herrer Ribe-Esbjerg HH Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
25 - 22
  
602896 26-02-14
kl. 19:00
Skjern Håndbold Mors-Thy Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
24 - 29
  
602898 26-02-14
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold TMS Ringsted Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
31 - 25
  
602899 26-02-14
kl. 19:00
Skanderborg Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
33 - 23
  
602897 26-02-14
kl. 20:00
Skive fH Team Tvis Holstebro KCL Skive
Interfjord Arena
24 - 31
  
602902 27-02-14
kl. 20:00
Aalborg Håndbold GOG Håndbold Gigantium, Aalborg
Gigantium Arena, Aalborg.
23 - 22
  
602903 01-03-14
kl. 17:10
Århus Håndbold Aalborg Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
19 - 17
  
602904 01-03-14
kl. 17:10
SønderjyskE Herrer Skanderborg Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
34 - 28
  
602905 01-03-14
kl. 17:10
Ribe-Esbjerg HH Nordsjælland Håndbold Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
24 - 27
  
602906 01-03-14
kl. 17:10
KIF Kolding København Skive fH Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
19 - 13
  
602907 01-03-14
kl. 17:10
Bjerringbro-Silkeborg Skjern Håndbold ARENA MIDT Kjellerup
Hal A
22 - 27
  
602908 01-03-14
kl. 17:10
Team Tvis Holstebro Mors-Thy Håndbold Idrætscenter Vest Holstebro
Idrætsc. Vest Holstebro A
28 - 26
  
602909 01-03-14
kl. 17:10
GOG Håndbold TMS Ringsted SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
27 - 25