Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

Santander Cup - LP Herrer, 5. runde, Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
653389 08-02-18
kl. 20:15
Nordthy IF, JS HK Give Fremad af 2001, 2. Div. Nordthyhallen
Nordthyhallen
25 - 35
  
653404 16-02-18
kl. 19:15
Aalestrup IF, 3. Div. Randers HH, 1. Div. Aalestrup Idrætscenter
Aalestrup Idrætscenter 1
17 - 34
  
653402 19-02-18
kl. 19:15
NSK Håndbold, Krunderup, JS Bjerringbro-Silkeborg, HL Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret
23 - 44
  
653407 19-02-18
kl. 19:15
IF 92, Esbjerg, S1 Skive fH, 1. Div. Rørkjærhallen
Rørkjærhallen, Esbjerg
24 - 42
  
653395 20-02-18
kl. 19:30
VIF, Mors, 3. Div. Hjallerup IF, 2. Div. Sydvestmors Kultur & Fritidscenter
Sydvestmors Kultur & Fritidscenter 1
23 - 29
  
653398 20-02-18
kl. 19:45
Hørning Håndbold, JS TM Tønder Håndbold, HL Super Brugsen Arena (Hørning)
Hørning SuperBrugsen Arena
14 - 34
  
653397 20-02-18
kl. 20:20
JAI, Århus, 3. Div. Fredericia HK 1990, 1. Div. Annexhallen
Annexhallen
24 - 34
  
653409 20-02-18
kl. 20:30
Nøvling IF, 2. Div. Skanderborg Håndbold, HL Klaruphallen
Klaruphallen
20 - 33
  
653393 26-02-18
kl. 19:30
HRH 74, Roslev, 2. Div. KIF Kolding København, HL Sallinghallen, Roslev
Sallinghallen, Roslev 1

  
653403 27-02-18
kl. 19:45
Hjørring Håndbold, JS SønderjyskE Herrer, HL Hallen Park Vendia, Hjørring
Hallen Park Vendia, Hjørring

  
653390 27-02-18
kl. 19:50
CHK, Aarhus S1 TTH Holstebro, HL Christiansbjerghallen
Christiansbjerghallen

  
653392 27-02-18
kl. 20:10
Todbjerg-Mejlby IF, 3. Div. AGF, Århus, 2. Div. Håruphallen
Håruphallen

  
653410 01-03-18
kl. 19:00
Team Favrskov Håndbold, 3. Div. Mors-Thy Håndbold, HL Søften Kultur- og Idrætscenter
Søften Kultur- og Idrætscenter, hal 2

  
653406 01-03-18
kl. 19:00
Nørre Djurs HK, 3. Div. Ribe-Esbjerg HH, HL Nørre Djurshallen
Nørre Djurshallen

  
653396 01-03-18
kl. 20:30
Aalborg HK, 3. Div. HEI, Skæring, 1. Div. Idrætshallen, Aalborg
Idrætshallen, Aalborg

  
653405 03-03-18
kl. 15:30
Viby IF, 3. Div. Århus Håndbold, HL Vibyhallen
Vibyhallen

  
653394 04-03-18
kl. 18:00
Rækker Mølle KFUM, 3. Div. HC Midtjylland, HL Rækker Mølle-Hallen
Rækker Mølle hallen

  
653399 06-03-18
kl. 19:30
Grindsted GIF, 3. Div. Lemvig Thyborøn Håndbold, 1. Div. Lyng-Hallen Grindsted
Lyng-hallen

  
653391 06-03-18
kl. 20:15
Mejdal-Halgård, 3. Div. Stoholm Håndbold, 1. Div. Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
653408 06-03-18
kl. 20:30
Kolding Håndboldklub, 3. Div. Frederikshavn FI, 1. Div. Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding

  
653401 07-03-18
kl. 20:00
Viborg HK, 2. Div. Odder Håndbold, 1. Div. Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 2, Viborg

  
653388 08-03-18
kl. 19:45
Team Haderslev KFUM, 3. Div. Mejrup-Hvam, 2. Div. Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 1

  
653400 13-03-18
kl. 19:30
Vestbjerg IF, 3. Div. Skjern Håndbold, HL Vodskovhallen
Vodskovhallen

  

Bemærk:

Kampene i 5. runde skal være afviklet senest 8. marts 2018. Aalborg Håndbold er oversidder