Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

3. Division Damer, Pulje 4

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
535712 20-09-17
kl. 20:00
DHG Odense 2 Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
23 - 16
  
535714 20-09-17
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 SUS Håndbold 2 thansen.dk Arena
thansen.dk Arena 2
18 - 17
  
535717 21-09-17
kl. 20:30
Sønderborg Håndbold Tved G.& I. Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
18 - 15
  
535713 23-09-17
kl. 13:30
Kolding Håndboldklub Team NØS, Haderslev Næs Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
19 - 23
  
535716 24-09-17
kl. 15:00
Vissenbjerg G.& I.F. Team Esbjerg HK 2 Vissenbjerg Hallerne
Vissenbjerg Hallerne 1
17 - 33
  
535715 24-09-17
kl. 15:30
Vamdrup IF Ollerup/Skerninge G.& I.F. Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 1
12 - 24
  
535719 01-10-17
kl. 14:00
Tved G.& I. Fredericia HK 1990 2 Tvedhallen
Tvedhallen
23 - 9
  
535720 01-10-17
kl. 15:00
Ollerup/Skerninge G.& I.F. Kolding Håndboldklub Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen
27 - 23
  
535722 01-10-17
kl. 16:00
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Vamdrup IF Arena Aabenraa
Arena Aabenraa Hal 1
20 - 17
  
535718 01-10-17
kl. 16:30
Team Esbjerg HK 2 DHG Odense 2 Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
32 - 20
  
535723 03-10-17
kl. 19:30
SUS Håndbold 2 Vissenbjerg G.& I.F. Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 2
20 - 24
  
535756 04-10-17
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 Team Esbjerg HK 2 thansen.dk Arena
thansen.dk Arena 2
18 - 28
  
535721 05-10-17
kl. 19:00
Team NØS, Haderslev Næs Sønderborg Håndbold Næshallen
Næshallen
23 - 22
  
535754 07-10-17
kl. 15:00
DHG Odense 2 Ollerup/Skerninge G.& I.F. Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
14 - 9
  
535755 08-10-17
kl. 13:00
Kolding Håndboldklub Tved G.& I. Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
22 - 27
  
535759 08-10-17
kl. 15:30
Sønderborg Håndbold Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
26 - 25
  
535757 10-10-17
kl. 20:10
Vamdrup IF SUS Håndbold 2 Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 1
20 - 17
  
535758 11-10-17
kl. 19:45
Vissenbjerg G.& I.F. Team NØS, Haderslev Næs Vissenbjerg Hallerne
Vissenbjerg Hallerne 1
23 - 13
  
535731 22-10-17
kl. 14:00
Tved G.& I. Ollerup/Skerninge G.& I.F. Tvedhallen
Tvedhallen
22 - 14
  
535732 22-10-17
kl. 15:00
DHG Odense 2 Fredericia HK 1990 2 Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
24 - 19
  
535735 22-10-17
kl. 15:30
Sønderborg Håndbold SUS Håndbold 2 Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
27 - 21
  
535730 22-10-17
kl. 17:00
Team Esbjerg HK 2 Kolding Håndboldklub Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
31 - 23
  
535734 23-10-17
kl. 20:30
Vissenbjerg G.& I.F. Vamdrup IF Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen
22 - 21
  
535733 24-10-17
kl. 20:00
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Team NØS, Haderslev Næs Arena Aabenraa
Arena Aabenraa hal 3
23 - 19
  
535738 25-10-17
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 Sønderborg Håndbold thansen.dk Arena
thansen.dk Arena 2
26 - 22
  
535737 27-10-17
kl. 18:45
Kolding Håndboldklub Vissenbjerg G.& I.F. Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
23 - 17
  
535736 29-10-17
kl. 15:00
Ollerup/Skerninge G.& I.F. Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen
25 - 25
  
535740 29-10-17
kl. 15:30
Vamdrup IF DHG Odense 2 Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 1
16 - 16
  
535741 29-10-17
kl. 15:45
SUS Håndbold 2 Tved G.& I. Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
16 - 22
  
535739 29-10-17
kl. 16:20
Team NØS, Haderslev Næs Team Esbjerg HK 2 Staruphallen, Haderslev
Staruphallen, Haderslev
19 - 26
  
535742 31-10-17
kl. 20:15
Team Esbjerg HK 2 Tved G.& I. Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
27 - 27
  
535744 01-11-17
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 Ollerup/Skerninge G.& I.F. thansen.dk Arena
thansen.dk Arena 2
19 - 21
  
535747 02-11-17
kl. 20:30
Sønderborg Håndbold Vissenbjerg G.& I.F. Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
19 - 25
  
535745 03-11-17
kl. 18:45
Team NØS, Haderslev Næs Vamdrup IF Næshallen
Næshallen
20 - 16
  
535743 04-11-17
kl. 16:15
DHG Odense 2 Kolding Håndboldklub Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
23 - 15
  
535746 07-11-17
kl. 20:00
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 SUS Håndbold 2 Arena Aabenraa
Arena Aabenraa hal 3
23 - 18
  
535753 12-11-17
kl. 13:00
SUS Håndbold 2 Team NØS, Haderslev Næs Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
18 - 20
  
535750 12-11-17
kl. 13:00
Kolding Håndboldklub Fredericia HK 1990 2 Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
23 - 11
  
535748 12-11-17
kl. 14:00
Tved G.& I. DHG Odense 2 Tvedhallen
Tvedhallen
24 - 22
  
535751 12-11-17
kl. 14:45
Vamdrup IF Sønderborg Håndbold Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 1
13 - 13
  
535752 12-11-17
kl. 15:00
Vissenbjerg G.& I.F. Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Vissenbjerg Hallerne
Vissenbjerg Hallerne 1
17 - 18
  
535749 12-11-17
kl. 15:00
Ollerup/Skerninge G.& I.F. Team Esbjerg HK 2 Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen
20 - 23
  
535760 16-11-17
kl. 20:30
Team Esbjerg HK 2 Sønderborg Håndbold Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
27 - 17
  
535765 19-11-17
kl. 13:00
SUS Håndbold 2 DHG Odense 2 Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
16 - 20
  
535761 19-11-17
kl. 14:00
Tved G.& I. Vamdrup IF Tvedhallen
Tvedhallen
30 - 17
  
535764 19-11-17
kl. 16:30
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Kolding Håndboldklub Rødekrohallen
Rødekrohallen
13 - 26
  
535762 19-11-17
kl. 17:00
Ollerup/Skerninge G.& I.F. Vissenbjerg G.& I.F. Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen
22 - 18
  
535763 19-11-17
kl. 18:00
Team NØS, Haderslev Næs Fredericia HK 1990 2 Staruphallen, Haderslev
Staruphallen, Haderslev
20 - 21
  
535726 22-11-17
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 thansen.dk Arena
thansen.dk Arena 2
16 - 24
  
535729 23-11-17
kl. 20:30
Sønderborg Håndbold Ollerup/Skerninge G.& I.F. Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
22 - 21
  
535725 25-11-17
kl. 13:00
Kolding Håndboldklub SUS Håndbold 2 Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
25 - 22
  
535727 25-11-17
kl. 15:20
Vamdrup IF Team Esbjerg HK 2 Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 1
20 - 31
  
535724 26-11-17
kl. 14:00
DHG Odense 2 Team NØS, Haderslev Næs Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
20 - 20
  
535728 26-11-17
kl. 15:00
Vissenbjerg G.& I.F. Tved G.& I. Vissenbjerg Hallerne
Vissenbjerg Hallerne 1
17 - 22
  
535771 28-11-17
kl. 19:30
SUS Håndbold 2 Ollerup/Skerninge G.& I.F. Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 2
23 - 19
  
535770 28-11-17
kl. 20:00
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Team Esbjerg HK 2 Arena Aabenraa
Arena Aabenraa hal 3
21 - 23
  
535768 29-11-17
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 Vissenbjerg G.& I.F. thansen.dk Arena
thansen.dk Arena 2
24 - 27
  
535767 02-12-17
kl. 13:00
Kolding Håndboldklub Vamdrup IF Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
19 - 16
  
535766 02-12-17
kl. 16:15
DHG Odense 2 Sønderborg Håndbold Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
23 - 19
  
535769 03-12-17
kl. 16:20
Team NØS, Haderslev Næs Tved G.& I. Næshallen
Næshallen
23 - 24
  
535772 05-12-17
kl. 20:15
Team Esbjerg HK 2 SUS Håndbold 2 Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
31 - 25
  
535777 09-12-17
kl. 14:40
Sønderborg Håndbold Kolding Håndboldklub Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
21 - 22
  
535774 09-12-17
kl. 15:00
Ollerup/Skerninge G.& I.F. Team NØS, Haderslev Næs Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen
27 - 23
  
535775 09-12-17
kl. 15:35
Vamdrup IF Fredericia HK 1990 2 Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 2
16 - 27
  
535776 09-12-17
kl. 16:00
Vissenbjerg G.& I.F. DHG Odense 2 Vissenbjerg Hallerne
Vissenbjerg Hallerne 2
18 - 18
  
535773 09-12-17
kl. 16:00
Tved G.& I. Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Tvedhallen
Tvedhallen
25 - 17
  
535780 03-01-18
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 Tved G.& I. thansen.dk Arena
thansen.dk Arena 2
12 - 25
  
535783 06-01-18
kl. 15:30
Sønderborg Håndbold Team NØS, Haderslev Næs Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
17 - 19
  
535778 06-01-18
kl. 16:15
DHG Odense 2 Team Esbjerg HK 2 Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1
21 - 21
  
535782 07-01-18
kl. 15:00
Vissenbjerg G.& I.F. SUS Håndbold 2 Vissenbjerg Hallerne
Vissenbjerg Hallerne 2
21 - 24
  
535781 07-01-18
kl. 16:35
Vamdrup IF Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 1
20 - 26
  
535784 09-01-18
kl. 20:30
Team Esbjerg HK 2 Vamdrup IF Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken
34 - 10
  
535787 11-01-18
kl. 19:00
Team NØS, Haderslev Næs DHG Odense 2 Næshallen
Næshallen
17 - 23
  
535785 11-01-18
kl. 19:15
Tved G.& I. Vissenbjerg G.& I.F. Tvedhallen
Tvedhallen
17 - 20
  
535786 11-01-18
kl. 20:15
Ollerup/Skerninge G.& I.F. Sønderborg Håndbold Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen
22 - 21
  
535789 14-01-18
kl. 13:00
SUS Håndbold 2 Kolding Håndboldklub Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
18 - 27
  
535788 14-01-18
kl. 16:30
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Fredericia HK 1990 2 Rødekrohallen
Rødekrohallen
25 - 16
  
535792 17-01-18
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 DHG Odense 2 thansen.dk Arena
thansen.dk Arena 2
26 - 22
  
535795 21-01-18
kl. 13:00
SUS Håndbold 2 Sønderborg Håndbold Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 2
30 - 15
  
535790 21-01-18
kl. 15:00
Ollerup/Skerninge G.& I.F. Tved G.& I. Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen
21 - 19
  
535794 21-01-18
kl. 15:30
Vamdrup IF Vissenbjerg G.& I.F. Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 1
18 - 18
  
535793 21-01-18
kl. 16:20
Team NØS, Haderslev Næs Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Staruphallen, Haderslev
Staruphallen, Haderslev
31 - 23
  
535796 23-01-18
kl. 20:00
Team Esbjerg HK 2 Team NØS, Haderslev Næs Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
535798 25-01-18
kl. 18:30
DHG Odense 2 Vamdrup IF Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1

  
535800 27-01-18
kl. 14:00
Vissenbjerg G.& I.F. Kolding Håndboldklub Fyrtårn Tommerup
Fyrtårn Tommerup - Idrætshallen

  
535801 27-01-18
kl. 15:30
Sønderborg Håndbold Fredericia HK 1990 2 Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg

  
535797 28-01-18
kl. 14:00
Tved G.& I. SUS Håndbold 2 Tvedhallen
Tvedhallen

  
535811 30-01-18
kl. 19:00
Team NØS, Haderslev Næs SUS Håndbold 2 Næshallen
Næshallen

  
535804 03-02-18
kl. 13:30
Kolding Håndboldklub DHG Odense 2 Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding

  
535803 03-02-18
kl. 15:00
Ollerup/Skerninge G.& I.F. Fredericia HK 1990 2 Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen

  
535802 04-02-18
kl. 14:00
Tved G.& I. Team Esbjerg HK 2 Tvedhallen
Tvedhallen

  
535806 04-02-18
kl. 15:00
Vissenbjerg G.& I.F. Sønderborg Håndbold Vissenbjerg Hallerne
Vissenbjerg Hallerne 1

  
535805 04-02-18
kl. 15:15
Vamdrup IF Team NØS, Haderslev Næs Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 1

  
535807 04-02-18
kl. 16:15
SUS Håndbold 2 Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
535779 08-02-18
kl. 18:45
Kolding Håndboldklub Ollerup/Skerninge G.& I.F. Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding

  
535791 18-02-18
kl. 13:00
Kolding Håndboldklub Team Esbjerg HK 2 Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding

  
535810 21-02-18
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 Kolding Håndboldklub thansen.dk Arena
thansen.dk Arena 2

  
535799 22-02-18
kl. 20:15
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Ollerup/Skerninge G.& I.F. Rødekrohallen
Rødekrohallen

  
535813 24-02-18
kl. 15:30
Sønderborg Håndbold Vamdrup IF Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg

  
535809 24-02-18
kl. 16:15
DHG Odense 2 Tved G.& I. Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1

  
535812 24-02-18
kl. 16:20
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Vissenbjerg G.& I.F. Rødekrohallen
Rødekrohallen

  
535821 01-03-18
kl. 19:15
Tved G.& I. Kolding Håndboldklub Tvedhallen
Tvedhallen

  
535808 01-03-18
kl. 20:30
Team Esbjerg HK 2 Ollerup/Skerninge G.& I.F. Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
535825 04-03-18
kl. 13:00
SUS Håndbold 2 Vamdrup IF Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
535822 04-03-18
kl. 15:00
Ollerup/Skerninge G.& I.F. DHG Odense 2 Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen

  
535823 04-03-18
kl. 16:20
Team NØS, Haderslev Næs Vissenbjerg G.& I.F. Staruphallen, Haderslev
Staruphallen, Haderslev

  
535824 04-03-18
kl. 17:00
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Sønderborg Håndbold Rødekrohallen
Rødekrohallen

  
535816 07-03-18
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 Team NØS, Haderslev Næs thansen.dk Arena
thansen.dk Arena 2

  
535820 08-03-18
kl. 20:30
Team Esbjerg HK 2 Fredericia HK 1990 2 Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
535819 10-03-18
kl. 15:00
Sønderborg Håndbold Team Esbjerg HK 2 Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg

  
535818 11-03-18
kl. 15:00
Vissenbjerg G.& I.F. Ollerup/Skerninge G.& I.F. Vissenbjerg Hallerne
Vissenbjerg Hallerne 1

  
535817 11-03-18
kl. 15:45
Vamdrup IF Tved G.& I. Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 1

  
535814 11-03-18
kl. 16:45
DHG Odense 2 SUS Håndbold 2 Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1

  
535831 15-03-18
kl. 20:30
Sønderborg Håndbold DHG Odense 2 Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg

  
535828 17-03-18
kl. 15:00
Ollerup/Skerninge G.& I.F. SUS Håndbold 2 Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen

  
535827 18-03-18
kl. 14:15
Tved G.& I. Team NØS, Haderslev Næs Tvedhallen
Tvedhallen

  
535830 18-03-18
kl. 15:00
Vissenbjerg G.& I.F. Fredericia HK 1990 2 Vissenbjerg Hallerne
Vissenbjerg Hallerne 1

  
535829 20-03-18
kl. 20:10
Vamdrup IF Kolding Håndboldklub Arena Syd Vamdrup
Arena Syd Vamdrup 1

  
535826 20-03-18
kl. 20:15
Team Esbjerg HK 2 Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
535838 22-03-18
kl. 20:15
Team Esbjerg HK 2 Vissenbjerg G.& I.F. Blue Water Dokken, Esbjerg
Blue Water Dokken

  
535841 24-03-18
kl. 15:40
Team NØS, Haderslev Næs Kolding Håndboldklub Næshallen
Næshallen

  
535842 24-03-18
kl. 16:00
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 DHG Odense 2 Rødekrohallen
Rødekrohallen

  
535843 25-03-18
kl. 13:00
SUS Håndbold 2 Fredericia HK 1990 2 Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
535839 25-03-18
kl. 14:00
Tved G.& I. Sønderborg Håndbold Tvedhallen
Tvedhallen

  
535840 25-03-18
kl. 15:00
Ollerup/Skerninge G.& I.F. Vamdrup IF Vester Skerningehallen
Vester Skerningehallen

  
535815 03-04-18
kl. 20:00
Kolding Håndboldklub Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding

  
535834 04-04-18
kl. 20:15
Fredericia HK 1990 2 Vamdrup IF thansen.dk Arena
thansen.dk Arena

  
535835 05-04-18
kl. 19:00
Team NØS, Haderslev Næs Ollerup/Skerninge G.& I.F. Næshallen
Næshallen

  
535833 07-04-18
kl. 13:00
Kolding Håndboldklub Sønderborg Håndbold Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding

  
535832 07-04-18
kl. 15:30
DHG Odense 2 Vissenbjerg G.& I.F. Dalumhallerne
Dalumhallen - Hal 1

  
535837 08-04-18
kl. 13:00
SUS Håndbold 2 Team Esbjerg HK 2 Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
535836 08-04-18
kl. 16:30
Sydstjernen LIF, Aabenraa 2 Tved G.& I. Rødekrohallen
Rødekrohallen

  

Bemærk:

Turneringsplan er nu gældende