Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

Liga Herrer træningskampe (17), Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
546750 31-07-17
kl. 17:00
HC Midtjylland Randers HH MCH, Herning
MCH, Herning Hal B

  
546105 01-08-17
kl. 00:00
GH: HK Malmö HK Malmö (SWE) Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 2, Viborg
25 - 30
  
546138 01-08-17
kl. 16:30
Kristianstad B HØJ Elite Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne C
25 - 30
  
546139 01-08-17
kl. 18:30
Kristianstad A GOG Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne C

  
546106 02-08-17
kl. 16:30
GH: ØIF Arendal HK Malmö Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg

  
544022 03-08-17
kl. 18:00
Århus Håndbold Randers HH Stjærhallen
Stjærhallen

  
546768 03-08-17
kl. 18:30
TM Tønder Bad Schwartau (TYS) Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2

  
546091 03-08-17
kl. 18:30
Mors-Thy Håndbold TTH Holstebro Sparekassen Thy Arena | Mors
Sparekassen Thy Arena | Mors 1

  
546107 03-08-17
kl. 20:30
GH: HK Malmö Skive fH Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 2, Viborg

  
546108 04-08-17
kl. 16:00
GH: ØIF Arendal Bjerringbro-Silkeborg Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg

  
546140 04-08-17
kl. 16:00
GOG Aalborg Håndbold SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1

  
546754 05-08-17
kl. 11:30
KIF Kolding København Riihimäki Cocks (FIN) Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1

  
546755 05-08-17
kl. 14:00
HC Midtjylland Århus Håndbold Alpi Hallerne, Lind
Alpi Hallerne Hal 1

  
542760 05-08-17
kl. 14:00
Nordsjælland Håndbold TMS Ringsted Frederiksborg-hallen
Frederiksborg-hallen 1

  
546756 05-08-17
kl. 15:00
Frederikshavn Nøvling Arena Nord, Frederikshavn
Arena Nord, Fr.-havn.

  
546109 05-08-17
kl. 15:00
GH: ØIF Arendal Randers HH Liseborghallen
Liseborghallen

  
546769 06-08-17
kl. 12:30
TM Tønder Vfl Fredenbeck (TYS) Tønder Sport- og FritidsCenter
Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2

  
546144 06-08-17
kl. 13:30
GOG Lugi HF SU`VI:T Arena
SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 1

  
546956 07-08-17
kl. 18:30
Skive fH IK Sävehof (SWE) KCL Skive - FREJA ARENA
FREJA ARENA

  
534163 08-08-17
kl. 18:30
Århus Håndbold TTH Holstebro Hammel Idrætscenter
Hammel Idrætscenter Arena

  
546844 09-08-17
kl. 17:30
TTH Holstebro Horsens Håndbold Elite Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
546856 10-08-17
kl. 16:45
Skive fH Mors-Thy Håndbold KCL Skive - FREJA ARENA
Hal B

  
546857 10-08-17
kl. 19:00
TM Tønder Ribe-Esbjerg Skærbæk Fritidscenter
Skærbæk Fritidscenter, Hal 1

  
538279 11-08-17
kl. 16:00
Skjern Håndbold HC Midtjylland Sportshal Lalandia, Billund
Sportshal Lalandia, Billund

  
546867 11-08-17
kl. 17:30
TTH Holstebro Sävehof (SVE) Idrætscenter Vest Holstebro
Idrætsc. Vest Holstebro A

  
544023 12-08-17
kl. 12:45
Århus Håndbold Sävehof (SWE) Ceres Park, Hal 1
Ceres Park, Hal 1

  
545545 14-08-17
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg GOG JYSK Arena
JYSK Arena A

  
545546 16-08-17
kl. 19:30
Aalborg Håndbold THW Kiel (GER) Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena

  
546124 17-08-17
kl. 19:00
KFUM: Ribe-Esbjerg HH Skive fH Haverslevhallen
Haverslevhallen

  
546125 17-08-17
kl. 19:00
KFUM: Århus Håndbold TM Tønder Håndbold Vestfyns Kultur- & Idrætscenter
Vestfyns Kultur- & Idrætscenter - Hal 1

  
546126 17-08-17
kl. 19:00
KFUM: Skjern Håndbold Lemvig-Thyborøn Håndbold Vorbasse Fritidscenter
Vorbasse Fritidscenter

  
546127 17-08-17
kl. 20:00
KFUM: Nordsjælland Håndbold Skanderborg Håndbold Holberg-hallen
Holberg-hallen
24 - 31
  
546128 19-08-17
kl. 10:30
KFUM: Nr. 2 i pulje C Nr. 2 i pulje D Skjern Kulturcenter
Skjern Kulturc. hal 1

  
546129 19-08-17
kl. 12:00
KFUM: Nr. 2 i pulje A Nr. 2 i pulje B Skjern Kulturcenter
Skjern Kulturc. hal 1

  
546130 19-08-17
kl. 13:00
KFUM: Nr. 1 i pulje A Nr. 1 i pulje B Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1

  
546131 19-08-17
kl. 16:00
KFUM: Nr. 1 i pulje C Nr. 1 i pulje D Ceres Arena
Ceres Arena

  
545544 19-08-17
kl. 16:30
SønderjyskE Herrer Aalborg Håndbold Arena Aabenraa
Arena Aabenraa Hal 1

  
546132 20-08-17
kl. 11:00
KFUM: Placeringskamp Kamp om 7. pladsen Skjern Kulturcenter
Skjern Kulturc. hal 1

  
546133 20-08-17
kl. 12:30
KFUM: Placeringskamp Kamp om 5. pladsen Skjern Kulturcenter
Skjern Kulturc. hal 1

  
546134 20-08-17
kl. 13:00
KFUM: Placeringskamp Bronzekamp Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1

  
546135 20-08-17
kl. 16:00
KFUM: Placeringskamp Finale Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1

  
545477 23-08-17
kl. 19:45
Århus Håndbold Stjärnan (ISL) Vestjysk Bank Arena, Hadsten
Vestjysk Bank Arena, Hadsten

  
548394 25-08-17
kl. 12:30
Bjerringbro-Silkeborg Drammen (NOR) JYSK Arena
JYSK Arena A

  
545547 25-08-17
kl. 19:30
Aalborg Håndbold Paris SG (FRA) Gigantium, Aalborg
Jutlander Bank Arena

  
547406 26-08-17
kl. 13:00
Mors-Thy Håndbold Drammen (NOR) Hanstholmhallen
Hanstholmhallen

  
537296 26-08-17
kl. 16:00
Skjern Håndbold Paris SG Skjern Bank Arena
Skjern Bank Arena bane 1

  
548305 27-08-17
kl. 14:00
Stjarnar (ISL) Fredericia HK Skjern Kulturcenter
Skjern Kulturc. hal 1

  
542761 27-08-17
kl. 15:00
Nordsjælland Håndbold Lugi (SWE) Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 3

  
547407 30-08-17
kl. 18:00
Mors-Thy Håndbold Fredericia HK Sportshal Lalandia, Billund
Sportshal Lalandia, Billund

  
594630 26-10-17
kl. 19:00
Århus Håndbold Norge B Hammel Idrætscenter
Hammel Idrætscenter Arena

  
594631 27-10-17
kl. 14:30
Nordsjælland Håndbold Grønland Helsinge-hallen
Helsinge-hallen 3
0 - 0
  
HUD
594003 28-10-17
kl. 11:00
TTH Holstebro Norge B Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro

  
616236 10-01-18
kl. 17:00
KIF Kolding København Chile Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1

  
648855 11-01-18
kl. 18:45
SønderjyskE Herrer Chile Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN
39 - 14
  
616237 12-01-18
kl. 12:00
TTH Holstebro Chile Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1

  
607955 16-01-18
kl. 19:00
Århus Håndbold Chile Midtpunktet, Skødstrup
Midtpunktet, Skødstrup hal 1

  
648856 19-01-18
kl. 00:00
SønderjyskE Herrer Skanderborg Vojenshallerne
Vojenshallen 1

  
606179 19-01-18
kl. 12:30
Bjerringbro-Silkeborg Chile JYSK Arena
JYSK Arena A

  
604857 19-01-18
kl. 17:30
GOG Håndbold HC Midtjylland Hedensted Centret
Hal A

  
609691 22-01-18
kl. 19:00
Aalborg Håndbold Randers HH Taarshallen
Taarshallen

  
648857 22-01-18
kl. 19:00
SønderjyskE Herrer Ribe-Esbjerg HH Ahlmannsparken,Gråsten
Ahlmannsparken, Gråsten

  
649962 23-01-18
kl. 18:00
GOG Håndbold Bjerringbro-Silkeborg Strib Idrætsefterskoles hal
Strib Idrætsefterskoles hal

  
607956 24-01-18
kl. 19:00
Aalborg Håndbold Århus Håndbold Dronninglundhallerne
Dronninglundhallen, Hal 1

  
648858 30-01-18
kl. 18:00
SønderjyskE Herrer TM Tønder Håndbold Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN

  
648601 30-01-18
kl. 19:00
GOG Håndbold KIF Kolding København Midtfyns Fritidscenter
Midtfyns Fritidscenter - Hal 1

  
606178 31-01-18
kl. 19:00
Bjerringbro-Silkeborg Århus Håndbold JYSK Arena
JYSK Arena A

  
648602 01-02-18
kl. 18:00
Skanderborg Håndbold HC Midtjylland Ry-Hallerne
Ry Hallerne A

  
648585 05-02-18
kl. 14:30
HC Midtjylland Mors-Thy Håndbold MCH, Herning
MCH, Herning Hal B