Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Til opslagstavlen

Elite Cup U-18 Piger, 1. runde, Pulje 1

Til opslagstavlen

Seneste resultater
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
593135 30-11-17
kl. 20:15
Vejen HK Fredericia HK 1990, 1. Div. Vejen Idrætscenter
Vejen Idrætscenter hal 1
14 - 37
  
593129 30-11-17
kl. 19:00
Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. Randers HK 1.Div. Voel-Hallen
Hal 1
30 - 19
  
593126 28-11-17
kl. 18:15
TTH Holstebro 2 Ikast Håndbold 1.Div. Gråkjær Arena - Holstebro
Gråkjær Arena - Holstebro
29 - 32
  
593130 28-11-17
kl. 18:00
Ry Håndbold Skanderborg Håndbold 1. Div. (2) Ry-Hallerne
Ry Hallerne A
16 - 21
  
593134 09-11-17
kl. 19:15
Sønderborg Håndbold TM Tønder Håndbold Humlehøjhallen, Sdr.Borg
Humlehøjhallen, Sdr.borg
30 - 24
  
593123 07-11-17
kl. 19:15
Aars HK EliteHåndbold Aalborg Ungdom 1.Div. Idrætscenter Østermarken
Idrætscenter Østermarken 1
27 - 32
  
593124 02-11-17
kl. 18:50
Hjallerup IF TTH Holstebro 1.Div. Hjallerup Idrætscenter
Hjallerup Idrætscenter, Hal 1
19 - 27
  
593132 27-10-17
Vorup FB 2 Ikast Håndbold 2 Ulvehøjhallen
Ulvehøjhallen 1
0 - 0
  
HUM
593125 26-10-17
kl. 20:05
Skive fH Dronninglund IF 2 KCL Skive - FREJA ARENA
Hal B
26 - 23
  
593127 25-10-17
kl. 20:15
Frederikshavn FI Team Vest Han Herred Arena Nord, Frederikshavn
Idrætshallen, Fr.-havn.
30 - 23
  
593136 25-10-17
kl. 19:30
Kolding IF Sdr. Omme IF Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
16 - 19
  
593133 24-10-17
kl. 19:30
Kjellerup Håndbold Klub Horsens HK, 1. Div. ARENA MIDT Kjellerup
Hal B
22 - 37
  
593138 12-10-17
kl. 19:15
Vejle Håndbold Klub Sønderjyske Ungdom DGI-huset Vejle
DGI-huset Vejle, Hal 3
17 - 31
  
593128 10-10-17
kl. 19:30
Thorsager-Rønde IF Aarhus United, 1. Div. Rønde Idrætscenter
Rønde Idrætscenter
13 - 27
  
593137 02-10-17
kl. 20:00
Rækker Mølle Håndbold DUH, Esbjerg 1.Div. Rækker Mølle-Hallen
Rækker Mølle hallen
21 - 33
  
Stillingen
Hold K V U T Score P
1 Fredericia HK 1990, 1. Div. 1 1 0 0 37 - 14 2
2 Horsens HK, 1. Div. 1 1 0 0 37 - 22 2
3 Sønderjyske Ungdom 1 1 0 0 31 - 17 2
4 Aarhus United, 1. Div. 1 1 0 0 27 - 13 2
5 DUH, Esbjerg 1.Div. 1 1 0 0 33 - 21 2
6 Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. 1 1 0 0 30 - 19 2
7 TTH Holstebro 1.Div. 1 1 0 0 27 - 19 2
8 Frederikshavn FI 1 1 0 0 30 - 23 2
9 Sønderborg Håndbold 1 1 0 0 30 - 24 2
10 EliteHåndbold Aalborg Ungdom 1.Div. 1 1 0 0 32 - 27 2
11 Skanderborg Håndbold 1. Div. (2) 1 1 0 0 21 - 16 2
12 Ikast Håndbold 1.Div. 1 1 0 0 32 - 29 2
13 Skive fH 1 1 0 0 26 - 23 2
14 Sdr. Omme IF 1 1 0 0 19 - 16 2
15 FC Midtjylland Ungdom, Ikast 1.Div. 1 1 0 0 0 - 0 2
16 Ikast Håndbold 2 1 1 0 0 0 - 0 2
17 TTH Holstebro 2 1 0 0 1 29 - 32 0
18 Dronninglund IF 2 1 0 0 1 23 - 26 0
19 Kolding IF 1 0 0 1 16 - 19 0
20 Aars HK 1 0 0 1 27 - 32 0
21 Ry Håndbold 1 0 0 1 16 - 21 0
22 TM Tønder Håndbold 1 0 0 1 24 - 30 0
23 Team Vest Han Herred 1 0 0 1 23 - 30 0
24 Hjallerup IF 1 0 0 1 19 - 27 0
25 Randers HK 1.Div. 1 0 0 1 19 - 30 0
26 Rækker Mølle Håndbold 1 0 0 1 21 - 33 0
27 Vejle Håndbold Klub 1 0 0 1 17 - 31 0
28 Thorsager-Rønde IF 1 0 0 1 13 - 27 0
29 Kjellerup Håndbold Klub 1 0 0 1 22 - 37 0
30 Vejen HK 1 0 0 1 14 - 37 0
31 Skanderborg Håndbold, 1. Div. 1 0 0 1 0 - 0 0
32 Vorup FB 2 1 0 0 1 0 - 0 0
Kommende kampe

Ingen kampe fundet