Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Til opslagstavlen

Santander Cup - LP Herrer, 5. runde, Pulje 1

Til opslagstavlen

Seneste resultater
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
653400 13-03-18
kl. 19:30
Vestbjerg IF, 3. Div. Skjern Håndbold, HL Vodskovhallen
Vodskovhallen
20 - 33
  
653388 08-03-18
kl. 19:45
Team Haderslev KFUM, 3. Div. Mejrup-Hvam, 2. Div. Haderslev Idrætscenter
Haderslev Idrætsc. 1
27 - 24
  
653401 07-03-18
kl. 20:00
Viborg HK, 2. Div. Odder Håndbold, 1. Div. Vibocold Arena, Viborg
Vibocold Arena 1, Viborg
23 - 28
  
653408 06-03-18
kl. 20:30
Kolding Håndboldklub, 3. Div. Frederikshavn FI, 1. Div. Parkhallen, Kolding
Parkhallen, Kolding
30 - 27
  
653391 06-03-18
kl. 20:15
Mejdal-Halgård, 3. Div. Stoholm Håndbold, 1. Div. Mejdal-Hallen
Mejdal hallen
22 - 32
  
653399 06-03-18
kl. 19:30
Grindsted GIF, 3. Div. Lemvig Thyborøn Håndbold, 1. Div. Lyng-Hallen Grindsted
Lyng-hallen
27 - 30
  
653394 04-03-18
kl. 18:00
Rækker Mølle KFUM, 3. Div. HC Midtjylland, HL Rækker Mølle-Hallen
Rækker Mølle hallen
29 - 25
  
653405 03-03-18
kl. 15:30
Viby IF, 3. Div. Århus Håndbold, HL Vibyhallen
Vibyhallen
21 - 37
  
653396 01-03-18
kl. 20:30
Aalborg HK, 3. Div. HEI, Skæring, 1. Div. Idrætshallen, Aalborg
Idrætshallen, Aalborg
24 - 27
  
653406 01-03-18
kl. 19:00
Nørre Djurs HK, 3. Div. Ribe-Esbjerg HH, HL Nørre Djurshallen
Nørre Djurshallen
18 - 31
  
653410 01-03-18
kl. 19:00
Team Favrskov Håndbold, 3. Div. Mors-Thy Håndbold, HL Søften Kultur- og Idrætscenter
Søften Kultur- og Idrætscenter, hal 2
23 - 40
  
653392 27-02-18
kl. 20:10
Todbjerg-Mejlby IF, 3. Div. AGF, Århus, 2. Div. Håruphallen
Håruphallen
21 - 41
  
653390 27-02-18
kl. 19:50
CHK, Aarhus S1 TTH Holstebro, HL Christiansbjerghallen
Christiansbjerghallen
21 - 42
  
653403 27-02-18
kl. 19:45
Hjørring Håndbold, JS SønderjyskE Herrer, HL Hallen Park Vendia, Hjørring
Hallen Park Vendia, Hjørring
25 - 35
  
653393 26-02-18
kl. 19:30
HRH 74, Roslev, 2. Div. KIF Kolding København, HL Sallinghallen, Roslev
Sallinghallen, Roslev 1
21 - 34
  
653409 20-02-18
kl. 20:30
Nøvling IF, 2. Div. Skanderborg Håndbold, HL Klaruphallen
Klaruphallen
20 - 33
  
653397 20-02-18
kl. 20:20
JAI, Århus, 3. Div. Fredericia HK 1990, 1. Div. Annexhallen
Annexhallen
24 - 34
  
653398 20-02-18
kl. 19:45
Hørning Håndbold, JS TM Tønder Håndbold, HL Super Brugsen Arena (Hørning)
Hørning SuperBrugsen Arena
14 - 34
  
653395 20-02-18
kl. 19:30
VIF, Mors, 3. Div. Hjallerup IF, 2. Div. Sydvestmors Kultur & Fritidscenter
Sydvestmors Kultur & Fritidscenter 1
23 - 29
  
653407 19-02-18
kl. 19:15
IF 92, Esbjerg, S1 Skive fH, 1. Div. Rørkjærhallen
Rørkjærhallen, Esbjerg
24 - 42
  
653402 19-02-18
kl. 19:15
NSK Håndbold, Krunderup, JS Bjerringbro-Silkeborg, HL Sir - Lyngbjerg Centret
Sir - Lyngbjerg Centret
23 - 44
  
653404 16-02-18
kl. 19:15
Aalestrup IF, 3. Div. Randers HH, 1. Div. Aalestrup Idrætscenter
Aalestrup Idrætscenter 1
17 - 34
  
653389 08-02-18
kl. 20:15
Nordthy IF, JS HK Give Fremad af 2001, 2. Div. Nordthyhallen
Nordthyhallen
25 - 35
  
Stillingen
Hold K V U T Score P
1 Bjerringbro-Silkeborg, HL 1 1 0 0 44 - 23 2
2 TTH Holstebro, HL 1 1 0 0 42 - 21 2
3 AGF, Århus, 2. Div. 1 1 0 0 41 - 21 2
4 TM Tønder Håndbold, HL 1 1 0 0 34 - 14 2
5 Skive fH, 1. Div. 1 1 0 0 42 - 24 2
6 Mors-Thy Håndbold, HL 1 1 0 0 40 - 23 2
7 Randers HH, 1. Div. 1 1 0 0 34 - 17 2
8 Århus Håndbold, HL 1 1 0 0 37 - 21 2
9 KIF Kolding København, HL 1 1 0 0 34 - 21 2
10 Skjern Håndbold, HL 1 1 0 0 33 - 20 2
11 Skanderborg Håndbold, HL 1 1 0 0 33 - 20 2
12 Ribe-Esbjerg HH, HL 1 1 0 0 31 - 18 2
13 HK Give Fremad af 2001, 2. Div. 1 1 0 0 35 - 25 2
14 SønderjyskE Herrer, HL 1 1 0 0 35 - 25 2
15 Fredericia HK 1990, 1. Div. 1 1 0 0 34 - 24 2
16 Stoholm Håndbold, 1. Div. 1 1 0 0 32 - 22 2
17 Hjallerup IF, 2. Div. 1 1 0 0 29 - 23 2
18 Odder Håndbold, 1. Div. 1 1 0 0 28 - 23 2
19 Rækker Mølle KFUM, 3. Div. 1 1 0 0 29 - 25 2
20 Lemvig Thyborøn Håndbold, 1. Div. 1 1 0 0 30 - 27 2
21 Kolding Håndboldklub, 3. Div. 1 1 0 0 30 - 27 2
22 Team Haderslev KFUM, 3. Div. 1 1 0 0 27 - 24 2
23 HEI, Skæring, 1. Div. 1 1 0 0 27 - 24 2
24 Aalborg Håndbold, HL 0 0 0 0 0 - 0 0
25 Grindsted GIF, 3. Div. 1 0 0 1 27 - 30 0
26 Frederikshavn FI, 1. Div. 1 0 0 1 27 - 30 0
27 Mejrup-Hvam, 2. Div. 1 0 0 1 24 - 27 0
28 Aalborg HK, 3. Div. 1 0 0 1 24 - 27 0
29 HC Midtjylland, HL 1 0 0 1 25 - 29 0
30 Viborg HK, 2. Div. 1 0 0 1 23 - 28 0
31 VIF, Mors, 3. Div. 1 0 0 1 23 - 29 0
32 Nordthy IF, JS 1 0 0 1 25 - 35 0
33 Hjørring Håndbold, JS 1 0 0 1 25 - 35 0
34 JAI, Århus, 3. Div. 1 0 0 1 24 - 34 0
35 Mejdal-Halgård, 3. Div. 1 0 0 1 22 - 32 0
36 HRH 74, Roslev, 2. Div. 1 0 0 1 21 - 34 0
37 Vestbjerg IF, 3. Div. 1 0 0 1 20 - 33 0
38 Nøvling IF, 2. Div. 1 0 0 1 20 - 33 0
39 Nørre Djurs HK, 3. Div. 1 0 0 1 18 - 31 0
40 Viby IF, 3. Div. 1 0 0 1 21 - 37 0
41 Team Favrskov Håndbold, 3. Div. 1 0 0 1 23 - 40 0
42 Aalestrup IF, 3. Div. 1 0 0 1 17 - 34 0
43 IF 92, Esbjerg, S1 1 0 0 1 24 - 42 0
44 Todbjerg-Mejlby IF, 3. Div. 1 0 0 1 21 - 41 0
45 Hørning Håndbold, JS 1 0 0 1 14 - 34 0
46 NSK Håndbold, Krunderup, JS 1 0 0 1 23 - 44 0
47 CHK, Aarhus S1 1 0 0 1 21 - 42 0
Kommende kampe

Ingen kampe fundet