Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

3. Division Herrer , Pulje 5

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
540986 20-09-17
kl. 20:10
BK Ydun Jernløse Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
30 - 20
  
540985 23-09-17
kl. 15:00
HØJ 2 Rødovre HK Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
21 - 22
  
540989 24-09-17
kl. 14:30
Ajax København 2 HVI Himmelev Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
27 - 17
  
540990 24-09-17
kl. 18:15
TMS, Ringsted 3 TPI Odense Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
21 - 20
  
540991 28-09-17
kl. 19:15
HVI Himmelev HØJ 2 Himmelevhallen
Himmelev-hallen
24 - 30
  
540988 28-09-17
kl. 20:15
HK Lammefjorden Korsør/Tårnborg HK 2 Vallekilde-Hørve Fritidscenter
V-H Fritidscenter
28 - 19
  
540995 30-09-17
kl. 13:30
Rødovre HK HK Lammefjorden Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal 2
19 - 19
  
540993 01-10-17
kl. 14:00
Korsør/Tårnborg HK 2 BK Ydun Storebæltshallen
Storebæltshallen
19 - 26
  
540994 01-10-17
kl. 14:00
Jernløse Håndbold TMS, Ringsted 3 Jernløse-hallen
Jernløse-hallen
31 - 19
  
540992 01-10-17
kl. 16:30
TPI Odense Kerteminde HK Paarup-Hallerne
Paarup-Hallerne 1
23 - 28
  
541028 04-10-17
kl. 20:10
BK Ydun TPI Odense Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
23 - 19
  
541032 05-10-17
kl. 20:40
TMS, Ringsted 3 Rødovre HK Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
20 - 17
  
541027 07-10-17
kl. 16:30
HØJ 2 Korsør/Tårnborg HK 2 Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
37 - 28
  
541031 08-10-17
kl. 14:15
Ajax København 2 Jernløse Håndbold Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
23 - 26
  
541029 08-10-17
kl. 15:00
Kerteminde HK HVI Himmelev Kerteminde Idrætscenter
Kerteminde Idrætscenter
25 - 19
  
541005 21-10-17
kl. 16:30
HØJ 2 Kerteminde HK Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
26 - 23
  
541007 22-10-17
kl. 14:15
Ajax København 2 HK Lammefjorden Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
28 - 23
  
541004 22-10-17
kl. 14:30
TPI Odense Korsør/Tårnborg HK 2 Paarup-Hallerne
Paarup-Hallerne 1
30 - 27
  
541003 22-10-17
kl. 16:00
HVI Himmelev BK Ydun Himmelevhallen
Himmelev-hallen
18 - 16
  
541010 27-10-17
kl. 20:00
BK Ydun Ajax København 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
28 - 20
  
541012 29-10-17
kl. 14:00
Jernløse Håndbold HVI Himmelev Jernløse-hallen
Jernløse-hallen
30 - 22
  
541013 29-10-17
kl. 14:00
HK Lammefjorden HØJ 2 Vallekilde-Hørve Fritidscenter
V-H Fritidscenter
22 - 32
  
541009 29-10-17
kl. 14:00
Korsør/Tårnborg HK 2 Rødovre HK Storebæltshallen
Storebæltshallen
28 - 25
  
541011 29-10-17
kl. 15:00
Kerteminde HK TMS, Ringsted 3 Kerteminde Idrætscenter
Kerteminde Idrætscenter
29 - 24
  
541018 04-11-17
kl. 15:30
Jernløse Håndbold HK Lammefjorden Jernløse-hallen
Jernløse-hallen
21 - 20
  
541016 05-11-17
kl. 14:30
HØJ 2 BK Ydun Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
22 - 21
  
541017 05-11-17
kl. 15:00
Kerteminde HK Korsør/Tårnborg HK 2 Kerteminde Idrætscenter
Kerteminde Idrætscenter
25 - 17
  
541020 05-11-17
kl. 15:45
TMS, Ringsted 3 Ajax København 2 Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
21 - 27
  
541015 05-11-17
kl. 16:30
HVI Himmelev TPI Odense Himmelevhallen
Himmelev-hallen
19 - 18
  
541023 08-11-17
kl. 20:10
BK Ydun Kerteminde HK Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
27 - 26
  
541021 10-11-17
kl. 20:15
TPI Odense HØJ 2 Paarup-Hallerne
Paarup-Hallerne 1
23 - 30
  
541025 12-11-17
kl. 13:15
Ajax København 2 Rødovre HK Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
22 - 21
  
541022 12-11-17
kl. 14:00
Korsør/Tårnborg HK 2 HVI Himmelev Storebæltshallen
Storebæltshallen
22 - 14
  
541024 12-11-17
kl. 14:00
HK Lammefjorden TMS, Ringsted 3 Vallekilde-Hørve Fritidscenter
V-H Fritidscenter
25 - 20
  
541006 16-11-17
kl. 19:30
Rødovre HK Jernløse Håndbold Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
17 - 21
  
541033 18-11-17
kl. 14:30
HVI Himmelev TMS, Ringsted 3 Himmelevhallen
Himmelev-hallen
22 - 25
  
541037 19-11-17
kl. 13:30
Rødovre HK BK Ydun Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
17 - 22
  
541036 19-11-17
kl. 14:00
Jernløse Håndbold Kerteminde HK Jernløse-hallen
Jernløse-hallen
35 - 33
  
541035 19-11-17
kl. 15:45
Korsør/Tårnborg HK 2 Ajax København 2 Storebæltshallen
Storebæltshallen
19 - 24
  
541034 19-11-17
kl. 16:30
TPI Odense HK Lammefjorden Paarup-Hallerne
Paarup-Hallerne 1
27 - 23
  
540999 23-11-17
kl. 20:00
Kerteminde HK Rødovre HK Kerteminde Idrætscenter
Kerteminde Idrætscenter
23 - 25
  
541002 24-11-17
kl. 19:15
TMS, Ringsted 3 Korsør/Tårnborg HK 2 Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
33 - 21
  
541001 25-11-17
kl. 14:00
Ajax København 2 TPI Odense Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
27 - 23
  
540997 25-11-17
kl. 15:00
HØJ 2 Jernløse Håndbold Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
26 - 28
  
541000 26-11-17
kl. 14:00
HK Lammefjorden HVI Himmelev Svinninge Sportscenter
Svinninge-hallen
23 - 17
  
541040 29-11-17
kl. 20:10
BK Ydun HK Lammefjorden Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
33 - 17
  
541039 02-12-17
kl. 15:15
HØJ 2 TMS, Ringsted 3 Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
30 - 21
  
541043 03-12-17
kl. 13:00
Rødovre HK HVI Himmelev Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
29 - 12
  
541042 03-12-17
kl. 14:00
Jernløse Håndbold TPI Odense Jernløse-hallen
Jernløse-hallen
28 - 24
  
541041 03-12-17
kl. 15:00
Kerteminde HK Ajax København 2 Kerteminde Idrætscenter
Kerteminde Idrætscenter
28 - 28
  
541050 07-12-17
kl. 20:40
TMS, Ringsted 3 BK Ydun Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
28 - 25
  
541048 09-12-17
kl. 14:00
HK Lammefjorden Kerteminde HK Vallekilde-Hørve Fritidscenter
V-H Fritidscenter
23 - 25
  
541046 10-12-17
kl. 14:45
TPI Odense Rødovre HK Paarup-Hallerne
Paarup-Hallerne 1
24 - 27
  
541049 10-12-17
kl. 15:15
Ajax København 2 HØJ 2 Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
30 - 26
  
541047 10-12-17
kl. 15:45
Korsør/Tårnborg HK 2 Jernløse Håndbold Storebæltshallen
Storebæltshallen
11 - 32
  
541052 05-01-18
kl. 20:30
BK Ydun Korsør/Tårnborg HK 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 2
31 - 17
  
541051 06-01-18
kl. 15:00
HØJ 2 HVI Himmelev Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
28 - 21
  
541056 07-01-18
kl. 13:30
TMS, Ringsted 3 Jernløse Håndbold Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena
23 - 24
  
541053 07-01-18
kl. 15:00
Kerteminde HK TPI Odense Kerteminde Idrætscenter
Kerteminde Idrætscenter
31 - 22
  
541054 07-01-18
kl. 15:00
HK Lammefjorden Rødovre HK Svinninge Sportscenter
Svinninge-hallen
19 - 31
  
541058 11-01-18
kl. 20:15
TPI Odense Ajax København 2 Paarup-Hallerne
Paarup-Hallerne 1
21 - 27
  
541061 11-01-18
kl. 20:30
Rødovre HK Kerteminde HK Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
26 - 30
  
541060 12-01-18
kl. 20:00
Jernløse Håndbold HØJ 2 Jernløse-hallen
Jernløse-hallen
28 - 30
  
541057 13-01-18
kl. 14:20
HVI Himmelev HK Lammefjorden Himmelevhallen
Himmelev-hallen
20 - 19
  
541059 14-01-18
kl. 12:35
Korsør/Tårnborg HK 2 TMS, Ringsted 3 Storebæltshallen
Storebæltshallen
20 - 26
  
541064 17-01-18
kl. 20:10
BK Ydun HVI Himmelev Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
31 - 19
  
541066 17-01-18
kl. 20:15
Jernløse Håndbold Rødovre HK Jernløse-hallen
Jernløse-hallen
21 - 23
  
541067 18-01-18
kl. 19:00
HK Lammefjorden Ajax København 2 Vallekilde-Hørve Fritidscenter
V-H Fritidscenter
26 - 18
  
541063 21-01-18
kl. 12:15
Korsør/Tårnborg HK 2 TPI Odense Storebæltshallen
Storebæltshallen

  
541065 21-01-18
kl. 15:00
Kerteminde HK HØJ 2 Kerteminde Idrætscenter
Kerteminde Idrætscenter

  
541069 25-01-18
kl. 19:10
HVI Himmelev Jernløse Håndbold Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
541073 27-01-18
kl. 15:45
Ajax København 2 BK Ydun Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
541071 27-01-18
kl. 16:30
HØJ 2 HK Lammefjorden Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne

  
541074 28-01-18
kl. 15:15
TMS, Ringsted 3 Kerteminde HK Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena

  
541072 28-01-18
kl. 16:45
Rødovre HK Korsør/Tårnborg HK 2 Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal

  
541077 31-01-18
kl. 20:10
BK Ydun HØJ 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1

  
541097 01-02-18
kl. 20:30
Rødovre HK TMS, Ringsted 3 Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal

  
541075 03-02-18
kl. 17:30
TPI Odense HVI Himmelev Paarup-Hallerne
Paarup-Hallerne 1

  
541076 04-02-18
kl. 12:20
Korsør/Tårnborg HK 2 Kerteminde HK Storebæltshallen
Storebæltshallen

  
541079 04-02-18
kl. 14:15
Ajax København 2 TMS, Ringsted 3 Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
541078 04-02-18
kl. 15:00
HK Lammefjorden Jernløse Håndbold Vallekilde-Hørve Fritidscenter
V-H Fritidscenter

  
541081 15-02-18
kl. 19:15
HVI Himmelev Korsør/Tårnborg HK 2 Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
541104 22-02-18
kl. 20:40
TMS, Ringsted 3 HØJ 2 Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena

  
541082 24-02-18
kl. 15:00
HØJ 2 TPI Odense Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne

  
541083 25-02-18
kl. 15:00
Kerteminde HK BK Ydun Kerteminde Idrætscenter
Kerteminde Idrætscenter

  
541086 25-02-18
kl. 19:15
TMS, Ringsted 3 HK Lammefjorden Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena

  
541085 27-02-18
kl. 20:30
Rødovre HK Ajax København 2 Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal

  
541096 03-03-18
kl. 15:30
Jernløse Håndbold Ajax København 2 Jernløse-hallen
Jernløse-hallen

  
541095 04-03-18
kl. 14:00
Korsør/Tårnborg HK 2 HØJ 2 Tårnborg-hallen
Tårnborg-hallen

  
541093 04-03-18
kl. 16:00
HVI Himmelev Kerteminde HK Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
541094 04-03-18
kl. 16:30
TPI Odense BK Ydun Paarup-Hallerne
Paarup-Hallerne 1

  
541088 07-03-18
kl. 20:10
BK Ydun Rødovre HK Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1

  
541092 09-03-18
kl. 19:20
TMS, Ringsted 3 HVI Himmelev Dansk Kabel TV Arena
Dansk Kabel TV Arena

  
541091 11-03-18
kl. 14:45
Ajax København 2 Korsør/Tårnborg HK 2 Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
541089 11-03-18
kl. 15:00
Kerteminde HK Jernløse Håndbold Kerteminde Idrætscenter
Kerteminde Idrætscenter

  
541090 11-03-18
kl. 15:00
HK Lammefjorden TPI Odense Vallekilde-Hørve Fritidscenter
V-H Fritidscenter

  
541103 17-03-18
kl. 15:00
Ajax København 2 Kerteminde HK Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
541102 18-03-18
kl. 15:00
HK Lammefjorden BK Ydun Svinninge Sportscenter
Svinninge-hallen

  
541100 18-03-18
kl. 15:30
TPI Odense Jernløse Håndbold Paarup-Hallerne
Paarup-Hallerne 1

  
541099 18-03-18
kl. 17:10
HVI Himmelev Rødovre HK Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
541112 20-03-18
kl. 20:35
TPI Odense TMS, Ringsted 3 Paarup-Hallerne
Paarup-Hallerne 1

  
541111 22-03-18
kl. 19:10
HVI Himmelev Ajax København 2 Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
541115 23-03-18
kl. 19:00
Rødovre HK HØJ 2 Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal

  
541113 25-03-18
kl. 12:00
Korsør/Tårnborg HK 2 HK Lammefjorden Storebæltshallen
Storebæltshallen

  
541114 25-03-18
kl. 14:00
Jernløse Håndbold BK Ydun Jernløse-hallen
Jernløse-hallen

  
541108 07-04-18
kl. 15:30
Jernløse Håndbold Korsør/Tårnborg HK 2 Jernløse-hallen
Jernløse-hallen

  
541107 07-04-18
kl. 16:00
Kerteminde HK HK Lammefjorden Kerteminde Idrætscenter
Kerteminde Idrætscenter

  
541105 08-04-18
kl. 12:30
HØJ 2 Ajax København 2 Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne

  
541109 08-04-18
kl. 16:15
Rødovre HK TPI Odense Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal

  
541106 08-04-18
kl. 16:30
BK Ydun TMS, Ringsted 3 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Opvisning