Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

3. Division Herrer, Pulje 2

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
685345 20-09-18
kl. 20:15
HA85, Hvinningdal Ikast Håndbold Vestergade-Hallen
Vestergade-Hallen
29 - 23
  
685348 22-09-18
kl. 14:00
HC Midtjylland 2 NSK Håndbold, Krunderup Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen
23 - 20
  
685344 23-09-18
kl. 16:00
HK 73, Rask Mølle Silkeborg-Voel KFUM 2 Rask-Mølle Hallerne
Hal 1
25 - 33
  
685349 25-09-18
kl. 20:30
Mejrup-Hvam Snejbjerg SG & I Mejrup Kultur- og Fritidscenter
Mejrup Hal A
25 - 19
  
685346 26-09-18
kl. 19:30
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Hogager GF Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1
31 - 28
  
685347 27-09-18
kl. 19:30
Varde HK Mejdal-Halgård Lerpøthallen, Varde Fritidscenter
Lerpøthallen, Varde Hal 1
23 - 27
  
685354 29-09-18
kl. 14:10
Silkeborg-Voel KFUM 2 Varde HK Voel-Hallen
Hal 1
30 - 21
  
685350 29-09-18
kl. 16:45
NSK Håndbold, Krunderup HK 73, Rask Mølle Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret
28 - 27
  
685352 02-10-18
kl. 20:15
Mejdal-Halgård HA85, Hvinningdal Mejdal-Hallen
Mejdal hallen
25 - 25
  
685353 02-10-18
kl. 20:15
Ikast Håndbold Mejrup-Hvam Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A
24 - 19
  
685351 02-10-18
kl. 20:30
Snejbjerg SG & I SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1
22 - 33
  
685390 06-10-18
kl. 12:00
HC Midtjylland 2 Ikast Håndbold Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen
25 - 29
  
685386 06-10-18
kl. 16:00
HK 73, Rask Mølle Mejdal-Halgård Rask-Mølle Hallerne
Hal 1
31 - 23
  
685389 07-10-18
kl. 15:30
Varde HK Hogager GF Lerpøthallen, Varde Fritidscenter
Lerpøthallen, Varde Hal 1
26 - 27
  
685387 09-10-18
kl. 20:15
HA85, Hvinningdal Snejbjerg SG & I Hvinningdal-Hallen
Hvinningdal-Hallen
29 - 15
  
685391 09-10-18
kl. 20:30
Mejrup-Hvam Silkeborg-Voel KFUM 2 Mejrup Kultur- og Fritidscenter
Mejrup Hal A
24 - 24
  
685388 10-10-18
kl. 19:30
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 NSK Håndbold, Krunderup Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1
36 - 17
  
685355 15-10-18
kl. 19:00
Hogager GF HC Midtjylland 2 Skave-Hallen
Skave hallen
28 - 21
  
685366 17-10-18
kl. 19:45
HC Midtjylland 2 Varde HK Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen
25 - 22
  
685367 21-10-18
kl. 15:00
Mejrup-Hvam Hogager GF Borbjerg Fritidscenter
Borbjerg Fritidscenter
22 - 20
  
685364 21-10-18
kl. 16:00
HK 73, Rask Mølle SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Rask-Mølle Hallerne
Hal 1
31 - 32
  
685362 23-10-18
kl. 20:45
NSK Håndbold, Krunderup HA85, Hvinningdal Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret
20 - 30
  
685370 24-10-18
kl. 19:00
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Mejrup-Hvam Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1

  
685371 25-10-18
kl. 20:15
Ikast Håndbold NSK Håndbold, Krunderup Hyldgårdskolen Ikast
Hyldgårdsskolen A

  
685368 28-10-18
kl. 14:35
Mejdal-Halgård Silkeborg-Voel KFUM 2 Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
685369 28-10-18
kl. 15:00
HA85, Hvinningdal HC Midtjylland 2 Hvinningdal-Hallen
Hvinningdal-Hallen

  
685373 28-10-18
kl. 15:30
Hogager GF Snejbjerg SG & I Skave-Hallen
Skave hallen

  
685372 28-10-18
kl. 16:00
Varde HK HK 73, Rask Mølle Lerpøthallen, Varde Fritidscenter
Lerpøthallen, Varde Hal 1

  
685375 30-10-18
kl. 20:15
HK 73, Rask Mølle HA85, Hvinningdal Rask-Mølle Hallerne
Hal 1

  
685363 30-10-18
kl. 20:30
Snejbjerg SG & I Mejdal-Halgård Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1

  
685378 01-11-18
kl. 20:15
Silkeborg-Voel KFUM 2 Hogager GF Voel-Hallen
Hal 1

  
685374 01-11-18
kl. 20:45
NSK Håndbold, Krunderup Snejbjerg SG & I Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret

  
685379 03-11-18
kl. 13:30
Mejrup-Hvam HC Midtjylland 2 Mejrup Kultur- og Fritidscenter
Mejrup Hal A

  
685377 04-11-18
kl. 15:00
Ikast Håndbold Varde HK Hyldgårdskolen Ikast
Hyldgårdsskolen A

  
685376 05-11-18
kl. 20:00
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Mejdal-Halgård Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1

  
685385 08-11-18
kl. 19:30
Hogager GF Ikast Håndbold Skave-Hallen
Skave hallen

  
685380 08-11-18
kl. 20:00
Snejbjerg SG & I HK 73, Rask Mølle Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1

  
685382 08-11-18
kl. 20:15
HA85, Hvinningdal SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Vestergade-Hallen
Vestergade-Hallen

  
685381 10-11-18
kl. 14:35
Mejdal-Halgård NSK Håndbold, Krunderup Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
685384 10-11-18
kl. 15:30
HC Midtjylland 2 Silkeborg-Voel KFUM 2 Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen

  
685383 11-11-18
kl. 16:45
Varde HK Mejrup-Hvam Lerpøthallen, Varde Fritidscenter
Lerpøthallen, Varde Hal 1

  
685393 13-11-18
kl. 20:30
Snejbjerg SG & I Varde HK Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1

  
685395 15-11-18
kl. 20:15
Ikast Håndbold SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Hyldgårdskolen Ikast
Hyldgårdsskolen A

  
685396 16-11-18
kl. 18:45
Silkeborg-Voel KFUM 2 HA85, Hvinningdal Voel-Hallen
Hal 1

  
685394 17-11-18
kl. 14:35
Mejdal-Halgård HC Midtjylland 2 Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
685397 17-11-18
kl. 15:30
Hogager GF HK 73, Rask Mølle Skave-Hallen
Skave hallen

  
685365 19-11-18
kl. 19:15
Silkeborg-Voel KFUM 2 Ikast Håndbold Voel-Hallen
Hal 1

  
685392 20-11-18
kl. 21:00
NSK Håndbold, Krunderup Mejrup-Hvam Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret

  
685360 21-11-18
kl. 19:45
HC Midtjylland 2 Snejbjerg SG & I Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen

  
685358 24-11-18
kl. 14:00
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Silkeborg-Voel KFUM 2 Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1

  
685361 24-11-18
kl. 15:00
Mejrup-Hvam Mejdal-Halgård Borbjerg Fritidscenter
Borbjerg Fritidscenter

  
685357 25-11-18
kl. 15:00
HA85, Hvinningdal Hogager GF Hvinningdal-Hallen
Hvinningdal-Hallen

  
685359 25-11-18
kl. 15:30
Varde HK NSK Håndbold, Krunderup Lerpøthallen, Varde Fritidscenter
Lerpøthallen, Varde Hal 1

  
685356 27-11-18
kl. 20:15
HK 73, Rask Mølle Ikast Håndbold Rask-Mølle Hallerne
Hal 1

  
685402 30-11-18
kl. 18:45
Silkeborg-Voel KFUM 2 NSK Håndbold, Krunderup Voel-Hallen
Hal 1

  
685400 01-12-18
kl. 14:00
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 HC Midtjylland 2 Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1

  
685403 01-12-18
kl. 15:15
Hogager GF Mejdal-Halgård Skave-Hallen
Skave hallen

  
685398 01-12-18
kl. 16:30
HK 73, Rask Mølle Mejrup-Hvam Rask-Mølle Hallerne
Hal 2

  
685399 04-12-18
kl. 20:15
HA85, Hvinningdal Varde HK Hvinningdal-Hallen
Hvinningdal-Hallen

  
685406 04-12-18
kl. 20:15
Mejdal-Halgård Ikast Håndbold Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
685408 05-12-18
kl. 20:00
HC Midtjylland 2 HK 73, Rask Mølle Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen

  
685405 08-12-18
kl. 14:40
Snejbjerg SG & I Silkeborg-Voel KFUM 2 Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1

  
685407 08-12-18
kl. 15:30
Varde HK SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Billumhallen
Billumhallen

  
685404 08-12-18
kl. 16:00
NSK Håndbold, Krunderup Hogager GF Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret

  
685401 11-12-18
kl. 20:15
Ikast Håndbold Snejbjerg SG & I Sportscenter Ikast
IBF Arena Hal A

  
685409 11-12-18
kl. 20:30
Mejrup-Hvam HA85, Hvinningdal Mejrup Kultur- og Fritidscenter
Mejrup Hal A

  
685410 05-01-19
kl. 15:00
HK 73, Rask Mølle NSK Håndbold, Krunderup Rask-Mølle Hallerne
Hal 1

  
685412 05-01-19
kl. 15:20
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Snejbjerg SG & I Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1

  
685414 05-01-19
kl. 15:30
HC Midtjylland 2 Hogager GF Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen

  
685415 06-01-19
kl. 15:00
Mejrup-Hvam Ikast Håndbold Borbjerg Fritidscenter
Borbjerg Fritidscenter

  
685411 06-01-19
kl. 15:00
HA85, Hvinningdal Mejdal-Halgård Hvinningdal-Hallen
Hvinningdal-Hallen

  
685413 06-01-19
kl. 16:00
Varde HK Silkeborg-Voel KFUM 2 Lerpøthallen, Varde Fritidscenter
Lerpøthallen, Varde Hal 1

  
685418 10-01-19
kl. 21:00
Mejdal-Halgård Mejrup-Hvam Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
685420 12-01-19
kl. 14:00
Silkeborg-Voel KFUM 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Voel-Hallen
Hal 1

  
685421 12-01-19
kl. 15:30
Hogager GF HA85, Hvinningdal Skave-Hallen
Skave hallen

  
685416 12-01-19
kl. 16:45
NSK Håndbold, Krunderup Varde HK Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret

  
685417 13-01-19
kl. 14:00
Snejbjerg SG & I HC Midtjylland 2 Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1

  
685419 13-01-19
kl. 15:00
Ikast Håndbold HK 73, Rask Mølle Hyldgårdskolen Ikast
Hyldgårdsskolen A

  
685424 19-01-19
kl. 15:20
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 HK 73, Rask Mølle Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1

  
685427 19-01-19
kl. 15:30
Hogager GF Mejrup-Hvam Skave-Hallen
Skave hallen

  
685422 20-01-19
kl. 14:35
Mejdal-Halgård Snejbjerg SG & I Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
685423 20-01-19
kl. 15:00
HA85, Hvinningdal NSK Håndbold, Krunderup Hvinningdal-Hallen
Hvinningdal-Hallen

  
685425 20-01-19
kl. 15:00
Ikast Håndbold Silkeborg-Voel KFUM 2 Hyldgårdskolen Ikast
Hyldgårdsskolen A

  
685426 20-01-19
kl. 16:00
Varde HK HC Midtjylland 2 Lerpøthallen, Varde Fritidscenter
Lerpøthallen, Varde Hal 1

  
685432 23-01-19
kl. 19:45
HC Midtjylland 2 HA85, Hvinningdal Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen

  
685431 26-01-19
kl. 15:20
Silkeborg-Voel KFUM 2 Mejdal-Halgård Voel-Hallen
Hal 1

  
685428 26-01-19
kl. 15:45
NSK Håndbold, Krunderup Ikast Håndbold Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret

  
685429 27-01-19
kl. 14:00
Snejbjerg SG & I Hogager GF Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1

  
685433 27-01-19
kl. 15:00
Mejrup-Hvam SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Mejrup Kultur- og Fritidscenter
Mejrup Hal A

  
685430 27-01-19
kl. 19:00
HK 73, Rask Mølle Varde HK Rask-Mølle Hallerne
Hal 1

  
685434 31-01-19
kl. 20:30
Snejbjerg SG & I NSK Håndbold, Krunderup Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1

  
685438 02-02-19
kl. 14:00
HC Midtjylland 2 Mejrup-Hvam Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen

  
685436 02-02-19
kl. 15:00
HA85, Hvinningdal HK 73, Rask Mølle Hvinningdal-Hallen
Hvinningdal-Hallen

  
685439 02-02-19
kl. 15:30
Hogager GF Silkeborg-Voel KFUM 2 Skave-Hallen
Skave hallen

  
685435 03-02-19
kl. 14:35
Mejdal-Halgård SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
685437 03-02-19
kl. 16:00
Varde HK Ikast Håndbold Lerpøthallen, Varde Fritidscenter
Lerpøthallen, Varde Hal 1

  
685444 21-02-19
kl. 20:15
Silkeborg-Voel KFUM 2 HC Midtjylland 2 Voel-Hallen
Hal 1

  
685442 23-02-19
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 HA85, Hvinningdal Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1

  
685445 23-02-19
kl. 15:30
Mejrup-Hvam Varde HK Borbjerg Fritidscenter
Borbjerg Fritidscenter

  
685443 24-02-19
kl. 15:00
Ikast Håndbold Hogager GF Hyldgårdskolen Ikast
Hyldgårdsskolen A

  
685441 24-02-19
kl. 15:10
HK 73, Rask Mølle Snejbjerg SG & I Rask-Mølle Hallerne
Hal 1

  
685440 26-02-19
kl. 21:00
NSK Håndbold, Krunderup Mejdal-Halgård Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret

  
685456 02-03-19
kl. 14:00
Silkeborg-Voel KFUM 2 Mejrup-Hvam Voel-Hallen
Hal 1

  
685457 02-03-19
kl. 15:30
Hogager GF Varde HK Skave-Hallen
Skave hallen

  
685452 02-03-19
kl. 15:45
NSK Håndbold, Krunderup SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret

  
685453 03-03-19
kl. 14:00
Snejbjerg SG & I HA85, Hvinningdal Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1

  
685454 03-03-19
kl. 14:35
Mejdal-Halgård HK 73, Rask Mølle Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
685455 03-03-19
kl. 15:00
Ikast Håndbold HC Midtjylland 2 Hyldgårdskolen Ikast
Hyldgårdsskolen A

  
685450 06-03-19
kl. 19:45
HC Midtjylland 2 Mejdal-Halgård Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen

  
685448 09-03-19
kl. 15:20
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Ikast Håndbold Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1

  
685447 10-03-19
kl. 15:00
HA85, Hvinningdal Silkeborg-Voel KFUM 2 Hvinningdal-Hallen
Hvinningdal-Hallen

  
685451 10-03-19
kl. 15:00
Mejrup-Hvam NSK Håndbold, Krunderup Borbjerg Fritidscenter
Borbjerg Fritidscenter

  
685446 10-03-19
kl. 15:10
HK 73, Rask Mølle Hogager GF Rask-Mølle Hallerne
Hal 1

  
685449 10-03-19
kl. 16:00
Varde HK Snejbjerg SG & I Lerpøthallen, Varde Fritidscenter
Lerpøthallen, Varde Hal 1

  
685474 16-03-19
kl. 14:00
Silkeborg-Voel KFUM 2 HK 73, Rask Mølle Voel-Hallen
Hal 1

  
685475 16-03-19
kl. 15:30
Hogager GF SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Skave-Hallen
Skave hallen

  
685471 17-03-19
kl. 14:00
Snejbjerg SG & I Mejrup-Hvam Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1

  
685472 17-03-19
kl. 14:35
Mejdal-Halgård Varde HK Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
685473 17-03-19
kl. 15:00
Ikast Håndbold HA85, Hvinningdal Hyldgårdskolen Ikast
Hyldgårdsskolen A

  
685470 19-03-19
kl. 21:00
NSK Håndbold, Krunderup HC Midtjylland 2 Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret

  
685462 20-03-19
kl. 19:45
HC Midtjylland 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Sportscenter Herning
Sportscenter Herning, Opvisningshallen

  
685460 23-03-19
kl. 14:35
Mejdal-Halgård Hogager GF Mejdal-Hallen
Mejdal hallen

  
685461 23-03-19
kl. 15:00
Varde HK HA85, Hvinningdal Lerpøthallen, Varde Fritidscenter
Lerpøthallen, Varde Hal 1

  
685458 23-03-19
kl. 15:45
NSK Håndbold, Krunderup Silkeborg-Voel KFUM 2 Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret

  
685459 24-03-19
kl. 14:00
Snejbjerg SG & I Ikast Håndbold Snejbjerg-Hallen
Snejbjerg Hallen Hal 1

  
685463 24-03-19
kl. 15:00
Mejrup-Hvam HK 73, Rask Mølle Mejrup Kultur- og Fritidscenter
Mejrup Hal A

  
685466 28-03-19
kl. 19:30
SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Varde HK Guldagerhallerne
Guldagerhallen, Hal 1

  
685468 28-03-19
kl. 20:15
Silkeborg-Voel KFUM 2 Snejbjerg SG & I Voel-Hallen
Hal 1

  
685469 30-03-19
kl. 15:30
Hogager GF NSK Håndbold, Krunderup Skave-Hallen
Skave hallen

  
685464 30-03-19
kl. 15:30
HK 73, Rask Mølle HC Midtjylland 2 Rask-Mølle Hallerne
Hal 1

  
685465 31-03-19
kl. 15:00
HA85, Hvinningdal Mejrup-Hvam Hvinningdal-Hallen
Hvinningdal-Hallen

  
685467 31-03-19
kl. 15:00
Ikast Håndbold Mejdal-Halgård Hyldgårdskolen Ikast
Hyldgårdsskolen A

  

Bemærk: