Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Til opslagstavlen

Elite Cup U-14 Drenge, 2. runde, Pulje 1

Til opslagstavlen

Seneste resultater
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
599153 29-11-17
kl. 19:00
Søndermarkens IK 1. Div. Skive fH, 1. Div. Liseborghallen
Liseborghallen
24 - 22
  
599161 29-11-17
kl. 18:45
Dybbøl IU, 1. Div. UH Esbjerg, 1. Div. Broager Sparekasse SKANSEN
Broager Sparekasse SKANSEN
27 - 23
  
599148 24-11-17
kl. 20:15
Hjallerup IF 1. Div. Holstebro Håndb.90, 1. Div. Hjallerup Idrætscenter
Hjallerup Idrætscenter, Hal 2
26 - 30
  
599154 23-11-17
kl. 19:15
ØBG Silkeborg, 1. Div. Herning f. H. 1. Div. Kragelund Skole
Kragelund Skole
31 - 25
  
599147 23-11-17
kl. 19:00
Aars HK, 1. Div. Team Vadum/Aabybro 1. Div. Idrætscenter Østermarken
Idrætscenter Østermarken 2
27 - 23
  
599158 23-11-17
kl. 18:15
ØBG Silkeborg 2 Team Favrskov Håndbold 1. Div. Kragelund Skole
Kragelund Skole
21 - 26
  
599156 23-11-17
kl. 18:00
Hammel GF 1. Div. Skanderborg Håndbold 1. Div. Hammel Idrætscenter
Hammel Idrætscenter 2
21 - 24
  
599149 22-11-17
kl. 18:30
ØBI-BI, Brønderslev HF Mors / Nordmors 1. Div. Brønderslevhallen
Brønderslevhallen 2
12 - 34
  
599160 21-11-17
kl. 19:15
Børkop HK Skjern Håndbold, 1. Div. Gauerslundhallen
Gauerslundhallen
20 - 21
  
599155 21-11-17
kl. 19:00
HSR Klakring HEI, Skæring 1. Div. Juelsminde Hallerne
Juelsminde Hallen 1
18 - 24
  
599162 20-11-17
kl. 19:00
Blåbjerg HK Team Møgeltønder-Tønder Håndbold Ungdom Outrup Idrætscenter
Outrup Idrætscenter
27 - 18
  
599157 17-11-17
kl. 18:45
AGF, Århus 1. Div. Hørning Håndbold 1. Div. Frederiksbjerghallerne
Frederiksbjerghallen 2
18 - 25
  
599151 17-11-17
kl. 18:30
Randers KFUM 1. Div. Silkeborg-Voel KFUM 1. Div. Nørrevangsskolens Idrætshal
Nørrevangsskolen
23 - 27
  
599150 16-11-17
kl. 18:00
Løgstør HK Nøvling IF Lanternen
Jutlanderbank Hal 1
27 - 17
  
599152 15-11-17
kl. 19:45
Randers DH Sejs-Svejbæk IF Hornbækhallen
Hornbækhallen
26 - 17
  
599159 14-11-17
kl. 19:00
Rødekro-Aabenraa Håndbold Fredericia HK 1990 1. Div. Arena Aabenraa
Arena Aabenraa hal 3
12 - 25
  
Stillingen
Hold K V U T Score P
1 HF Mors / Nordmors 1. Div. 1 1 0 0 34 - 12 2
2 Fredericia HK 1990 1. Div. 1 1 0 0 25 - 12 2
3 Løgstør HK 1 1 0 0 27 - 17 2
4 Blåbjerg HK 1 1 0 0 27 - 18 2
5 Randers DH 1 1 0 0 26 - 17 2
6 Hørning Håndbold 1. Div. 1 1 0 0 25 - 18 2
7 ØBG Silkeborg, 1. Div. 1 1 0 0 31 - 25 2
8 HEI, Skæring 1. Div. 1 1 0 0 24 - 18 2
9 Team Favrskov Håndbold 1. Div. 1 1 0 0 26 - 21 2
10 Holstebro Håndb.90, 1. Div. 1 1 0 0 30 - 26 2
11 Aars HK, 1. Div. 1 1 0 0 27 - 23 2
12 Silkeborg-Voel KFUM 1. Div. 1 1 0 0 27 - 23 2
13 Dybbøl IU, 1. Div. 1 1 0 0 27 - 23 2
14 Skanderborg Håndbold 1. Div. 1 1 0 0 24 - 21 2
15 Søndermarkens IK 1. Div. 1 1 0 0 24 - 22 2
16 Skjern Håndbold, 1. Div. 1 1 0 0 21 - 20 2
17 Børkop HK 1 0 0 1 20 - 21 0
18 Skive fH, 1. Div. 1 0 0 1 22 - 24 0
19 Hammel GF 1. Div. 1 0 0 1 21 - 24 0
20 Hjallerup IF 1. Div. 1 0 0 1 26 - 30 0
21 Team Vadum/Aabybro 1. Div. 1 0 0 1 23 - 27 0
22 Randers KFUM 1. Div. 1 0 0 1 23 - 27 0
23 UH Esbjerg, 1. Div. 1 0 0 1 23 - 27 0
24 ØBG Silkeborg 2 1 0 0 1 21 - 26 0
25 Herning f. H. 1. Div. 1 0 0 1 25 - 31 0
26 HSR Klakring 1 0 0 1 18 - 24 0
27 AGF, Århus 1. Div. 1 0 0 1 18 - 25 0
28 Team Møgeltønder-Tønder Håndbold Ungdom 1 0 0 1 18 - 27 0
29 Sejs-Svejbæk IF 1 0 0 1 17 - 26 0
30 Nøvling IF 1 0 0 1 17 - 27 0
31 Rødekro-Aabenraa Håndbold 1 0 0 1 12 - 25 0
32 ØBI-BI, Brønderslev 1 0 0 1 12 - 34 0
Kommende kampe

Ingen kampe fundet