Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

3. Division Herrer, Pulje 4

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
535187 21-09-17
kl. 20:15
Bov IF Tinglev Lundtoft Sydstjernen Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
23 - 27
  
535184 23-09-17
kl. 14:30
Team Haderslev KFUM Tommerup HK Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 1
31 - 25
  
535185 23-09-17
kl. 15:15
Kolding Håndboldklub Svendborg Håndboldklub 2 Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
32 - 21
  
535188 24-09-17
kl. 14:15
Søndersø IF TM Tønder Håndbold 2 Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
23 - 25
  
535189 24-09-17
kl. 15:00
HF Sønderborg 2 IF Stjernen, Odense Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
26 - 28
  
535186 24-09-17
kl. 16:15
HC Odense - Herrer 2 SUS Nyborg 2 Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
32 - 30
  
535192 28-09-17
kl. 19:30
Tinglev Lundtoft Sydstjernen Kolding Håndboldklub Kliplev Hallen
Kliplevhallen
17 - 24
  
535195 28-09-17
kl. 20:15
SUS Nyborg 2 Søndersø IF Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
33 - 33
  
535194 30-09-17
kl. 17:00
Tommerup HK Bov IF Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
41 - 25
  
535191 01-10-17
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense HC Odense - Herrer 2 Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
25 - 29
  
535193 01-10-17
kl. 16:30
Svendborg Håndboldklub 2 HF Sønderborg 2 Svendborg Idrætshal
Svendborg Idrætshal
28 - 31
  
535190 01-10-17
kl. 16:30
TM Tønder Håndbold 2 Team Haderslev KFUM Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2
28 - 27
  
535231 08-10-17
kl. 14:00
HF Sønderborg 2 Tommerup HK Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
22 - 22
  
535230 08-10-17
kl. 14:15
Søndersø IF Svendborg Håndboldklub 2 Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
29 - 17
  
535228 08-10-17
kl. 15:00
HC Odense - Herrer 2 TM Tønder Håndbold 2 Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
0 - 0
  
HUL
535229 08-10-17
kl. 16:00
Bov IF SUS Nyborg 2 Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
19 - 31
  
535227 08-10-17
kl. 16:00
Kolding Håndboldklub IF Stjernen, Odense Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
35 - 29
  
535226 08-10-17
kl. 16:40
Team Haderslev KFUM Tinglev Lundtoft Sydstjernen Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 1
32 - 22
  
535206 12-10-17
kl. 20:00
Søndersø IF Bov IF Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
26 - 23
  
535204 21-10-17
kl. 15:00
Team Haderslev KFUM HC Odense - Herrer 2 Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 1
26 - 28
  
535205 21-10-17
kl. 15:00
Tommerup HK Svendborg Håndboldklub 2 Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
16 - 22
  
535203 21-10-17
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense Tinglev Lundtoft Sydstjernen Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
26 - 25
  
535202 22-10-17
kl. 14:00
TM Tønder Håndbold 2 Kolding Håndboldklub Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2
30 - 38
  
535207 22-10-17
kl. 14:00
HF Sønderborg 2 SUS Nyborg 2 Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
25 - 30
  
535208 26-10-17
kl. 20:00
Tinglev Lundtoft Sydstjernen Tommerup HK Tinglev Fritidscenter
Tinglevhallen, Hal 1
26 - 26
  
535212 26-10-17
kl. 20:15
Bov IF Team Haderslev KFUM Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
19 - 30
  
535209 27-10-17
kl. 20:15
Kolding Håndboldklub Søndersø IF Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
26 - 17
  
535210 29-10-17
kl. 15:00
HC Odense - Herrer 2 HF Sønderborg 2 Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
33 - 24
  
535211 29-10-17
kl. 16:30
Svendborg Håndboldklub 2 TM Tønder Håndbold 2 Svendborg Idrætshal
Svendborg Idrætshal
21 - 24
  
535213 30-10-17
kl. 20:15
SUS Nyborg 2 IF Stjernen, Odense Nyborghallerne
Nyborghallerne 1
33 - 33
  
535218 04-11-17
kl. 15:00
Tommerup HK SUS Nyborg 2 Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Multihallen
24 - 24
  
535216 05-11-17
kl. 15:00
HC Odense - Herrer 2 Tinglev Lundtoft Sydstjernen Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
34 - 33
  
535214 05-11-17
kl. 16:00
TM Tønder Håndbold 2 IF Stjernen, Odense Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2
28 - 20
  
535215 05-11-17
kl. 16:50
Team Haderslev KFUM Kolding Håndboldklub Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 1
23 - 29
  
535219 06-11-17
kl. 20:00
HF Sønderborg 2 Søndersø IF Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
27 - 26
  
535221 09-11-17
kl. 19:25
Tinglev Lundtoft Sydstjernen TM Tønder Håndbold 2 Kliplev Hallen
Kliplevhallen
20 - 23
  
535224 12-11-17
kl. 14:15
Søndersø IF Tommerup HK Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
26 - 27
  
535222 12-11-17
kl. 16:00
Kolding Håndboldklub HC Odense - Herrer 2 Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
25 - 20
  
535223 12-11-17
kl. 16:00
Bov IF HF Sønderborg 2 Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
19 - 27
  
535220 12-11-17
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense Team Haderslev KFUM Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
31 - 29
  
535225 12-11-17
kl. 16:15
SUS Nyborg 2 Svendborg Håndboldklub 2 Nyborghallerne
Nyborghallerne 1
33 - 25
  
535234 16-11-17
kl. 20:00
Tinglev Lundtoft Sydstjernen Søndersø IF Tinglev Fritidscenter
Tinglevhallen, Hal 1
22 - 26
  
535217 16-11-17
kl. 20:15
Svendborg Håndboldklub 2 Bov IF Svendborg Idrætshal
Svendborg Idrætshal
27 - 19
  
535233 18-11-17
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense Bov IF Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
39 - 28
  
535232 19-11-17
kl. 14:00
TM Tønder Håndbold 2 HF Sønderborg 2 Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2
25 - 25
  
535236 19-11-17
kl. 15:00
Tommerup HK Kolding Håndboldklub Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
29 - 26
  
535237 19-11-17
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 Team Haderslev KFUM Nyborghallerne
Nyborghallerne 1
24 - 25
  
535235 19-11-17
kl. 16:30
Svendborg Håndboldklub 2 HC Odense - Herrer 2 Svendborg Idrætshal
Svendborg Idrætshal
29 - 31
  
535199 23-11-17
kl. 20:15
Bov IF TM Tønder Håndbold 2 Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
26 - 35
  
535197 25-11-17
kl. 14:30
Kolding Håndboldklub SUS Nyborg 2 Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
38 - 22
  
535200 26-11-17
kl. 14:15
Søndersø IF IF Stjernen, Odense Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
35 - 26
  
535196 26-11-17
kl. 15:00
Team Haderslev KFUM Svendborg Håndboldklub 2 Vojenshallerne
Vojenshallen 1
33 - 21
  
535201 26-11-17
kl. 15:20
HF Sønderborg 2 Tinglev Lundtoft Sydstjernen Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
23 - 21
  
535198 26-11-17
kl. 15:45
HC Odense - Herrer 2 Tommerup HK Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
34 - 23
  
535242 30-11-17
kl. 20:00
Tommerup HK TM Tønder Håndbold 2 Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
27 - 23
  
535238 02-12-17
kl. 15:30
Team Haderslev KFUM HF Sønderborg 2 Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 1
27 - 21
  
535239 02-12-17
kl. 16:00
Kolding Håndboldklub Bov IF Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
38 - 28
  
535240 03-12-17
kl. 15:00
HC Odense - Herrer 2 Søndersø IF Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
35 - 37
  
535243 03-12-17
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 Tinglev Lundtoft Sydstjernen Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
34 - 23
  
535241 03-12-17
kl. 16:30
Svendborg Håndboldklub 2 IF Stjernen, Odense Svendborg Idrætshal
Svendborg Idrætshal
30 - 27
  
535246 07-12-17
kl. 19:25
Tinglev Lundtoft Sydstjernen Svendborg Håndboldklub 2 Kliplev Hallen
Kliplevhallen
23 - 21
  
535249 09-12-17
kl. 13:20
HF Sønderborg 2 Kolding Håndboldklub Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
19 - 24
  
535244 09-12-17
kl. 14:00
TM Tønder Håndbold 2 SUS Nyborg 2 Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2
38 - 28
  
535248 09-12-17
kl. 15:00
Søndersø IF Team Haderslev KFUM Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
26 - 28
  
535247 09-12-17
kl. 16:00
Bov IF HC Odense - Herrer 2 Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
21 - 30
  
535245 10-12-17
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense Tommerup HK Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
32 - 31
  
535250 06-01-18
kl. 14:40
Team Haderslev KFUM TM Tønder Håndbold 2 Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 1
28 - 29
  
535254 07-01-18
kl. 14:15
Søndersø IF SUS Nyborg 2 Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
32 - 33
  
535253 07-01-18
kl. 16:00
Bov IF Tommerup HK Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
22 - 34
  
535252 07-01-18
kl. 16:45
HC Odense - Herrer 2 IF Stjernen, Odense Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
26 - 28
  
535255 08-01-18
kl. 19:45
HF Sønderborg 2 Svendborg Håndboldklub 2 Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
37 - 25
  
535258 11-01-18
kl. 19:25
Tinglev Lundtoft Sydstjernen HF Sønderborg 2 Kliplev Hallen
Kliplevhallen
14 - 20
  
535260 11-01-18
kl. 20:15
Tommerup HK HC Odense - Herrer 2 Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
26 - 25
  
535257 13-01-18
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense Søndersø IF Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
29 - 29
  
535256 14-01-18
kl. 14:00
TM Tønder Håndbold 2 Bov IF Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2
28 - 17
  
535261 14-01-18
kl. 15:00
SUS Nyborg 2 Kolding Håndboldklub Nyborghallerne
Nyborghallerne 1
28 - 29
  
535259 14-01-18
kl. 16:30
Svendborg Håndboldklub 2 Team Haderslev KFUM Svendborg Idrætshal
Svendborg Idrætshal
22 - 20
  
535265 16-01-18
kl. 19:00
Svendborg Håndboldklub 2 Tommerup HK Svendborg Idrætshal
Svendborg Idrætshal
24 - 26
  
535262 18-01-18
kl. 20:00
Tinglev Lundtoft Sydstjernen IF Stjernen, Odense Tinglev Fritidscenter
Tinglevhallen, Hal 1
25 - 21
  
535267 20-01-18
kl. 14:30
SUS Nyborg 2 HF Sønderborg 2 Nyborghallerne
Nyborghallerne 1
30 - 33
  
535266 20-01-18
kl. 16:00
Bov IF Søndersø IF Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
25 - 31
  
535264 21-01-18
kl. 15:00
HC Odense - Herrer 2 Team Haderslev KFUM Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
36 - 33
  
535270 25-01-18
kl. 19:45
Team Haderslev KFUM Bov IF Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 2
38 - 21
  
535273 27-01-18
kl. 14:00
HF Sønderborg 2 HC Odense - Herrer 2 Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
23 - 20
  
535272 27-01-18
kl. 15:00
Søndersø IF Kolding Håndboldklub Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
32 - 28
  
535271 27-01-18
kl. 16:00
Tommerup HK Tinglev Lundtoft Sydstjernen Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
32 - 20
  
535269 28-01-18
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense SUS Nyborg 2 Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
28 - 29
  
535275 01-02-18
kl. 20:00
Tinglev Lundtoft Sydstjernen HC Odense - Herrer 2 Tinglev Fritidscenter
Tinglevhallen, Hal 1
28 - 30
  
535276 03-02-18
kl. 15:00
Kolding Håndboldklub Team Haderslev KFUM Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
27 - 25
  
535278 04-02-18
kl. 14:15
Søndersø IF HF Sønderborg 2 Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
20 - 31
  
535274 04-02-18
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense TM Tønder Håndbold 2 Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
30 - 28
  
535279 04-02-18
kl. 17:45
SUS Nyborg 2 Tommerup HK Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
29 - 29
  
535281 08-02-18
kl. 20:00
Team Haderslev KFUM IF Stjernen, Odense Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 1
28 - 24
  
535277 08-02-18
kl. 20:15
Bov IF Svendborg Håndboldklub 2 Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
23 - 23
  
535251 08-02-18
kl. 20:15
Kolding Håndboldklub Tinglev Lundtoft Sydstjernen Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
26 - 17
  
535263 18-02-18
kl. 14:45
Kolding Håndboldklub TM Tønder Håndbold 2 Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
25 - 26
  
535282 22-02-18
kl. 20:30
HC Odense - Herrer 2 Kolding Håndboldklub Rasmus Rask Hallen
Rasmus Rask Hallen
34 - 27
  
535285 24-02-18
kl. 14:00
HF Sønderborg 2 Bov IF Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
29 - 19
  
535284 24-02-18
kl. 15:00
Tommerup HK Søndersø IF Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
32 - 24
  
535280 25-02-18
kl. 14:00
TM Tønder Håndbold 2 Tinglev Lundtoft Sydstjernen Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2
22 - 21
  
535283 25-02-18
kl. 16:30
Svendborg Håndboldklub 2 SUS Nyborg 2 Svendborg Gymnasiehal
Svendborg Gymnasiehal
25 - 23
  
535295 01-03-18
kl. 20:00
Svendborg Håndboldklub 2 Søndersø IF Svendborg Idrætshal
Svendborg Idrætshal
25 - 26
  
535294 04-03-18
kl. 14:00
Tinglev Lundtoft Sydstjernen Team Haderslev KFUM Kliplev Hallen
Kliplevhallen
26 - 26
  
535296 04-03-18
kl. 15:00
Tommerup HK HF Sønderborg 2 Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
25 - 30
  
535292 04-03-18
kl. 15:30
TM Tønder Håndbold 2 HC Odense - Herrer 2 Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 3
33 - 25
  
535293 04-03-18
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense Kolding Håndboldklub Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
25 - 32
  
535297 04-03-18
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 Bov IF Nyborghallerne
Nyborghallerne 1
31 - 27
  
535268 08-03-18
kl. 20:00
TM Tønder Håndbold 2 Svendborg Håndboldklub 2 Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2
29 - 24
  
535289 08-03-18
kl. 20:15
Bov IF IF Stjernen, Odense Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
24 - 24
  
535291 10-03-18
kl. 13:30
HF Sønderborg 2 TM Tønder Håndbold 2 Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
29 - 20
  
535287 10-03-18
kl. 15:00
Kolding Håndboldklub Tommerup HK Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
31 - 24
  
535290 11-03-18
kl. 14:15
Søndersø IF Tinglev Lundtoft Sydstjernen Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
32 - 20
  
535288 11-03-18
kl. 15:00
HC Odense - Herrer 2 Svendborg Håndboldklub 2 Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
35 - 26
  
535286 11-03-18
kl. 15:00
Team Haderslev KFUM SUS Nyborg 2 Vojenshallerne
Vojenshallen 1
31 - 33
  
535300 15-03-18
kl. 20:00
Tinglev Lundtoft Sydstjernen SUS Nyborg 2 Tinglev Fritidscenter
Tinglevhallen, Hal 1
22 - 23
  
535302 17-03-18
kl. 16:30
Søndersø IF HC Odense - Herrer 2 Søndersøhallerne
Søndersøhallerne 1
28 - 27
  
535299 18-03-18
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense Svendborg Håndboldklub 2 Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
24 - 21
  
535301 18-03-18
kl. 16:00
Bov IF Kolding Håndboldklub Grænsehallerne
Grænsehallerne Hal 3
24 - 31
  
535298 18-03-18
kl. 16:45
TM Tønder Håndbold 2 Tommerup HK Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 1
31 - 27
  
535303 18-03-18
kl. 19:00
HF Sønderborg 2 Team Haderslev KFUM Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
0 - 0
  
UUM
535312 22-03-18
kl. 19:25
Tinglev Lundtoft Sydstjernen Bov IF Kliplev Hallen
Kliplevhallen
26 - 18
  
535314 24-03-18
kl. 15:00
Tommerup HK Team Haderslev KFUM Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
27 - 29
  
535311 24-03-18
kl. 16:00
IF Stjernen, Odense HF Sønderborg 2 Skt. Jørgens Hallen
Skt. Jørgens Hallen
22 - 29
  
535310 25-03-18
kl. 14:00
TM Tønder Håndbold 2 Søndersø IF Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2
31 - 31
  
535315 25-03-18
kl. 16:00
SUS Nyborg 2 HC Odense - Herrer 2 Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
28 - 27
  
535313 25-03-18
kl. 16:30
Svendborg Håndboldklub 2 Kolding Håndboldklub Svendborg Idrætshal
Svendborg Idrætshal
26 - 24
  
535308 05-04-18
kl. 20:15
Tommerup HK IF Stjernen, Odense Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
31 - 27
  
535305 07-04-18
kl. 14:45
Kolding Håndboldklub HF Sønderborg 2 Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
20 - 19
  
535306 07-04-18
kl. 17:00
HC Odense - Herrer 2 Bov IF Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
27 - 25
  
535304 08-04-18
kl. 14:30
Team Haderslev KFUM Søndersø IF Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 1
25 - 23
  
535309 08-04-18
kl. 15:30
SUS Nyborg 2 TM Tønder Håndbold 2 Nyborghallerne
Nyborghallerne 1
36 - 38
  
535307 08-04-18
kl. 16:30
Svendborg Håndboldklub 2 Tinglev Lundtoft Sydstjernen Svendborg Idrætshal
Svendborg Idrætshal
25 - 16