Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

Elite Cup U-18 Piger, 1. runde, Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
593131
FC Midtjylland Ungdom, Ikast 1.Div. Skanderborg Håndbold, 1. Div. Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A
0 - 0
  
UUM
593137 02-10-17
kl. 20:00
Rækker Mølle Håndbold DUH, Esbjerg 1.Div. Rækker Mølle-Hallen
Rækker Mølle hallen
21 - 33
  
593128 10-10-17
kl. 19:30
Thorsager-Rønde IF Aarhus United, 1. Div. Rønde Idrætscenter
Rønde Idrætscenter
13 - 27
  
593138 12-10-17
kl. 19:15
Vejle Håndbold Klub Sønderjyske Ungdom DGI-huset Vejle
DGI-huset Vejle, Hal 3
17 - 31
  
593133 24-10-17
kl. 19:30
Kjellerup Håndbold Klub Horsens HK, 1. Div. ARENA MIDT Kjellerup
Hal B
22 - 37
  
593136 25-10-17
kl. 19:30
Kolding IF Sdr. Omme IF Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
16 - 19
  
593127 25-10-17
kl. 20:15
Frederikshavn FI Team Vest Han Herred Arena Nord, Frederikshavn
Idrætshallen, Fr.-havn.
30 - 23
  
593125 26-10-17
kl. 20:05
Skive fH Dronninglund IF 2 KCL Skive
Hal B
26 - 23
  
593132 27-10-17
Vorup FB 2 Ikast Håndbold 2 Ulvehøjhallen
Ulvehøjhallen 1
0 - 0
  
HUM
593124 02-11-17
kl. 18:50
Hjallerup IF TTH Holstebro 1.Div. Hjallerup Idrætscenter
Hjallerup Idrætscenter, Hal 1
19 - 27
  
593123 07-11-17
kl. 19:15
Aars HK EliteHåndbold Aalborg Ungdom 1.Div. Idrætscenter Østermarken
Idrætscenter Østermarken 1
27 - 32
  
593134 09-11-17
kl. 19:15
Sønderborg Håndbold TM Tønder Håndbold Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
30 - 24
  
593130 28-11-17
kl. 18:00
Ry Håndbold Skanderborg Håndbold 1. Div. (2) Ry-Hallerne
Ry Hallerne A
16 - 21
  
593126 28-11-17
kl. 18:15
TTH Holstebro 2 Ikast Håndbold 1.Div. Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
29 - 32
  
593129 30-11-17
kl. 19:00
Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. Randers HK 1.Div. Voel-Hallen
Hal 1
30 - 19
  
593135 30-11-17
kl. 20:15
Vejen HK Fredericia HK 1990, 1. Div. Vejen Idrætscenter
Vejen Idrætscenter hal 1
14 - 37
  

Bemærk:

Kampene skal i U-18 være afviklet senest 1. december, da vinderne går direkte videre til 3. runde. Ingen oversiddere i U-18 PI