Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

Boxer Herreligaen, Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
227176 28-08-15
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH Skive fH Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
31 - 19
  
227174 28-08-15
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Skjern Håndbold Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
28 - 24
  
227177 29-08-15
kl. 14:10
Bjerringbro-Silkeborg KIF Kolding København JYSK Arena
JYSK Arena A
24 - 18
  
227175 29-08-15
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Århus Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
21 - 22
  
227180 29-08-15
kl. 15:00
HC Midtjylland Mors-Thy Håndbold MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
28 - 21
  
227178 30-08-15
kl. 16:00
Nordsjælland Håndbold SønderjyskE Herrer Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
22 - 25
  
227179 31-08-15
kl. 19:30
GOG Håndbold Team Tvis Holstebro SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
30 - 20
  
227186 02-09-15
kl. 19:30
Århus Håndbold Ribe-Esbjerg HH Ceres Arena
Ceres Arena
25 - 19
  
227184 03-09-15
kl. 19:00
KIF Kolding København Nordsjælland Håndbold Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
25 - 20
  
227182 03-09-15
kl. 20:30
Team Tvis Holstebro HC Midtjylland Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
35 - 32
  
227181 04-09-15
kl. 19:00
Skjern Håndbold Skanderborg Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
30 - 22
  
227183 05-09-15
kl. 15:00
SønderjyskE Herrer GOG Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
23 - 23
  
227185 06-09-15
kl. 14:00
Skive fH Bjerringbro-Silkeborg KCL Skive
Hal A
21 - 26
  
227187 07-09-15
kl. 19:30
Mors-Thy Håndbold Aalborg Håndbold Thyhallerne
Thyhallen 1
29 - 25
  
227193 10-09-15
kl. 18:30
HC Midtjylland SønderjyskE Herrer MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
24 - 25
  
227189 10-09-15
kl. 20:30
Ribe-Esbjerg HH Skjern Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
21 - 26
  
227190 11-09-15
kl. 18:30
Bjerringbro-Silkeborg Århus Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
38 - 30
  
227192 12-09-15
kl. 14:10
GOG Håndbold KIF Kolding København SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
24 - 26
  
227194 12-09-15
kl. 15:30
Mors-Thy Håndbold Team Tvis Holstebro Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
24 - 28
  
227188 14-09-15
kl. 19:30
Skanderborg Håndbold Aalborg Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
25 - 22
  
227191 15-09-15
kl. 19:30
Nordsjælland Håndbold Skive fH Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 3
24 - 23
  
227195 16-09-15
kl. 20:30
Skjern Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
24 - 24
  
227199 17-09-15
kl. 20:30
SønderjyskE Herrer Team Tvis Holstebro Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
27 - 28
  
227197 19-09-15
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Mors-Thy Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
26 - 21
  
227201 19-09-15
kl. 15:00
Århus Håndbold Nordsjælland Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
26 - 20
  
227200 20-09-15
kl. 14:00
Skive fH GOG Håndbold KCL Skive
Hal A
17 - 30
  
227198 21-09-15
kl. 18:30
HC Midtjylland KIF Kolding København MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
25 - 24
  
227196 21-09-15
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Ribe-Esbjerg HH Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
27 - 19
  
227204 23-09-15
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Skjern Håndbold Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
28 - 29
  
227205 24-09-15
kl. 18:30
GOG Håndbold Århus Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
31 - 22
  
227208 24-09-15
kl. 20:30
KIF Kolding København Team Tvis Holstebro Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
30 - 26
  
227206 25-09-15
kl. 19:30
HC Midtjylland Skive fH MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
36 - 19
  
227207 26-09-15
kl. 15:00
SønderjyskE Herrer Mors-Thy Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
22 - 22
  
227202 26-09-15
kl. 17:10
Aalborg Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Is Arena
27 - 24
  
227214 28-09-15
kl. 18:30
Århus Håndbold HC Midtjylland Ceres Arena
Ceres Arena
29 - 27
  
227203 28-09-15
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH Skanderborg Håndbold Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
21 - 21
  
227213 30-09-15
kl. 19:00
KIF Kolding København SønderjyskE Herrer Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
30 - 20
  
227209 30-09-15
kl. 19:30
Skjern Håndbold GOG Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
26 - 29
  
227211 01-10-15
kl. 20:30
Skanderborg Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
23 - 21
  
227210 02-10-15
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Nordsjælland Håndbold Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
27 - 25
  
227215 03-10-15
kl. 15:30
Mors-Thy Håndbold Ribe-Esbjerg HH Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
28 - 19
  
227212 03-10-15
kl. 16:00
Team Tvis Holstebro Skive fH Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
30 - 19
  
227216 05-10-15
kl. 18:30
Skanderborg Håndbold Nordsjælland Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
26 - 23
  
227219 07-10-15
kl. 18:30
HC Midtjylland Skjern Håndbold MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
21 - 30
  
227220 07-10-15
kl. 19:00
Team Tvis Holstebro Århus Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
30 - 35
  
227222 07-10-15
kl. 19:00
KIF Kolding København Mors-Thy Håndbold Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen
24 - 24
  
227221 10-10-15
kl. 15:00
SønderjyskE Herrer Skive fH Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
29 - 25
  
227218 10-10-15
kl. 17:10
GOG Håndbold Aalborg Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
25 - 28
  
227217 11-10-15
kl. 19:30
Bjerringbro-Silkeborg Ribe-Esbjerg HH JYSK Arena
JYSK Arena A
28 - 17
  
227238 14-10-15
kl. 18:30
Aalborg Håndbold SønderjyskE Herrer Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
23 - 21
  
227228 14-10-15
kl. 20:00
Skive fH KIF Kolding København KCL Skive
Hal A
16 - 31
  
227229 15-10-15
kl. 20:30
Mors-Thy Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Thyhallerne
Thyhallen 1
26 - 29
  
227225 16-10-15
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH Nordsjælland Håndbold Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
20 - 27
  
227224 17-10-15
kl. 15:00
Aalborg Håndbold HC Midtjylland Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
25 - 26
  
227226 17-10-15
kl. 16:00
GOG Håndbold Skanderborg Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
24 - 26
  
227227 17-10-15
kl. 16:00
SønderjyskE Herrer Århus Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
27 - 25
  
227230 19-10-15
kl. 18:30
Nordsjælland Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
30 - 26
  
227234 20-10-15
kl. 20:30
SønderjyskE Herrer Skjern Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
27 - 28
  
227235 21-10-15
kl. 19:00
KIF Kolding København Århus Håndbold Farum Arena
Farum Arena 1
20 - 20
  
227231 22-10-15
kl. 20:30
GOG Håndbold Ribe-Esbjerg HH Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1
28 - 21
  
227236 23-10-15
kl. 20:00
Skive fH Mors-Thy Håndbold KCL Skive
Hal A
23 - 26
  
227233 23-10-15
kl. 20:30
Team Tvis Holstebro Aalborg Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
27 - 30
  
227232 24-10-15
kl. 15:00
HC Midtjylland Skanderborg Håndbold MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
24 - 21
  
227243 30-10-15
kl. 19:30
Mors-Thy Håndbold Nordsjælland Håndbold Thyhallerne
Thyhallen 1
24 - 25
  
227240 30-10-15
kl. 20:00
Ribe-Esbjerg HH HC Midtjylland Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
28 - 21
  
227242 31-10-15
kl. 15:00
Århus Håndbold Skive fH Ceres Arena
Ceres Arena
24 - 30
  
227239 31-10-15
kl. 16:30
Skanderborg Håndbold Team Tvis Holstebro Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
21 - 22
  
227237 31-10-15
kl. 17:10
Skjern Håndbold KIF Kolding København Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
29 - 24
  
227241 01-11-15
kl. 18:00
Bjerringbro-Silkeborg GOG Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
24 - 21
  
227246 10-11-15
kl. 18:30
Team Tvis Holstebro Ribe-Esbjerg HH Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
25 - 20
  
227249 10-11-15
kl. 20:00
Skive fH Skjern Håndbold KCL Skive
Hal A
23 - 36
  
227247 12-11-15
kl. 18:30
SønderjyskE Herrer Skanderborg Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
25 - 21
  
227248 12-11-15
kl. 20:30
KIF Kolding København Aalborg Håndbold Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
25 - 25
  
227244 14-11-15
kl. 16:00
GOG Håndbold Nordsjælland Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
30 - 26
  
227245 14-11-15
kl. 17:10
HC Midtjylland Bjerringbro-Silkeborg MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
23 - 25
  
227250 16-11-15
kl. 18:30
Århus Håndbold Mors-Thy Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
27 - 15
  
227255 17-11-15
kl. 20:30
Bjerringbro-Silkeborg Team Tvis Holstebro JYSK Arena
JYSK Arena A
25 - 28
  
227251 18-11-15
kl. 19:00
Skjern Håndbold Århus Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
29 - 29
  
227252 18-11-15
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Skive fH Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
25 - 27
  
227253 19-11-15
kl. 19:30
Skanderborg Håndbold KIF Kolding København Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
20 - 29
  
227256 21-11-15
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold HC Midtjylland Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 3
26 - 27
  
227257 21-11-15
kl. 17:10
Mors-Thy Håndbold GOG Håndbold Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
24 - 23
  
227254 23-11-15
kl. 18:30
Ribe-Esbjerg HH SønderjyskE Herrer Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
22 - 27
  
227260 24-11-15
kl. 20:30
HC Midtjylland GOG Håndbold MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
27 - 34
  
227258 25-11-15
kl. 18:30
Aalborg Håndbold Århus Håndbold Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
24 - 27
  
227259 25-11-15
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg SønderjyskE Herrer JYSK Arena
JYSK Arena A
26 - 20
  
227262 25-11-15
kl. 19:00
KIF Kolding København Ribe-Esbjerg HH Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne C
26 - 22
  
227264 25-11-15
kl. 19:30
Mors-Thy Håndbold Skjern Håndbold Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
25 - 30
  
227261 26-11-15
kl. 19:00
Team Tvis Holstebro Nordsjælland Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
36 - 22
  
227263 28-11-15
kl. 19:00
Skive fH Skanderborg Håndbold KCL Skive
Hal A
20 - 19
  
227271 30-11-15
kl. 18:30
Mors-Thy Håndbold HC Midtjylland Thyhallerne
Thyhallen 1
33 - 31
  
227270 01-12-15
kl. 20:30
Århus Håndbold Skanderborg Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
27 - 22
  
227265 02-12-15
kl. 18:30
Skjern Håndbold Aalborg Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
27 - 26
  
227268 02-12-15
kl. 20:30
KIF Kolding København Bjerringbro-Silkeborg Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
25 - 25
  
227266 03-12-15
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro GOG Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
30 - 26
  
227267 05-12-15
kl. 15:00
SønderjyskE Herrer Nordsjælland Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
29 - 27
  
227269 06-12-15
kl. 19:00
Skive fH Ribe-Esbjerg HH KCL Skive
Hal A
22 - 24
  
227223 09-12-15
kl. 19:00
Skjern Håndbold Team Tvis Holstebro Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
23 - 31
  
227274 09-12-15
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH Århus Håndbold Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
19 - 25
  
227278 11-12-15
kl. 18:30
HC Midtjylland Team Tvis Holstebro MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
26 - 28
  
227275 11-12-15
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg Skive fH JYSK Arena
JYSK Arena A
33 - 22
  
227276 11-12-15
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold KIF Kolding København Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
20 - 29
  
227272 11-12-15
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Mors-Thy Håndbold Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
33 - 25
  
227273 12-12-15
kl. 15:00
Skanderborg Håndbold Skjern Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
24 - 23
  
227277 12-12-15
kl. 16:00
GOG Håndbold SønderjyskE Herrer SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
26 - 26
  
227284 15-12-15
kl. 19:30
SønderjyskE Herrer Bjerringbro-Silkeborg Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
17 - 23
  
227282 16-12-15
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Team Tvis Holstebro Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 3
22 - 25
  
227279 16-12-15
kl. 19:00
Skjern Håndbold Mors-Thy Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
33 - 25
  
227280 16-12-15
kl. 19:00
Skanderborg Håndbold Skive fH Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
27 - 26
  
227281 16-12-15
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH KIF Kolding København Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
22 - 20
  
227283 16-12-15
kl. 19:30
GOG Håndbold HC Midtjylland SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
31 - 29
  
227285 17-12-15
kl. 19:30
Århus Håndbold Aalborg Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
26 - 27
  
227292 19-12-15
kl. 15:30
Mors-Thy Håndbold Skanderborg Håndbold Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
25 - 25
  
227291 19-12-15
kl. 16:00
KIF Kolding København HC Midtjylland Brøndby-hallen
Brøndby-hallen
30 - 20
  
227289 19-12-15
kl. 16:00
GOG Håndbold Skive fH SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
22 - 16
  
227287 19-12-15
kl. 17:10
Bjerringbro-Silkeborg Skjern Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
26 - 29
  
227288 21-12-15
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Århus Håndbold Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
26 - 32
  
227290 21-12-15
kl. 19:00
Team Tvis Holstebro SønderjyskE Herrer Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
28 - 26
  
227286 21-12-15
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH Aalborg Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
25 - 24
  
227293 28-12-15
kl. 20:00
Skjern Håndbold Ribe-Esbjerg HH Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
27 - 23
  
227294 28-12-15
kl. 20:00
Aalborg Håndbold Skanderborg Håndbold Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
30 - 26
  
227295 28-12-15
kl. 20:00
Team Tvis Holstebro Mors-Thy Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
24 - 25
  
227296 28-12-15
kl. 20:00
SønderjyskE Herrer HC Midtjylland Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
22 - 21
  
227297 28-12-15
kl. 20:00
KIF Kolding København GOG Håndbold Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
27 - 29
  
227298 28-12-15
kl. 20:00
Skive fH Nordsjælland Håndbold KCL Skive
Hal A
25 - 23
  
227299 28-12-15
kl. 20:00
Århus Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Ceres Arena
Ceres Arena
23 - 29
  
227300 09-02-16
kl. 20:30
Skanderborg Håndbold GOG Håndbold Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
26 - 28
  
227301 09-02-16
kl. 20:45
Bjerringbro-Silkeborg Mors-Thy Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
25 - 22
  
227305 10-02-16
kl. 19:00
KIF Kolding København Skive fH Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
20 - 16
  
227303 10-02-16
kl. 19:45
HC Midtjylland Aalborg Håndbold MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
26 - 26
  
227302 11-02-16
kl. 18:30
Nordsjælland Håndbold Ribe-Esbjerg HH Farum Arena
Farum Arena 1
21 - 19
  
227306 13-02-16
kl. 15:00
Århus Håndbold SønderjyskE Herrer Ceres Arena
Ceres Arena
26 - 27
  
227304 13-02-16
kl. 17:10
Team Tvis Holstebro Skjern Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
26 - 25
  
227309 16-02-16
kl. 19:00
Nordsjælland Håndbold Aalborg Håndbold Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
20 - 20
  
227307 16-02-16
kl. 20:45
Ribe-Esbjerg HH Mors-Thy Håndbold Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
26 - 23
  
227308 17-02-16
kl. 20:00
Bjerringbro-Silkeborg Skanderborg Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
28 - 28
  
227313 17-02-16
kl. 20:00
Skive fH Team Tvis Holstebro KCL Skive
Hal A
22 - 32
  
227311 18-02-16
kl. 18:30
HC Midtjylland Århus Håndbold MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
27 - 29
  
227312 18-02-16
kl. 20:30
SønderjyskE Herrer KIF Kolding København Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 2
19 - 22
  
227310 20-02-16
kl. 17:10
GOG Håndbold Skjern Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
24 - 27
  
227318 22-02-16
kl. 18:30
Skive fH SønderjyskE Herrer KCL Skive
Hal A
29 - 27
  
227315 23-02-16
kl. 20:30
Aalborg Håndbold GOG Håndbold Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
31 - 28
  
227314 24-02-16
kl. 19:30
Skjern Håndbold HC Midtjylland Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
32 - 29
  
227320 24-02-16
kl. 19:45
Mors-Thy Håndbold KIF Kolding København Thyhallerne
Thyhallen 1
25 - 25
  
227316 25-02-16
kl. 20:00
Ribe-Esbjerg HH Bjerringbro-Silkeborg Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
24 - 19
  
227319 25-02-16
kl. 20:30
Århus Håndbold Team Tvis Holstebro Ceres Arena
Ceres Arena
27 - 22
  
227317 27-02-16
kl. 17:10
Nordsjælland Håndbold Skanderborg Håndbold Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
24 - 28
  
227327 02-03-16
kl. 18:30
Århus Håndbold Skjern Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
35 - 29
  
227323 02-03-16
kl. 19:00
Team Tvis Holstebro Bjerringbro-Silkeborg Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
26 - 25
  
227326 02-03-16
kl. 20:00
Skive fH Aalborg Håndbold KCL Skive
Hal A
28 - 32
  
227325 03-03-16
kl. 19:00
KIF Kolding København Skanderborg Håndbold Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
29 - 21
  
227322 05-03-16
kl. 15:00
HC Midtjylland Nordsjælland Håndbold MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
32 - 20
  
227324 05-03-16
kl. 16:00
SønderjyskE Herrer Ribe-Esbjerg HH Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
22 - 29
  
227321 05-03-16
kl. 17:10
GOG Håndbold Mors-Thy Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
24 - 23
  
227328 09-03-16
kl. 19:00
Skjern Håndbold SønderjyskE Herrer Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
31 - 31
  
227330 09-03-16
kl. 19:00
Skanderborg Håndbold HC Midtjylland Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
27 - 19
  
227332 09-03-16
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg Nordsjælland Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
23 - 16
  
227331 09-03-16
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH GOG Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
19 - 33
  
227334 09-03-16
kl. 19:30
Mors-Thy Håndbold Skive fH Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
27 - 23
  
227329 09-03-16
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Team Tvis Holstebro Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
23 - 30
  
227333 10-03-16
kl. 19:30
Århus Håndbold KIF Kolding København Ceres Arena
Ceres Arena
25 - 25
  
227339 12-03-16
kl. 15:00
SønderjyskE Herrer Aalborg Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN 1
25 - 25
  
227336 12-03-16
kl. 16:00
GOG Håndbold Bjerringbro-Silkeborg SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1
27 - 22
  
227338 12-03-16
kl. 16:30
Team Tvis Holstebro Skanderborg Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
29 - 27
  
227340 12-03-16
kl. 19:00
KIF Kolding København Skjern Håndbold Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
28 - 26
  
227337 13-03-16
kl. 16:00
HC Midtjylland Ribe-Esbjerg HH MCH, Herning
MCH, Herning Hal B
25 - 24
  
227341 13-03-16
kl. 18:00
Skive fH Århus Håndbold KCL Skive
Hal A
19 - 25
  
227335 14-03-16
kl. 20:30
Nordsjælland Håndbold Mors-Thy Håndbold Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
22 - 22
  
227343 16-03-16
kl. 18:30
Aalborg Håndbold KIF Kolding København Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena
24 - 29
  
227342 16-03-16
kl. 19:30
Skjern Håndbold Skive fH Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
30 - 27
  
227345 16-03-16
kl. 19:30
Ribe-Esbjerg HH Team Tvis Holstebro Ribe Fritidscenter
Ribe Fritidscenter 1
23 - 29
  
227346 16-03-16
kl. 20:30
Bjerringbro-Silkeborg HC Midtjylland JYSK Arena
JYSK Arena A
30 - 21
  
227344 17-03-16
kl. 20:30
Skanderborg Håndbold SønderjyskE Herrer Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
21 - 20
  
227347 19-03-16
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold GOG Håndbold Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1
31 - 27
  
227348 19-03-16
kl. 17:10
Mors-Thy Håndbold Århus Håndbold Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1
23 - 25
  
227349 23-03-16
kl. 19:30
Skjern Håndbold Nordsjælland Håndbold Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1
23 - 30
  
227350 23-03-16
kl. 19:30
Skanderborg Håndbold Ribe-Esbjerg HH Morten Børup Hallen
Morten Børup Hallen
25 - 28
  
227351 23-03-16
kl. 19:30
Bjerringbro-Silkeborg Aalborg Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A
24 - 19
  
227352 23-03-16
kl. 19:30
Team Tvis Holstebro KIF Kolding København Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
24 - 24
  
227353 23-03-16
kl. 19:30
Skive fH HC Midtjylland KCL Skive
Hal A
16 - 27
  
227354 23-03-16
kl. 19:30
Århus Håndbold GOG Håndbold Ceres Arena
Ceres Arena
31 - 27
  
227355 23-03-16
kl. 19:30
Mors-Thy Håndbold SønderjyskE Herrer Thyhallerne
Thyhallen 1
25 - 28