Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

2. Division Damer , Pulje 3

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
541252 20-09-17
kl. 18:45
BK Ydun FIF 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
19 - 21
  
541250 24-09-17
kl. 14:00
Helsingør Håndbold Roskilde Håndbold 2 Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
20 - 19
  
541253 24-09-17
kl. 15:00
Furesø Håndbold Ajax København 2 Værløsehallerne
Værløse-hallen
19 - 21
  
541251 26-09-17
kl. 20:45
AB Team Amager AB-hallen
AB-hallen 1
28 - 24
  
541254 28-09-17
kl. 19:45
Herlev/Hjorten Håndbold HIK Herlev-Hallen
Herlev-hallen 2
19 - 18
  
541259 29-09-17
kl. 19:00
Rødovre HK 2 BK Ydun Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
27 - 25
  
541260 30-09-17
kl. 12:00
Team Amager Furesø Håndbold Sundbyøster Idrætsanlæg
Sundbyøster Hallen 1
20 - 23
  
541258 30-09-17
kl. 15:00
Roskilde Håndbold 2 Herlev/Hjorten Håndbold Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne D 2
19 - 26
  
541257 30-09-17
kl. 15:15
FIF 2 Helsingør Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
22 - 17
  
541256 01-10-17
kl. 15:30
HIK AB Maglegårdshallen
Maglegårdshallen
23 - 19
  
541294 04-10-17
kl. 18:45
BK Ydun Team Amager Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
27 - 17
  
541295 07-10-17
kl. 14:30
Furesø Håndbold Roskilde Håndbold 2 Farum Arena
Farum Arena 3
19 - 20
  
541291 07-10-17
kl. 15:00
VSH FIF 2 Virum-hallerne
Virum-hallen 1
14 - 19
  
541293 07-10-17
kl. 15:30
AB Ajax København 2 AB-hallen
AB-hallen 1
22 - 25
  
541292 08-10-17
kl. 14:00
Helsingør Håndbold HIK Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
21 - 24
  
541296 08-10-17
kl. 16:30
Herlev/Hjorten Håndbold Rødovre HK 2 Herlev-Hallen
Herlev-hallen 1
23 - 27
  
541249 12-10-17
kl. 18:45
VSH Rødovre HK 2 Virum-hallerne
Virum-hallen 2
22 - 27
  
541284 12-10-17
kl. 19:45
Herlev/Hjorten Håndbold Furesø Håndbold Herlev-Hallen
Herlev-hallen 2
19 - 29
  
541267 21-10-17
kl. 16:30
Ajax København 2 Helsingør Håndbold Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
25 - 24
  
541269 22-10-17
kl. 15:00
VSH AB Virum-hallerne
Virum-hallen 1
25 - 22
  
541272 22-10-17
kl. 15:00
Herlev/Hjorten Håndbold Team Amager Herlev-Hallen
Herlev-hallen 1
21 - 18
  
541270 22-10-17
kl. 17:15
Rødovre HK 2 Roskilde Håndbold 2 Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
20 - 21
  
541268 25-10-17
kl. 19:15
HIK FIF 2 Kildeskovshallerne
Kildeskovs Hal 1
23 - 19
  
541274 26-10-17
kl. 20:15
Helsingør Håndbold Furesø Håndbold Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
34 - 22
  
541273 28-10-17
kl. 15:15
FIF 2 Rødovre HK 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
24 - 19
  
541276 29-10-17
kl. 15:00
Roskilde Håndbold 2 Ajax København 2 Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne D 2
22 - 19
  
541277 30-10-17
kl. 20:00
BK Ydun VSH Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 2
20 - 16
  
541278 31-10-17
kl. 19:15
Team Amager HIK Sundbyøster Idrætsanlæg
Sundbyøster Hallen 1
22 - 24
  
541271 02-11-17
kl. 20:10
Furesø Håndbold BK Ydun Farum Arena
Farum Arena 3
24 - 25
  
541281 04-11-17
kl. 14:15
AB FIF 2 AB-hallen
AB-hallen 1
18 - 32
  
541280 04-11-17
kl. 15:00
VSH Helsingør Håndbold Virum-hallerne
Virum-hallen 1
25 - 15
  
541279 04-11-17
kl. 17:00
Ajax København 2 HIK Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
17 - 21
  
541283 05-11-17
kl. 14:45
Rødovre HK 2 Team Amager Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
19 - 28
  
541282 05-11-17
kl. 16:00
Roskilde Håndbold 2 BK Ydun Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne D 2
18 - 25
  
541288 08-11-17
kl. 18:45
BK Ydun Herlev/Hjorten Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
19 - 16
  
541285 09-11-17
kl. 20:30
HIK VSH Maglegårdshallen
Maglegårdshallen
26 - 11
  
541286 11-11-17
kl. 15:15
FIF 2 Ajax København 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
19 - 19
  
541287 12-11-17
kl. 14:00
Helsingør Håndbold AB Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
20 - 19
  
541290 12-11-17
kl. 14:00
Team Amager Roskilde Håndbold 2 Hal C
Hal C
23 - 23
  
541289 12-11-17
kl. 15:00
Furesø Håndbold Rødovre HK 2 Værløsehallerne
Værløse-hallen
26 - 16
  
541275 16-11-17
kl. 20:25
AB Herlev/Hjorten Håndbold AB-hallen
AB-hallen 1
20 - 18
  
541299 18-11-17
kl. 15:15
FIF 2 Furesø Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
26 - 21
  
541298 18-11-17
kl. 15:30
HIK BK Ydun Gentoftehallen
Gentoftehal A
19 - 18
  
541297 18-11-17
kl. 16:00
Ajax København 2 Herlev/Hjorten Håndbold Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
20 - 26
  
541301 19-11-17
kl. 14:45
Rødovre HK 2 Helsingør Håndbold Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
17 - 29
  
541300 19-11-17
kl. 16:30
Roskilde Håndbold 2 AB Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne D 2
18 - 19
  
541302 23-11-17
kl. 19:30
Team Amager VSH Sundbyøster Idrætsanlæg
Sundbyøster Hallen 2
25 - 21
  
541265 24-11-17
kl. 20:15
Furesø Håndbold HIK Værløsehallerne
Værløse-hallen
18 - 27
  
541261 25-11-17
kl. 15:00
VSH Roskilde Håndbold 2 Virum-hallerne
Virum-hallen 1
17 - 19
  
541263 25-11-17
kl. 16:45
AB Rødovre HK 2 AB-hallen
AB-hallen 1
25 - 17
  
541262 26-11-17
kl. 14:00
Helsingør Håndbold Team Amager Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
37 - 23
  
541266 26-11-17
kl. 15:00
Herlev/Hjorten Håndbold FIF 2 Herlev-Hallen
Herlev-hallen 1
18 - 21
  
541264 26-11-17
kl. 15:10
BK Ydun Ajax København 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
19 - 27
  
541305 02-12-17
kl. 14:15
AB Furesø Håndbold AB-hallen
AB-hallen 1
26 - 21
  
541304 02-12-17
kl. 16:30
Helsingør Håndbold BK Ydun Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
19 - 19
  
541306 02-12-17
kl. 18:00
Roskilde Håndbold 2 HIK Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne D 2
18 - 23
  
541303 03-12-17
kl. 15:00
VSH Herlev/Hjorten Håndbold Virum-hallerne
Virum-hallen 1
18 - 20
  
541307 03-12-17
kl. 17:45
Rødovre HK 2 Ajax København 2 Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
0 - 0
  
HUM
541308 05-12-17
kl. 19:15
Team Amager FIF 2 Sundbyøster Idrætsanlæg
Sundbyøster Hallen 1
20 - 23
  
541312 06-12-17
kl. 18:45
BK Ydun AB Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
30 - 22
  
541311 09-12-17
kl. 13:00
FIF 2 Roskilde Håndbold 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
23 - 19
  
541313 09-12-17
kl. 15:00
Furesø Håndbold VSH Værløsehallerne
Værløse-hallen
30 - 16
  
541309 09-12-17
kl. 15:45
Ajax København 2 Team Amager Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
25 - 20
  
541314 10-12-17
kl. 15:00
Herlev/Hjorten Håndbold Helsingør Håndbold Herlev-Hallen
Herlev-hallen 1
21 - 18
  
541255 16-12-17
kl. 15:30
Ajax København 2 VSH Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
27 - 16
  
541317 07-01-18
kl. 13:00
AB HIK AB-hallen
AB-hallen 1
15 - 31
  
541316 07-01-18
kl. 14:00
Helsingør Håndbold FIF 2 Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
20 - 21
  
541315 07-01-18
kl. 15:00
VSH Ajax København 2 Virum-hallerne
Virum-hallen 1
19 - 19
  
541320 07-01-18
kl. 15:00
Herlev/Hjorten Håndbold Roskilde Håndbold 2 Herlev-Hallen
Herlev-hallen 1
18 - 11
  
541319 07-01-18
kl. 17:30
Furesø Håndbold Team Amager Værløsehallerne
Værløse-hallen
26 - 26
  
541326 09-01-18
kl. 19:15
Team Amager Helsingør Håndbold Sundbyøster Idrætsanlæg
Sundbyøster Hallen 1
22 - 18
  
541335 11-01-18
kl. 20:15
VSH BK Ydun Virum-hallerne
Virum-hallen 2
12 - 28
  
541322 13-01-18
kl. 13:30
HIK Furesø Håndbold Gentoftehallen
Gentoftehal A
21 - 16
  
541323 13-01-18
kl. 15:15
FIF 2 Herlev/Hjorten Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
21 - 29
  
541325 13-01-18
kl. 16:45
Rødovre HK 2 AB Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
20 - 29
  
541321 13-01-18
kl. 17:45
Ajax København 2 BK Ydun Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
17 - 25
  
541324 14-01-18
kl. 16:45
Roskilde Håndbold 2 VSH Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne D 2
27 - 22
  
541327 16-01-18
kl. 20:15
FIF 2 HIK Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning
19 - 16
  
541329 16-01-18
kl. 20:30
AB VSH AB-hallen
AB-hallen 1
22 - 18
  
541330 20-01-18
kl. 15:45
Roskilde Håndbold 2 Rødovre HK 2 Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne D 2
29 - 21
  
541332 21-01-18
kl. 13:50
Team Amager Herlev/Hjorten Håndbold Sundbyøster Idrætsanlæg
Sundbyøster Hallen 1
23 - 25
  
541328 23-01-18
kl. 20:15
Helsingør Håndbold Ajax København 2 Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
25 - 24
  
541334 24-01-18
kl. 19:15
HIK Team Amager Kildeskovshallerne
Kildeskovs Hal 1
22 - 17
  
541333 27-01-18
kl. 14:15
Ajax København 2 Roskilde Håndbold 2 Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
24 - 18
  
541337 28-01-18
kl. 17:55
Furesø Håndbold Helsingør Håndbold Værløsehallerne
Værløse-hallen
17 - 25
  
541340 03-02-18
kl. 14:00
FIF 2 AB Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
24 - 18
  
541339 03-02-18
kl. 15:00
HIK Ajax København 2 Maglegårdshallen
Maglegårdshallen
17 - 15
  
541341 04-02-18
kl. 14:00
Helsingør Håndbold VSH Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
26 - 21
  
541342 07-02-18
kl. 20:15
BK Ydun Roskilde Håndbold 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
22 - 16
  
541310 08-02-18
kl. 20:45
HIK Rødovre HK 2 Maglegårdshallen
Maglegårdshallen
22 - 14
  
541360 10-02-18
kl. 13:30
Roskilde Håndbold 2 Furesø Håndbold Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne C 1
26 - 26
  
541343 16-02-18
kl. 19:00
Furesø Håndbold Herlev/Hjorten Håndbold Værløsehallerne
Værløse-hallen
19 - 27
  
541336 18-02-18
kl. 16:00
Rødovre HK 2 FIF 2 Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal 2
18 - 26
  
541331 21-02-18
kl. 18:45
BK Ydun Furesø Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
32 - 24
  
541347 24-02-18
kl. 15:35
AB Helsingør Håndbold AB-hallen
AB-hallen 1
22 - 25
  
541345 24-02-18
kl. 16:15
Ajax København 2 FIF 2 Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
17 - 24
  
541348 25-02-18
kl. 12:00
Roskilde Håndbold 2 Team Amager Viby Sj. Idrætscenter
Viby Sj. Idrætscenter 1
29 - 19
  
541346 25-02-18
kl. 15:00
VSH HIK Virum-hallerne
Virum-hallen 1
24 - 21
  
541350 25-02-18
kl. 15:00
Herlev/Hjorten Håndbold BK Ydun Herlev-Hallen
Herlev-hallen 1
14 - 13
  
541349 25-02-18
kl. 16:45
Rødovre HK 2 Furesø Håndbold Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
26 - 20
  
541358 28-02-18
kl. 19:15
HIK Helsingør Håndbold Kildeskovshallerne
Kildeskovs Hal 1
27 - 19
  
541359 03-03-18
kl. 15:15
FIF 2 VSH Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
31 - 18
  
541357 03-03-18
kl. 17:15
Ajax København 2 AB Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
26 - 20
  
541362 04-03-18
kl. 13:00
Team Amager BK Ydun Hal C
Hal C
19 - 21
  
541361 04-03-18
kl. 17:45
Rødovre HK 2 Herlev/Hjorten Håndbold Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
15 - 16
  
541318 07-03-18
kl. 18:45
BK Ydun Rødovre HK 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
25 - 18
  
541353 10-03-18
kl. 14:30
AB Roskilde Håndbold 2 AB-hallen
AB-hallen 1
20 - 20
  
541351 10-03-18
kl. 15:00
VSH Team Amager Virum-hallerne
Virum-hallen 1
21 - 20
  
541352 11-03-18
kl. 14:00
Helsingør Håndbold Rødovre HK 2 Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
25 - 19
  
541356 11-03-18
kl. 15:00
Herlev/Hjorten Håndbold Ajax København 2 Herlev-Hallen
Herlev-hallen 1
15 - 25
  
541355 11-03-18
kl. 17:00
Furesø Håndbold FIF 2 Værløsehallerne
Værløse-hallen
22 - 33
  
541354 12-03-18
kl. 20:15
BK Ydun HIK Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 2
18 - 27
  
541368 15-03-18
kl. 19:45
Herlev/Hjorten Håndbold VSH Herlev-Hallen
Herlev-hallen 2
25 - 22
  
541367 17-03-18
kl. 15:00
Furesø Håndbold AB Værløsehallerne
Værløse-hallen
26 - 18
  
541364 17-03-18
kl. 15:00
HIK Roskilde Håndbold 2 Maglegårdshallen
Maglegårdshallen
30 - 20
  
541363 17-03-18
kl. 16:30
Ajax København 2 Rødovre HK 2 Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
27 - 19
  
541365 19-03-18
kl. 20:35
FIF 2 Team Amager Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
33 - 24
  
541366 21-03-18
kl. 18:45
BK Ydun Helsingør Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
22 - 21
  
541375 24-03-18
kl. 15:30
Ajax København 2 Furesø Håndbold Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
28 - 32
  
541377 24-03-18
kl. 16:30
FIF 2 BK Ydun Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
24 - 16
  
541380 25-03-18
kl. 13:00
Team Amager AB Hal C
Hal C
21 - 21
  
541379 25-03-18
kl. 15:00
Rødovre HK 2 VSH Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal 2
17 - 24
  
541378 25-03-18
kl. 16:45
Roskilde Håndbold 2 Helsingør Håndbold Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne D 2
20 - 32
  
541344 27-03-18
kl. 19:15
Team Amager Rødovre HK 2 Sundbyøster Idrætsanlæg
Sundbyøster Hallen 1
25 - 28
  
541376 01-04-18
kl. 18:00
HIK Herlev/Hjorten Håndbold Maglegårdshallen
Maglegårdshallen
25 - 18
  
541338 03-04-18
kl. 20:15
Herlev/Hjorten Håndbold AB Herlev-Hallen
Herlev-hallen 2
23 - 20
  
541374 05-04-18
kl. 19:00
Team Amager Ajax København 2 Sundbyøster Idrætsanlæg
Sundbyøster Hallen 2
26 - 29
  
541369 05-04-18
kl. 20:15
VSH Furesø Håndbold Virum-hallerne
Virum-hallen 1
27 - 26
  
541371 07-04-18
kl. 15:35
AB BK Ydun AB-hallen
AB-hallen 1
19 - 17
  
541372 07-04-18
kl. 18:00
Roskilde Håndbold 2 FIF 2 Roskilde Hallerne
Roskilde Hallerne D 2
19 - 28
  
541370 08-04-18
kl. 14:00
Helsingør Håndbold Herlev/Hjorten Håndbold Helsingør-hallen
Helsingør-hallen 1
27 - 22
  
541373 08-04-18
kl. 14:45
Rødovre HK 2 HIK Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
17 - 24