Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

3. Division Damer, Pulje 5

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
682397 18-09-18
kl. 20:00
Hvidovre IF Slagelse Håndboldklub Dansborg Hallen
Dansborg Hallen
24 - 19
  
682393 22-09-18
kl. 16:00
Ajax København 3 Dalby G&IF Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
23 - 18
  
682394 23-09-18
kl. 16:00
AG Håndbold FIF 3 Glostrup-hallen
Glostrup-hallen 1
29 - 22
  
682392 25-09-18
kl. 20:00
Næstved/Herlufsholm HVI Himmelev Næstved Hallerne
Næstved-hallerne 1
25 - 20
  
682401 25-09-18
kl. 20:35
Dalby G&IF Hvidovre IF Dalby-hallen
Dalby-hallen
13 - 29
  
682400 27-09-18
kl. 19:30
SUS Håndbold Ajax København 3 Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 2
17 - 18
  
682402 27-09-18
kl. 20:40
HVI Himmelev HØJ Himmelevhallen
Himmelev-hallen
16 - 34
  
682403 29-09-18
kl. 16:45
FIF 3 Rødovre HK 2 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
23 - 22
  
682398 30-09-18
kl. 15:00
Holbæk HK Næstved/Herlufsholm Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen
15 - 20
  
682399 30-09-18
kl. 17:10
Slagelse Håndboldklub AG Håndbold Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen
20 - 19
  
682395 02-10-18
kl. 20:00
HØJ SUS Håndbold Jyllingehallen
Jyllinge-hallen
27 - 17
  
682396 05-10-18
kl. 19:00
Rødovre HK 2 Holbæk HK Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
21 - 21
  
682437 07-10-18
kl. 14:45
HØJ FIF 3 Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
22 - 18
  
682434 07-10-18
kl. 15:00
Næstved/Herlufsholm SUS Håndbold Herlufsholm Idrætscenter
Herlufsholm Idrætscenter
28 - 22
  
682435 11-10-18
kl. 19:30
Ajax København 3 Slagelse Håndboldklub Valby Hallen
Valby Hal 1
26 - 18
  
682436 11-10-18
kl. 20:00
AG Håndbold Holbæk HK Albertslund-hallerne
Albertslund-hallen A
26 - 24
  
682439 11-10-18
kl. 20:00
Hvidovre IF HVI Himmelev Dansborg Hallen
Dansborg Hallen
31 - 16
  
682415 20-10-18
kl. 13:00
Hvidovre IF FIF 3 Dansborg Hallen
Dansborg Hallen
19 - 23
  
682411 21-10-18
kl. 15:20
Slagelse Håndboldklub SUS Håndbold Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen
23 - 22
  
682410 21-10-18
kl. 16:30
Holbæk HK Ajax København 3 Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen
28 - 22
  
682414 21-10-18
kl. 16:30
Rødovre HK 2 HØJ Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
21 - 24
  
682421 27-10-18
kl. 16:35
FIF 3 Slagelse Håndboldklub Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
30 - 15
  
682416 28-10-18
kl. 13:00
SUS Håndbold HVI Himmelev Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
21 - 26
  
682418 28-10-18
kl. 15:30
AG Håndbold Hvidovre IF Glostrup-hallen
Glostrup-hallen 1
19 - 28
  
682419 28-10-18
kl. 16:15
Dalby G&IF Holbæk HK Dalby-hallen
Dalby-hallen
26 - 26
  
682417 28-10-18
kl. 16:50
Ajax København 3 Rødovre HK 2 Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
23 - 22
  
682427 30-10-18
kl. 20:00
Hvidovre IF Rødovre HK 2 Dansborg Hallen
Dansborg Hallen
25 - 20
  
682425 01-11-18
kl. 19:15
Dalby G&IF HØJ Dalby-hallen
Dalby-hallen
16 - 25
  
682424 01-11-18
kl. 20:00
AG Håndbold SUS Håndbold Albertslund-hallerne
Albertslund-hallen A
28 - 17
  
682423 04-11-18
kl. 15:00
Næstved/Herlufsholm Ajax København 3 Herlufsholm Idrætscenter
Herlufsholm Idrætscenter
27 - 20
  
682422 04-11-18
kl. 16:30
Holbæk HK Slagelse Håndboldklub Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen
29 - 17
  
682426 04-11-18
kl. 16:30
HVI Himmelev FIF 3 Himmelevhallen
Himmelev-hallen
27 - 16
  
682433 06-11-18
kl. 20:30
FIF 3 Dalby G&IF Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
27 - 17
  
682438 09-11-18
kl. 18:30
Rødovre HK 2 Dalby G&IF Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
27 - 20
  
682429 11-11-18
kl. 13:00
SUS Håndbold Holbæk HK Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
18 - 26
  
682430 11-11-18
kl. 16:30
Ajax København 3 AG Håndbold Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
22 - 28
  
682432 11-11-18
kl. 16:30
Rødovre HK 2 HVI Himmelev Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
26 - 23
  
682428 11-11-18
kl. 16:40
Slagelse Håndboldklub Næstved/Herlufsholm Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen
17 - 23
  
682431 13-11-18
kl. 20:00
HØJ Hvidovre IF Jyllingehallen
Jyllinge-hallen
23 - 19
  
682440 15-11-18
kl. 19:30
Holbæk HK Hvidovre IF Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen
19 - 26
  
682444 15-11-18
kl. 20:30
HVI Himmelev Ajax København 3 Himmelevhallen
Himmelev-hallen
24 - 25
  
682445 17-11-18
kl. 14:00
FIF 3 Næstved/Herlufsholm Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1
16 - 22
  
682442 18-11-18
kl. 13:00
SUS Håndbold Rødovre HK 2 Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
19 - 21
  
682443 18-11-18
kl. 16:15
Dalby G&IF AG Håndbold Dalby-hallen
Dalby-hallen
22 - 32
  
682406 22-11-18
kl. 20:00
AG Håndbold HVI Himmelev Albertslund-hallerne
Albertslund-hallen A
20 - 28
  
682407 22-11-18
kl. 20:15
HØJ Holbæk HK Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
22 - 20
  
682408 24-11-18
kl. 13:00
Rødovre HK 2 Slagelse Håndboldklub Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal 2
28 - 24
  
682404 25-11-18
kl. 15:00
Næstved/Herlufsholm Dalby G&IF Herlufsholm Idrætscenter
Herlufsholm Idrætscenter
28 - 22
  
682409 27-11-18
kl. 20:00
Hvidovre IF SUS Håndbold Dansborg Hallen
Dansborg Hallen
34 - 27
  
682413 29-11-18
kl. 20:40
HVI Himmelev Dalby G&IF Himmelevhallen
Himmelev-hallen
24 - 23
  
682450 01-12-18
kl. 16:30
HVI Himmelev Holbæk HK Himmelevhallen
Himmelev-hallen
25 - 22
  
682447 01-12-18
kl. 17:30
Ajax København 3 HØJ Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena
21 - 26
  
682446 02-12-18
kl. 16:30
Næstved/Herlufsholm Hvidovre IF Herlufsholm Idrætscenter
Herlufsholm Idrætscenter
23 - 27
  
682448 04-12-18
kl. 19:00
AG Håndbold Rødovre HK 2 Albertslund-hallerne
Albertslund-hallen A
28 - 26
  
682457 04-12-18
kl. 20:00
Hvidovre IF Ajax København 3 Dansborg Hallen
Dansborg Hallen
24 - 23
  
682451 06-12-18
kl. 19:15
FIF 3 SUS Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 2
21 - 22
  
682455 06-12-18
kl. 20:15
HØJ AG Håndbold Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
29 - 16
  
682454 08-12-18
kl. 13:00
SUS Håndbold Dalby G&IF Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
25 - 17
  
682452 08-12-18
kl. 14:00
Holbæk HK FIF 3 Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen
21 - 24
  
682456 09-12-18
kl. 16:30
Rødovre HK 2 Næstved/Herlufsholm Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal
34 - 31
  
682453 09-12-18
kl. 16:50
Slagelse Håndboldklub HVI Himmelev Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen
27 - 28
  
682420 13-12-18
kl. 20:15
HØJ Næstved/Herlufsholm Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne
32 - 18
  
682449 15-12-18
kl. 16:15
Dalby G&IF Slagelse Håndboldklub Dalby-hallen
Dalby-hallen
20 - 29
  
682405 15-12-18
kl. 17:15
Ajax København 3 FIF 3 Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
682441 18-12-18
kl. 19:10
Slagelse Håndboldklub HØJ Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen

  
682412 20-12-18
kl. 20:00
Næstved/Herlufsholm AG Håndbold Arena Næstved
Arena Næstved Hal 1

  
682460 03-01-19
kl. 20:15
AG Håndbold Slagelse Håndboldklub Albertslund-hallerne
Albertslund-hallen A

  
682463 06-01-19
kl. 14:00
Hvidovre IF Dalby G&IF Dansborg Hallen
Dansborg Hallen

  
682458 06-01-19
kl. 15:00
Næstved/Herlufsholm Holbæk HK Herlufsholm Idrætscenter
Herlufsholm Idrætscenter

  
682461 06-01-19
kl. 15:30
HØJ HVI Himmelev Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne

  
682462 06-01-19
kl. 18:00
Rødovre HK 2 FIF 3 Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal

  
682469 08-01-19
kl. 19:45
FIF 3 Ajax København 3 Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1

  
682464 10-01-19
kl. 19:15
Holbæk HK HØJ Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen

  
682466 13-01-19
kl. 12:30
SUS Håndbold Hvidovre IF Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
682467 13-01-19
kl. 16:15
Dalby G&IF Næstved/Herlufsholm Dalby-hallen
Dalby-hallen

  
682465 13-01-19
kl. 16:40
Slagelse Håndboldklub Rødovre HK 2 Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen

  
682468 15-01-19
kl. 19:15
HVI Himmelev AG Håndbold Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
682471 17-01-19
kl. 19:30
Ajax København 3 Holbæk HK Valby Hallen
Valby Hal 1

  
682474 17-01-19
kl. 20:15
HØJ Rødovre HK 2 Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne

  
682470 18-01-19
kl. 19:30
SUS Håndbold Slagelse Håndboldklub Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
682472 20-01-19
kl. 13:10
AG Håndbold Næstved/Herlufsholm Albertslund-hallerne
Albertslund-hallen A

  
682473 20-01-19
kl. 16:15
Dalby G&IF HVI Himmelev Dalby-hallen
Dalby-hallen

  
682459 24-01-19
kl. 19:30
Ajax København 3 SUS Håndbold Valby Hallen
Valby Hal 1

  
682475 24-01-19
kl. 19:45
FIF 3 Hvidovre IF Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1

  
682478 27-01-19
kl. 15:00
Næstved/Herlufsholm HØJ Herlufsholm Idrætscenter
Herlufsholm Idrætscenter

  
682476 27-01-19
kl. 16:30
Holbæk HK Dalby G&IF Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen

  
682479 29-01-19
kl. 19:15
HVI Himmelev SUS Håndbold Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
682481 29-01-19
kl. 20:00
Hvidovre IF AG Håndbold Dansborg Hallen
Dansborg Hallen

  
682483 31-01-19
kl. 19:30
SUS Håndbold AG Håndbold Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 2

  
682484 02-02-19
kl. 17:45
Ajax København 3 Næstved/Herlufsholm Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
682485 03-02-19
kl. 16:15
HØJ Dalby G&IF Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne

  
682486 03-02-19
kl. 16:30
Rødovre HK 2 Hvidovre IF Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal

  
682482 03-02-19
kl. 17:00
Slagelse Håndboldklub Holbæk HK Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen

  
682480 07-02-19
kl. 20:45
Rødovre HK 2 Ajax København 3 Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal

  
682492 15-02-19
kl. 20:40
HVI Himmelev Rødovre HK 2 Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
682477 17-02-19
kl. 14:00
Slagelse Håndboldklub FIF 3 Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen

  
682487 19-02-19
kl. 19:45
FIF 3 HVI Himmelev Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1

  
682490 21-02-19
kl. 20:15
AG Håndbold Ajax København 3 Albertslund-hallerne
Albertslund-hallen A

  
682488 23-02-19
kl. 17:00
Holbæk HK SUS Håndbold Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen

  
682493 24-02-19
kl. 14:10
Hvidovre IF HØJ Dansborg Hallen
Dansborg Hallen

  
682489 24-02-19
kl. 15:00
Næstved/Herlufsholm Slagelse Håndboldklub Herlufsholm Idrætscenter
Herlufsholm Idrætscenter

  
682491 24-02-19
kl. 16:15
Dalby G&IF FIF 3 Dalby-hallen
Dalby-hallen

  
682521 28-02-19
kl. 18:15
Dalby G&IF Ajax København 3 Dalby-hallen
Dalby-hallen

  
682505 02-03-19
kl. 16:45
FIF 3 HØJ Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1

  
682502 03-03-19
kl. 12:30
SUS Håndbold Næstved/Herlufsholm Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
682504 03-03-19
kl. 15:30
HVI Himmelev Hvidovre IF Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
682503 03-03-19
kl. 16:15
Dalby G&IF Rødovre HK 2 Dalby-hallen
Dalby-hallen

  
682500 03-03-19
kl. 17:15
Holbæk HK AG Håndbold Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen

  
682495 09-03-19
kl. 17:15
Ajax København 3 HVI Himmelev Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
682497 10-03-19
kl. 15:00
HØJ Slagelse Håndboldklub Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne

  
682494 10-03-19
kl. 15:00
Næstved/Herlufsholm FIF 3 Herlufsholm Idrætscenter
Herlufsholm Idrætscenter

  
682496 10-03-19
kl. 17:15
AG Håndbold Dalby G&IF Glostrup-hallen
Glostrup-hallen 1

  
682498 10-03-19
kl. 17:45
Rødovre HK 2 SUS Håndbold Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal

  
682499 12-03-19
kl. 20:00
Hvidovre IF Holbæk HK Dansborg Hallen
Dansborg Hallen

  
682522 14-03-19
kl. 20:30
HVI Himmelev Næstved/Herlufsholm Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
682519 16-03-19
kl. 14:00
Slagelse Håndboldklub Hvidovre IF Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen

  
682523 16-03-19
kl. 16:45
FIF 3 AG Håndbold Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1

  
682520 17-03-19
kl. 13:00
SUS Håndbold HØJ Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
682518 17-03-19
kl. 16:30
Holbæk HK Rødovre HK 2 Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen

  
682501 20-03-19
kl. 20:40
Slagelse Håndboldklub Ajax København 3 Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen

  
682508 23-03-19
kl. 13:00
SUS Håndbold FIF 3 Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1

  
682509 24-03-19
kl. 15:00
HØJ Ajax København 3 Ølstykke-hallerne
Ølstykke-hallerne

  
682510 24-03-19
kl. 15:00
Rødovre HK 2 AG Håndbold Rødovre Stadionhal
Rødovre Stadionhal 2

  
682507 24-03-19
kl. 15:20
Slagelse Håndboldklub Dalby G&IF Antvorskov-hallen
Antvorskov-hallen

  
682506 24-03-19
kl. 16:45
Holbæk HK HVI Himmelev Holbæk-Stadionhallen
Holbæk Stadionhallen

  
682511 24-03-19
kl. 17:20
Hvidovre IF Næstved/Herlufsholm Dansborg Hallen
Dansborg Hallen

  
682517 28-03-19
kl. 19:30
FIF 3 Holbæk HK Frederiksberg-Hallerne
Frederiksberg Hal 1

  
682514 28-03-19
kl. 20:15
AG Håndbold HØJ Albertslund-hallerne
Albertslund-hallen A

  
682516 30-03-19
kl. 14:15
HVI Himmelev Slagelse Håndboldklub Himmelevhallen
Himmelev-hallen

  
682513 30-03-19
kl. 16:45
Ajax København 3 Hvidovre IF Bavnehøj Arena
Bavnehøj Arena

  
682512 31-03-19
kl. 15:00
Næstved/Herlufsholm Rødovre HK 2 Herlufsholm Idrætscenter
Herlufsholm Idrætscenter

  
682515 31-03-19
kl. 16:20
Dalby G&IF SUS Håndbold Dalby-hallen
Dalby-hallen