Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

HTH GO Ligaen , Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
537850 01-09-17
kl. 18:30
Silkeborg-Voel KFUM Randers HK JYSK Arena
JYSK Arena A
26 - 23
  
537854 03-09-17
kl. 15:00
FC Midtjylland Ajax København Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A
29 - 16
  
537849 03-09-17
kl. 19:00
Odense HC Aarhus United Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1
24 - 18
  
537853 03-09-17
kl. 19:00
Ringkøbing Håndbold Viborg HK Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1
15 - 21
  
537852 04-09-17
kl. 18:30
Team Esbjerg Nykøbing F. Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
24 - 26
  
537851 04-09-17
kl. 19:00
TTH Holstebro København Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
28 - 20
  
537858 07-09-17
kl. 18:30
Randers HK Ringkøbing Håndbold Arena Randers
Arena, Randers 1
21 - 20
  
537856 08-09-17
kl. 17:00
Viborg HK FC Midtjylland Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
23 - 20
  
537859 08-09-17
kl. 18:30
Aarhus United TTH Holstebro Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1
19 - 22
  
537857 08-09-17
kl. 19:00
København Håndbold Silkeborg-Voel KFUM Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning
26 - 21
  
537855 09-09-17
kl. 16:10
Nykøbing F. Håndbold Odense HC Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.
28 - 27
  
537860 09-09-17
kl. 17:15
Ajax København Team Esbjerg Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
19 - 26
  
537865 13-09-17
kl. 18:30
TTH Holstebro Ajax København Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
24 - 15
  
537866 13-09-17
kl. 18:30
Team Esbjerg Randers HK Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
23 - 18
  
537862 13-09-17
kl. 19:30
Silkeborg-Voel KFUM Viborg HK JYSK Arena
JYSK Arena A
25 - 25
  
537861 14-09-17
kl. 19:30
Odense HC København Håndbold Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1
18 - 35
  
537864 15-09-17
kl. 19:00
Ringkøbing Håndbold Aarhus United Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1
22 - 22
  
537863 16-09-17
kl. 16:10
FC Midtjylland Nykøbing F. Håndbold Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A
26 - 22
  
537869 19-09-17
kl. 19:30
Odense HC FC Midtjylland Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1
17 - 24
  
537871 21-09-17
kl. 18:30
Team Esbjerg TTH Holstebro Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
26 - 20
  
537870 22-09-17
kl. 18:30
Aarhus United Randers HK Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1
21 - 24
  
537872 22-09-17
kl. 19:00
Ringkøbing Håndbold Ajax København Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1
26 - 19
  
537867 22-09-17
kl. 19:30
Nykøbing F. Håndbold Silkeborg-Voel KFUM Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.
28 - 25
  
537868 23-09-17
kl. 16:10
Viborg HK København Håndbold Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
26 - 29
  
537876 04-10-17
kl. 18:30
Randers HK Nykøbing F. Håndbold Arena Randers
Arena, Randers 1
29 - 23
  
537877 04-10-17
kl. 18:30
TTH Holstebro Odense HC Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
19 - 28
  
537875 04-10-17
kl. 19:30
FC Midtjylland Ringkøbing Håndbold Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A
34 - 29
  
537874 05-10-17
kl. 18:30
Silkeborg-Voel KFUM Team Esbjerg JYSK Arena
JYSK Arena A
23 - 24
  
537873 06-10-17
kl. 19:00
København Håndbold Aarhus United Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning
31 - 20
  
537878 06-10-17
kl. 20:45
Ajax København Viborg HK Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
20 - 27
  
537879 11-10-17
kl. 18:30
Nykøbing F. Håndbold Viborg HK Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.
30 - 30
  
537880 11-10-17
kl. 19:15
Odense HC Silkeborg-Voel KFUM Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1
25 - 24
  
537881 11-10-17
kl. 19:30
FC Midtjylland København Håndbold Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A
24 - 21
  
537884 12-10-17
kl. 19:00
Ringkøbing Håndbold Team Esbjerg Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1
22 - 29
  
537882 13-10-17
kl. 18:30
Randers HK TTH Holstebro Arena Randers
Arena, Randers 1
23 - 24
  
537883 16-10-17
kl. 19:30
Aarhus United Ajax København Ceres Arena
Ceres Arena
19 - 17
  
537887 17-10-17
kl. 18:30
Silkeborg-Voel KFUM FC Midtjylland JYSK Arena
JYSK Arena A
27 - 16
  
537886 18-10-17
kl. 19:00
København Håndbold Nykøbing F. Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning
27 - 24
  
537885 18-10-17
kl. 19:30
Viborg HK Odense HC Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
25 - 29
  
537889 19-10-17
kl. 18:30
Team Esbjerg Aarhus United Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
30 - 24
  
537890 21-10-17
kl. 15:00
Ajax København Randers HK Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
21 - 28
  
537888 22-10-17
kl. 14:00
TTH Holstebro Ringkøbing Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
29 - 26
  
537896 27-10-17
kl. 18:30
Ringkøbing Håndbold København Håndbold Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1
28 - 30
  
537891 27-10-17
kl. 19:15
Odense HC Randers HK Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1
30 - 20
  
537893 28-10-17
kl. 16:15
FC Midtjylland Aarhus United Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A
32 - 18
  
537892 29-10-17
kl. 17:30
Silkeborg-Voel KFUM Ajax København JYSK Arena
JYSK Arena A
30 - 22
  
537894 30-10-17
kl. 19:00
TTH Holstebro Nykøbing F. Håndbold Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
26 - 26
  
537895 30-10-17
kl. 19:30
Team Esbjerg Viborg HK Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
24 - 27
  
537901 31-10-17
kl. 19:30
Randers HK FC Midtjylland Arena Randers
Arena, Randers 1
20 - 22
  
537902 01-11-17
kl. 18:30
Aarhus United Silkeborg-Voel KFUM Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1
32 - 26
  
537897 01-11-17
kl. 19:30
Nykøbing F. Håndbold Ringkøbing Håndbold Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.
31 - 21
  
537898 02-11-17
kl. 19:30
Viborg HK TTH Holstebro Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
22 - 12
  
537900 03-11-17
kl. 19:00
Ajax København Odense HC Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
23 - 33
  
537899 04-11-17
kl. 16:10
København Håndbold Team Esbjerg Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning
24 - 23
  
537906 06-11-17
kl. 19:30
Randers HK Viborg HK Arena Randers
Arena, Randers 1
21 - 25
  
537907 07-11-17
kl. 18:30
Aarhus United Nykøbing F. Håndbold Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1
20 - 31
  
537904 07-11-17
kl. 19:30
Silkeborg-Voel KFUM TTH Holstebro JYSK Arena
JYSK Arena A
25 - 26
  
537908 08-11-17
kl. 18:30
Ajax København København Håndbold Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
23 - 34
  
537903 08-11-17
kl. 19:15
Odense HC Ringkøbing Håndbold Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1
31 - 22
  
537905 08-11-17
kl. 20:30
FC Midtjylland Team Esbjerg Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A
22 - 25
  
537913 15-11-17
kl. 19:00
Team Esbjerg Odense HC Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
18 - 27
  
537909 15-11-17
kl. 19:00
Nykøbing F. Håndbold Ajax København Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.
36 - 24
  
537910 15-11-17
kl. 19:00
Viborg HK Aarhus United Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
17 - 16
  
537911 15-11-17
kl. 19:30
København Håndbold Randers HK Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning
25 - 22
  
537912 15-11-17
kl. 19:30
TTH Holstebro FC Midtjylland Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
21 - 23
  
537914 15-11-17
kl. 19:30
Ringkøbing Håndbold Silkeborg-Voel KFUM Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1
25 - 26
  
537920 02-01-18
kl. 18:30
Ringkøbing Håndbold Randers HK Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1

  
537915 03-01-18
kl. 18:30
Odense HC Nykøbing F. Håndbold Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1

  
537916 03-01-18
kl. 18:30
Silkeborg-Voel KFUM København Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A

  
537917 03-01-18
kl. 20:30
FC Midtjylland Viborg HK Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A

  
537918 07-01-18
kl. 18:00
TTH Holstebro Aarhus United Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro

  
537919 08-01-18
kl. 18:30
Team Esbjerg Ajax København Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
537921 10-01-18
kl. 18:30
Nykøbing F. Håndbold TTH Holstebro Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.

  
537924 10-01-18
kl. 18:30
Randers HK Odense HC Arena Randers
Arena, Randers 1

  
537923 10-01-18
kl. 19:00
København Håndbold Ringkøbing Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning

  
537922 10-01-18
kl. 20:30
Viborg HK Team Esbjerg Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg

  
537925 12-01-18
kl. 18:30
Aarhus United FC Midtjylland Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1

  
537926 13-01-18
kl. 16:15
Ajax København Silkeborg-Voel KFUM Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
537930 17-01-18
kl. 18:30
Randers HK Aarhus United Arena Randers
Arena, Randers 1

  
537927 17-01-18
kl. 19:00
København Håndbold Viborg HK Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning

  
537928 19-01-18
kl. 18:30
Silkeborg-Voel KFUM Nykøbing F. Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A

  
537932 20-01-18
kl. 15:00
Ajax København Ringkøbing Håndbold Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
537929 20-01-18
kl. 16:10
FC Midtjylland Odense HC Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A

  
537931 22-01-18
kl. 19:00
TTH Holstebro Team Esbjerg Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro

  
537936 24-01-18
kl. 18:30
Aarhus United København Håndbold Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1

  
537938 24-01-18
kl. 19:00
Ringkøbing Håndbold FC Midtjylland Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1

  
537933 24-01-18
kl. 19:30
Nykøbing F. Håndbold Randers HK Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.

  
537934 24-01-18
kl. 19:30
Viborg HK Ajax København Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg

  
537937 25-01-18
kl. 18:30
Team Esbjerg Silkeborg-Voel KFUM Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
537935 27-01-18
kl. 16:10
Odense HC TTH Holstebro Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1

  
537940 31-01-18
kl. 18:30
København Håndbold FC Midtjylland Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning

  
537943 31-01-18
kl. 18:30
Team Esbjerg Ringkøbing Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
537942 31-01-18
kl. 19:00
TTH Holstebro Randers HK Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro

  
537939 31-01-18
kl. 20:30
Viborg HK Nykøbing F. Håndbold Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg

  
537941 01-02-18
kl. 20:30
Silkeborg-Voel KFUM Odense HC JYSK Arena
JYSK Arena A

  
537944 03-02-18
kl. 15:00
Ajax København Aarhus United Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
537950 06-02-18
kl. 18:30
Ringkøbing Håndbold TTH Holstebro Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1

  
537946 07-02-18
kl. 18:30
Odense HC Viborg HK Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1

  
537947 07-02-18
kl. 19:30
FC Midtjylland Silkeborg-Voel KFUM Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A

  
537945 07-02-18
kl. 19:30
Nykøbing F. Håndbold København Håndbold Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.

  
537948 08-02-18
kl. 18:30
Randers HK Ajax København Arena Randers
Arena, Randers 1

  
537949 10-02-18
kl. 15:00
Aarhus United Team Esbjerg Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1

  
537953 16-02-18
kl. 19:00
København Håndbold Odense HC Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning

  
537952 17-02-18
kl. 13:00
Viborg HK Silkeborg-Voel KFUM Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg

  
537955 17-02-18
kl. 15:00
Aarhus United Ringkøbing Håndbold Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1

  
537956 17-02-18
kl. 15:00
Ajax København TTH Holstebro Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
537951 18-02-18
kl. 19:30
Nykøbing F. Håndbold FC Midtjylland Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.

  
537954 19-02-18
kl. 18:30
Randers HK Team Esbjerg Arena Randers
Arena, Randers 1

  
537960 21-02-18
kl. 18:30
TTH Holstebro Viborg HK Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro

  
537959 22-02-18
kl. 19:30
FC Midtjylland Randers HK Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A

  
537958 23-02-18
kl. 18:30
Silkeborg-Voel KFUM Aarhus United JYSK Arena
JYSK Arena A

  
537962 23-02-18
kl. 19:00
Ringkøbing Håndbold Nykøbing F. Håndbold Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1

  
537957 23-02-18
kl. 19:15
Odense HC Ajax København Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1

  
537961 24-02-18
kl. 16:10
Team Esbjerg København Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
537966 28-02-18
kl. 18:30
Randers HK Silkeborg-Voel KFUM Arena Randers
Arena, Randers 1

  
537968 28-02-18
kl. 19:00
Ajax København FC Midtjylland Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
537963 28-02-18
kl. 19:30
Nykøbing F. Håndbold Team Esbjerg Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.

  
537964 01-03-18
kl. 19:30
Viborg HK Ringkøbing Håndbold Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg

  
537967 02-03-18
kl. 18:30
Aarhus United Odense HC Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1

  
537965 02-03-18
kl. 19:00
København Håndbold TTH Holstebro Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning

  
537969 07-03-18
kl. 19:15
Odense HC Team Esbjerg Odense Idrætshal
Odense Idrætshal 1

  
537971 07-03-18
kl. 19:30
FC Midtjylland TTH Holstebro Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A

  
537973 09-03-18
kl. 18:30
Aarhus United Viborg HK Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1

  
537974 09-03-18
kl. 19:00
Ajax København Nykøbing F. Håndbold Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
537970 10-03-18
kl. 16:00
Silkeborg-Voel KFUM Ringkøbing Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A

  
537972 11-03-18
kl. 14:00
Randers HK København Håndbold Arena Randers
Arena, Randers 1

  
537975 17-03-18
kl. 16:00
Nykøbing F. Håndbold Aarhus United Power Arena, Nykøbing F
Power Arena, Nykøbing F.

  
537976 17-03-18
kl. 16:00
Viborg HK Randers HK Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg

  
537977 17-03-18
kl. 16:00
København Håndbold Ajax København Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning

  
537978 17-03-18
kl. 16:00
TTH Holstebro Silkeborg-Voel KFUM Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro

  
537979 17-03-18
kl. 16:00
Team Esbjerg FC Midtjylland Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
537980 17-03-18
kl. 16:00
Ringkøbing Håndbold Odense HC Green Sports Arena Rofi-Centret
Green Sports Arena - Hal 1