Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

Santander Cup - LP Damer, 5. runde, Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
653173 13-02-18
kl. 19:30
Aars HK, 3. Div. Søndermarkens IK, 2. Div. Idrætscenter Østermarken
Idrætscenter Østermarken 1
30 - 23
  
653166 14-02-18
kl. 19:15
Kolding IF, 2. Div. Team Esbjerg, HL Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
15 - 40
  
653170 14-02-18
kl. 20:00
Thisted Håndbold, 3. Div. Vendsyssel Håndbold, 1. Div. Rolighedshallen
Rolighedshallen
21 - 38
  
653167 20-02-18
kl. 18:15
Hørning Håndbold, JS AGF, Århus, 1. Div. Super Brugsen Arena (Hørning)
Hørning SuperBrugsen Arena
25 - 37
  
653168 20-02-18
kl. 18:45
Nøvling IF, 3. Div Aalborg HK, 2. Div. Klaruphallen
Klaruphallen
24 - 22
  
653178 20-02-18
kl. 20:15
VRI, Risskov, 3. Div. EH Aalborg, HL Bellevuehallerne
Bellevuehallen A
17 - 32
  
653165 20-02-18
kl. 20:15
SIF Ansager, 2. Div. Hornbæk SF, 2. Div. Skovlund/Ansagerhallen
Skovlund/Ansagerhallen
27 - 25
  
653179 27-02-18
kl. 19:00
Team NØS, Haderslev Næs, 3. Div. TTH Holstebro, HL Næshallen
Næshallen
10 - 37
  
653169 27-02-18
kl. 19:00
Oddense-Otting U&GF, 2. Div. Horsens HK, 1. Div. Oddense Hus
Oddense Hus
19 - 24
  
653175 27-02-18
kl. 19:15
Hasle KFUM, 3. Div. Odder Håndbold, 2. Div. Haslehallen
Haslehallen
26 - 23
  
653177 27-02-18
kl. 19:30
Kolding Håndboldklub, 3. Div. Bjerringbro FH, 1. Div. Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
16 - 27
  
653174 27-02-18
kl. 19:45
Erritsø G&IF, S1 Aarhus United, HL Erritsø Idrætscenter
Erritsø Idrætscenter Hal 1
6 - 38
  
653180 27-02-18
kl. 20:00
Team Haderslev KFUM, 2. Div. Hadsten Sports Klub, 1. Div. Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 2
14 - 35
  
653171 27-02-18
kl. 20:20
JAI, Århus, 3. Div. Fredericia HK 1990, 1. Div. Annexhallen
Annexhallen
15 - 38
  
653181 01-03-18
kl. 19:50
CHK, Aarhus 3. Div. Sæby HK, 2. Div. Christiansbjerghallen
Christiansbjerghallen
32 - 23
  
653163 05-03-18
kl. 20:15
Skive fH, S1 Randers HK, HL KCL Skive
Hal C
8 - 54
  
653164 06-03-18
kl. 19:00
Team Favrskov Håndbold, S1 Silkeborg-Voel KFUM, HL Søften Kultur- og Idrætscenter
Søften Kultur- og Idrætscenter, hal 2
20 - 33
  
653182 06-03-18
kl. 19:45
Strandby/Elling IF, S1 Skanderborg Håndbold, 1. Div. Bannerslundhallen, Elling
Bannerslundhallen, Elling
12 - 27
  
653176 06-03-18
kl. 20:00
GNIF Lemvig, 3. Div. SønderjyskE, 1. Div. Lemvig Idræts- og Kulturcenter
Lemvig Idrætscenter 2
11 - 33
  
653172 06-03-18
kl. 20:15
Silkeborg IF, 3. Div. Ringkøbing Håndbold, HL Vestergade-Hallen
Vestergade-Hallen
11 - 44
  

Bemærk:

Kampene i 5. runde skal være afviklet senest 8. marts 2018. FC Midtjylland og Viborg HK er oversiddere