Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Til opslagstavlen

Santander Cup - LP Damer, 5. runde, Pulje 1

Til opslagstavlen

Seneste resultater
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
653172 06-03-18
kl. 20:15
Silkeborg IF, 3. Div. Ringkøbing Håndbold, HL Vestergade-Hallen
Vestergade-Hallen
11 - 44
  
653176 06-03-18
kl. 20:00
GNIF Lemvig, 3. Div. SønderjyskE, 1. Div. Lemvig Idræts- og Kulturcenter
Lemvig Idrætscenter 2
11 - 33
  
653182 06-03-18
kl. 19:45
Strandby/Elling IF, S1 Skanderborg Håndbold, 1. Div. Bannerslundhallen, Elling
Bannerslundhallen, Elling
12 - 27
  
653164 06-03-18
kl. 19:00
Team Favrskov Håndbold, S1 Silkeborg-Voel KFUM, HL Søften Kultur- og Idrætscenter
Søften Kultur- og Idrætscenter, hal 2
20 - 33
  
653163 05-03-18
kl. 20:15
Skive fH, S1 Randers HK, HL KCL Skive
Hal C
8 - 54
  
653181 01-03-18
kl. 19:50
CHK, Aarhus 3. Div. Sæby HK, 2. Div. Christiansbjerghallen
Christiansbjerghallen
32 - 23
  
653171 27-02-18
kl. 20:20
JAI, Århus, 3. Div. Fredericia HK 1990, 1. Div. Annexhallen
Annexhallen
15 - 38
  
653180 27-02-18
kl. 20:00
Team Haderslev KFUM, 2. Div. Hadsten Sports Klub, 1. Div. Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 2
14 - 35
  
653174 27-02-18
kl. 19:45
Erritsø G&IF, S1 Aarhus United, HL Erritsø Idrætscenter
Erritsø Idrætscenter Hal 1
6 - 38
  
653177 27-02-18
kl. 19:30
Kolding Håndboldklub, 3. Div. Bjerringbro FH, 1. Div. Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
16 - 27
  
653175 27-02-18
kl. 19:15
Hasle KFUM, 3. Div. Odder Håndbold, 2. Div. Haslehallen
Haslehallen
26 - 23
  
653179 27-02-18
kl. 19:00
Team NØS, Haderslev Næs, 3. Div. TTH Holstebro, HL Næshallen
Næshallen
10 - 37
  
653169 27-02-18
kl. 19:00
Oddense-Otting U&GF, 2. Div. Horsens HK, 1. Div. Oddense Hus
Oddense Hus
19 - 24
  
653165 20-02-18
kl. 20:15
SIF Ansager, 2. Div. Hornbæk SF, 2. Div. Skovlund/Ansagerhallen
Skovlund/Ansagerhallen
27 - 25
  
653178 20-02-18
kl. 20:15
VRI, Risskov, 3. Div. EH Aalborg, HL Bellevuehallerne
Bellevuehallen A
17 - 32
  
653168 20-02-18
kl. 18:45
Nøvling IF, 3. Div Aalborg HK, 2. Div. Klaruphallen
Klaruphallen
24 - 22
  
653167 20-02-18
kl. 18:15
Hørning Håndbold, JS AGF, Århus, 1. Div. Super Brugsen Arena (Hørning)
Hørning SuperBrugsen Arena
25 - 37
  
653170 14-02-18
kl. 20:00
Thisted Håndbold, 3. Div. Vendsyssel Håndbold, 1. Div. Rolighedshallen
Rolighedshallen
21 - 38
  
653166 14-02-18
kl. 19:15
Kolding IF, 2. Div. Team Esbjerg, HL Sydbank Arena
Sydbank Arena 1 - bane 1
15 - 40
  
653173 13-02-18
kl. 19:30
Aars HK, 3. Div. Søndermarkens IK, 2. Div. Idrætscenter Østermarken
Idrætscenter Østermarken 1
30 - 23
  
Stillingen
Hold K V U T Score P
1 Randers HK, HL 1 1 0 0 54 - 8 2
2 Ringkøbing Håndbold, HL 1 1 0 0 44 - 11 2
3 Aarhus United, HL 1 1 0 0 38 - 6 2
4 TTH Holstebro, HL 1 1 0 0 37 - 10 2
5 Team Esbjerg, HL 1 1 0 0 40 - 15 2
6 Fredericia HK 1990, 1. Div. 1 1 0 0 38 - 15 2
7 SønderjyskE, 1. Div. 1 1 0 0 33 - 11 2
8 Hadsten Sports Klub, 1. Div. 1 1 0 0 35 - 14 2
9 Vendsyssel Håndbold, 1. Div. 1 1 0 0 38 - 21 2
10 EH Aalborg, HL 1 1 0 0 32 - 17 2
11 Skanderborg Håndbold, 1. Div. 1 1 0 0 27 - 12 2
12 Silkeborg-Voel KFUM, HL 1 1 0 0 33 - 20 2
13 AGF, Århus, 1. Div. 1 1 0 0 37 - 25 2
14 Bjerringbro FH, 1. Div. 1 1 0 0 27 - 16 2
15 CHK, Aarhus 3. Div. 1 1 0 0 32 - 23 2
16 Aars HK, 3. Div. 1 1 0 0 30 - 23 2
17 Horsens HK, 1. Div. 1 1 0 0 24 - 19 2
18 Hasle KFUM, 3. Div. 1 1 0 0 26 - 23 2
19 SIF Ansager, 2. Div. 1 1 0 0 27 - 25 2
20 Nøvling IF, 3. Div 1 1 0 0 24 - 22 2
21 Viborg HK, HL 0 0 0 0 0 - 0 0
22 FC Midtjylland, HL 0 0 0 0 0 - 0 0
23 Hornbæk SF, 2. Div. 1 0 0 1 25 - 27 0
24 Aalborg HK, 2. Div. 1 0 0 1 22 - 24 0
25 Odder Håndbold, 2. Div. 1 0 0 1 23 - 26 0
26 Oddense-Otting U&GF, 2. Div. 1 0 0 1 19 - 24 0
27 Søndermarkens IK, 2. Div. 1 0 0 1 23 - 30 0
28 Sæby HK, 2. Div. 1 0 0 1 23 - 32 0
29 Kolding Håndboldklub, 3. Div. 1 0 0 1 16 - 27 0
30 Hørning Håndbold, JS 1 0 0 1 25 - 37 0
31 Team Favrskov Håndbold, S1 1 0 0 1 20 - 33 0
32 VRI, Risskov, 3. Div. 1 0 0 1 17 - 32 0
33 Strandby/Elling IF, S1 1 0 0 1 12 - 27 0
34 Thisted Håndbold, 3. Div. 1 0 0 1 21 - 38 0
35 Team Haderslev KFUM, 2. Div. 1 0 0 1 14 - 35 0
36 GNIF Lemvig, 3. Div. 1 0 0 1 11 - 33 0
37 JAI, Århus, 3. Div. 1 0 0 1 15 - 38 0
38 Kolding IF, 2. Div. 1 0 0 1 15 - 40 0
39 Team NØS, Haderslev Næs, 3. Div. 1 0 0 1 10 - 37 0
40 Erritsø G&IF, S1 1 0 0 1 6 - 38 0
41 Silkeborg IF, 3. Div. 1 0 0 1 11 - 44 0
42 Skive fH, S1 1 0 0 1 8 - 54 0
Kommende kampe

Ingen kampe fundet